Удар в коляното с тъп предмет

  • 290
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте!
Удариха ме в коляното с телефон в седнало положение . Телефонът беше хвърлен със замах и се приземи не в пространството ,а от външната страна на коляното, в кокалчето отгоре което стърчи като свием крака . Случката е от миналия месец . В момента на удара усетих остра силна болка , сложих лед ,стана червено, на другия ден ходех нормално ,но ме болеше малко. После размина ,бях си ок,танцувах на сватба ,ходех си насам-натам,но преди няколко дни направих една тренировка -предимно с клекове и не знам от нея ли ,от промяната във времето ,което влия на травмите да се обаждат или от някакво усложнение пак започна да ме наболява . И дали защото постоянно го мисля , наистина постоянно, усещам пареща болка, палпирам двете си кллена с пръсти да видя има ли разлика , мисля че няма ,но някак ми е напрегнат ,скован крака .дАже отгоре над коляното все едно ми е по-твър мускула отколкото на другия но наистина не мога да преценя дали не го стягам сама … Иначе качвам стълби ,вървя ,като клекна и се изправя прищрака понякога но и преди ми е прищраквало. Четох че при директен удар в кост наболява до 12 седмици дори. Мисля да посетя травматолог и все пак докато го направя,някой удрял ли си е кофти коляното ? И дълго ли е усещал болка? Благодаря !

# 1
  • Мнения: 40 931
Всеки си е удрял коляното и то неведнъж. Щом ходиш значи нищо сериозно ти няма. Мажи ги с нещо и чакай да мине. Може и компрес да му направиш, на моите колене действа вълшебно.

# 2
  • Мнения: 5 146
Паднах и си ударих коляното, когато бях на 16 Simple Smile Още ме боли, когато го натискам 15 години по-късно Simple Smile
Колкото повече пипаш - толкова по-зле. Мажи с нещо обезболяващо и противовъзпалително, може да ти се размине. Препоръчвам Афламил. Нищо не пречи да се консултираш с лекар, разбира се.

# 3
  • Мнения: 355
Коляното може да те заболи и от схванат мускул на бедрото. Предвид тренировката, размачкай бедрото и направи леко разтягане. Ако нямаш фоум ролер за масажа/някаква здрава тръба/твърдо топче, то може от седнало положение да масажираш с лактите.
Обърни внимание дали пиеш достатъчно вода.

# 4
  • Мнения: 11 358
Е, да бе! На сватбени танци е издържало веднага след удара без нищо, но амнайсет дни след това е започнал тайнствен болезнен процес, който няма видими следи ама ти си го усещаш някак вдървено.

Я я забрави тази хипохондрия и спри с палпирането! Simple Smile
С най-добри чувства като хипохондрик на хипохондрик :*

Общи условия

Активация на акаунт