Висок пулс?!

  • 2 337
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте ! На 20 години съм и след тежко боледуване миналото лято цялото ми тяло все едно се срина, а с него се срина и психиката ми. На път съм и самата аз да си поставя диагнозата "хипохондричка". Та... имам висок пулс. Откриха ми го рутинно, месец, два след въпросното тежко боледуване. Личната ме прати на ендокринолог, пуснах хормони, прегледаха ме и всичко беше наред. Отидох на кардиолог, който също ме прегледа много внимателно на ехограф, направи ми ЕКГ, измери ми кръвното, всичко 6 точки. От тогава до сега съм си пускала всякакви изследвания и посетих всякакви лекари. Пуснала съм 5 ПКК + СУЕ+СРП.. отделно Албумин, Асат, Алат, Пикочна киселина, Кръвна захар... всичко е перфектно всеки път. Правила съм си рентген на бели дробове, изследване с бариева каша на стомах, хранопровод и дванадесетопръстник, ехография на коремни органи при гастроентеролог... всичко ми е наред, единствено се установи че имам Гастродуоденит и каскаден стомах. Според вас къде може да е причината ? Пулса ми не е кой знае колко висок, обаче днес например си се държеше през целия ден около 85/100. Единствено сутрин, с първата цигара е адски висок, със сигурност е над 100. За мен не е окей да съм на 20 години и да имам такъв пулс, искам да разбера какво кара сърцето ми да бие така, но вече не знам какви лекари да посетя. Единствено имах съмнение че имам нещо сериозно с деболoто черво, но гастрото отрече, каза ми, че всичко ми е наред. Много ви моля, изкажете мнението си. Благодаря ви !

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Паник атаки, тревожност, наднормено тегло...? Цигарите не са малка причина, дори може да е основна...

# 2
  • Мнения: 3 122
Ковид ли беше боледуването миналото лято?
Ако да, много хора имат висок пулс месеци след това. Ако високия пулс не ти пречи, не го мисли. Провери го пак след няколко месеца.

# 3
  • Мнения: 17
Паник атаки, тревожност, наднормено тегло...? Цигарите не са малка причина, дори може да е основна...
Получавала съм няколко паник атаки, но дори когато съм спокойна мога да усетя пулса си, колко е висок. Не съм с наднормено тегло. По-стресирана съм, наистина, но по-скоро не мисля, че е от това. Със ставането от сън още е такъв.
Ковид ли беше боледуването миналото лято?
Ако да, много хора имат висок пулс месеци след това. Ако високия пулс не ти пречи, не го мисли. Провери го пак след няколко месеца.
Да, ковид беше, но според единия кардиолог, който посетих, този пулс вече трябваше да се е оправил..

Последна редакция: чт, 06 окт 2022, 01:46 от Pys13

# 4
  • Мнения: 856
И паник атаките ли се появиха след ковид?

# 5
  • Мнения: 17
И паник атаките ли се появиха след ковид?
Да, буквално всичко след този вирус тръгна надолу. Постоянното притеснение че нещо ще ми се случи и че не съм добре най-вече...

# 6
  • Мнения: 344
Паник атаки най вероятно.
Надявам се не си следите пулса със смарт часовник, има модели, дето дават бъг точно в това направление.

# 7
  • Мнения: 17
Не, следя си го сама, засичам за 15 секунди и умножавам по 4, хаха. Побърках се вече. Както казах не мисля че е свързано с паник атаките. Днес, например, бях на лекции, супер спокойна, слушах преподавателя, с колежките, но пак беше висок..
Паник атаки най вероятно.
Надявам се не си следите пулса със смарт часовник, има модели, дето дават бъг точно в това направление.

# 8
  • Мнения: 3 122
Не са паник атаки!
Дълъг ковид е това. Има такава тема тук.
Имаш късмет, че имаш проблеми само с пулса. Ще отшуми максимум до 6-7 месеца след боледуването. А за да ускориш подобрението се разхождай повече, спортувай и не го мисли и не се вторачвай в него. Случва се на много хора след този вирус.

# 9
  • Мнения: 17
Не са паник атаки!
Дълъг ковид е това. Има такава тема тук.
Имаш късмет, че имаш проблеми само с пулса. Ще отшуми максимум до 6-7 месеца след боледуването. А за да ускориш подобрението се разхождай повече, спортувай и не го мисли и не се вторачвай в него. Случва се на много хора след този вирус.
Минаха вече не 6/7 месеца, ами година и няколко месеца. Имам проблеми и с дишането също така.. болки в гърба.. гадна история

# 10
  • Мнения: 12 798
Започни разходки в парка, първоначално с бавно темпо и не много продължителни. Инсталирай си крачкомер на телефона, следи по колко изминаваш. Не се претоварвай.
Няма нищо по-добро за сърцето от тренирането му. Все пак това е мускул, както знаеш. Не се шашкай, тренирай умерено, не бързай и ще видиш резултата.
Разходката има и друг ефект - успокоява психиката, дава положителна емоция заради общуването с природата. Тук катеричка, там птиче, куче, дете, красиво дърво, цвете... Радвай се на деня, за това сме живи - да се радваме.

# 11
  • Мнения: 238
Постоянното притеснение че нещо ще ми се случи и че не съм добре най-вече...

Това постоянно притеснение може да ти отключи подобни проблеми, и още как. Казва се сърдечна невроза, не е опасно, на психична основа е. Дължи се на трайно повишения адреналин, който се отделя при продължителен стрес. Сърцебиенето води до още по-силно притеснение и се получава затворен кръг.
Гледай да се успокоиш, намери си някакви приятни занимания, не мери постоянно. Пробвай някакви леки билкови препарати за успокояване на нервите. Има едно хомеопатично средство - Седатиф ПС, на мен доста ми е помагало.

# 12
  • Мнения: 6 346
Тези оплаквания може да са и от неустановен хипотиреоидизъм. Какви хормони са изследвани - ТСХ, ФТ4, ФТ3? Ако ендокринологът е поискал само ТСХ, това е крайно недостатъчно, трябва да се видят всички. Освен това е напълно възможно ФТ4 и/или ФТ3 да са в норма, но въпреки това да не са достатъчно високи за конкретния организъм и това да предизвиква ускореният пулс - тогава трябва да се приема хормон.

# 13
  • Мнения: 2 081
Тези оплаквания може да са и от неустановен хипотиреоидизъм. Какви хормони са изследвани - ТСХ, ФТ4, ФТ3? Ако ендокринологът е поискал само ТСХ, това е крайно недостатъчно, трябва да се видят всички. Освен това е напълно възможно ФТ4 и/или ФТ3 да са в норма, но въпреки това да не са достатъчно високи за конкретния организъм и това да предизвиква ускореният пулс - тогава трябва да се приема хормон.

Точно така , целия пакет трябва да се изследва и е хубаво да качите резултатите . Тук има много по-компетентни хора от някои лекари ( за съжаление ) . Видят ли , че си в границите казват , че нищо ти няма , а не е така винаги . Висок пулс говори и за анемия . Желязо , витамини и минерали трябва да се пуснат .

# 14
  • Мнения: 6 346
Да, желязото също е добра идея, а и хемоглобин, за да се изключи анемия.

Общи условия

Активация на акаунт