Колко струва справедливостта ви?

  • 2 154
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 288
Колко струва справедливостта ми? Т.е. Какво трябва да получа, за да приспя гузната си съвест? Или по- малко критична ли съм към близките си хора?
Този, който има власт над някого, той може да бъде справедлив. Аз не искам никой да зависи от мен. Аз мога само да бъда обективна, доколкото мога.
Тук искам да попитам знае ли някой защо Бог приема даровете на Авел, а отказва даровете на Каин и оттам идва омразата и братоубийството. И справедлив ли е тук Всевишния? Светът още отначалото  си е несправедлив.

# 31
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не, имам крайно силно развито усещане за справедливост и не си затварям о4ите, нито пък устата, като не е справедливо си го казвам и се боря. мразя това състояние на нещата и се дразня от несправедливостта. там няма приятели, майка, брат, родина, нищо или си обективен към вси4ко и вси4ки или не си истински справедлив!

# 32
  • Мнения: 14 494
Много често ми се случва хора с които не съм разменила и една дума дори да проявяват негативно отношение .В последствие съм разбирала че са се настроили така под въздействието на думите на някой , който е изразил пред тях своята преценка за мен . И това не е никакво изключение ...не знам как може да има такива хора .Оказва се ,че голям процент от хората сляпо възприемат чужди мисли на доверие и са готови да ги защитават..да наказват и да раздават правосъдие дори.


много често се случва, да. мисля че който не го е правил трябва да хвърли първия камък. старая се да не се влияя от други хора, защото в крайна сметка възприемайки тяхното отношение към нещо или някого се натоварваш и с техния грях /да осъждаш човека или ситуацията/. трудно е.
доколкото за справедливостта - непримирима съм. отчаян борец за справедливост, поне относно отношенията между хората и отношението на държавата към нейните граждани. не я виждам, но в крайна сметка Господ е справедлив и всеки получава жътвата на това което е посял. за това е хубаво човек да живее дълго - за да я види

# 33
  • Мнения: 14 494
Тук искам да попитам знае ли някой защо Бог приема даровете на Авел, а отказва даровете на Каин и оттам идва омразата и братоубийството. И справедлив ли е тук Всевишния? Светът още отначалото  си е несправедлив.

първо - каин и авел не са началото на света, че да твърдиш че светът отначалото си бил несправедлив
второ - ако Господ не е справедлив, кой тогава е? човек загубил упованието си в Господ и Неговата справедливост е загубил всичко
трето - има различни тълкувания относно неприемането на даровете на Каин, има различни преводи на Словото от които можеш да вникнеш в дълбочина на думите на Писанието и да разбереш смисъла му, който винаги и по-дълбок отколкото можем да го схванем с плътския си ум

# 34
  • Мнения: 288
Тук искам да попитам знае ли някой защо Бог приема даровете на Авел, а отказва даровете на Каин и оттам идва омразата и братоубийството. И справедлив ли е тук Всевишния? Светът още отначалото  си е несправедлив.

първо - каин и авел не са началото на света, че да твърдиш че светът отначалото си бил несправедлив
второ - ако Господ не е справедлив, кой тогава е? човек загубил упованието си в Господ и Неговата справедливост е загубил всичко
трето - има различни тълкувания относно неприемането на даровете на Каин, има различни преводи на Словото от които можеш да вникнеш в дълбочина на думите на Писанието и да разбереш смисъла му, който винаги и по-дълбок отколкото можем да го схванем с плътския си ум

Първо- аз не споря, а изказвам мнение и задавам конкретен въпрос към знаещите, очаквайки по-точен отговор.И не ми се спори!!!
Второ- това, че в този живот всеки си получава заслуженото, не е вярно.Има достатъчно примери. Може би в някой друг, което не е доказано.
Трето- аз вярвам в себе си и не се чувствам ощетена, че търся истини и задавам въпроси. А за вярата в Бог- единствен Той може да каже кой колко вярва, и дали само си мисли, че вярва.Но това е друга тема.

# 35
  • Мнения: 14 494
Второ- това, че в този живот всеки си получава заслуженото, не е вярно.Има достатъчно примери. Може би в някой друг, което не е доказано.

за това, мила, казах че е хубаво човек да живее дълго - щото не може един човек да го познаваш 5,10,20 години и да кажеш - не си е получил заслуженото. не си видля ни децата му, ни внуците му, нито смъртта му. и като все пак четеш библията прочети притчата за лазар и богаташа. колкото и хубаво да живее човек, не се знае къде отива след смъртта си. а живота е 100 години /максимум или и малко повече/ а това след смъртта е за вечността
като имаш примери дай да видим

# 36
  • Мнения: 288
Оспамваме темата на момичето, но...
Примери как си живуркат престъпници- бол.
Как умират в мизерия и страдания хубави хора- също.
Нима казваш, че Господ наказва невинните деца заради греховете на родителите?
В Библията пише- не съди, за да не бъдеш съден. Всеки, който раздава справедливост, трябва да е готов да бъде съден. Това е много отговорно и хората не го съзнават. А всеки мери според собствения си аршин.
И ако си чела Библията , трябва да знаеш, че всеки отговаря за СОБСТВЕНИТЕ си грехове, а не плаща родата му до девето коляно. Ако е пък така, къде е справедливостта? Аз съм чела притчата за многострадалния Йов и така и не ми стана ясно защо го измъчва така Господ?И кой човек може да издържи такава проверка, без да загуби вяра?

# 37
  • Мнения: 3 835
Аз съм чела притчата за многострадалния Йов и така и не ми стана ясно защо го измъчва така Господ?И кой човек може да издържи такава проверка, без да загуби вяра?

Да така е. Но как ще намериш пътя към вярата, истината и справедливостта, без да си страдал?

# 38
  • Мнения: 61
Имах една приятелка с която бяхме много близки ,абе уж истински приятелки. Вече дванадесет години не се и поздравяваме като се срещнем. И знаеш ли Dallia защо ? Защото точно преди дванадесет години разбрах че е откраднала нещо от наша обща позната и освен всичко аз отидох и и казах че точно тя го е откраднала/приятелката ми/.  Оттук нататък ти прави преценка и за справедливостта и за приятелството .

# 39
  • Мнения: 3
Dallia, ти си най-наблюдателния и прав човек на света.
Щом успя на въпроса: "Защо умират децата" да прозреш, че сами сме си виновни за това, явно имаш невероятно чувство за справедливост. А аз си имам ..ъпомер, но това е друга тема.
Ами аз загубих сестра си , сега щеше да е на 22 та сигурно зная какво говоря . Да живееш както си искаш и когато в живота ти се случи нещо трагично да кажеш "Не, нямя Бог щом ми се случва това" според мен е най-малкото наглост . Щом си мислил ,че можеш без Бог защо после го хулиш сякаш ти е длъжник . Искал си да бъдеш сам - бил си сам и всичко което ти се случва е следствие на твоето "могъщество" , щом си  въобразяваш ,че владееш живота и смъртта оправяй се . Злото за разлика от Бог не зачита твоята воля и след като си избрал да се бориш с него  сам жертвите , които даваш в тази борба лежат на твоята съвест .Съвсем справедливо е....


# 40
  • Мнения: 7 114
Dallia, ако говориш за себе си може да е и така. Но ти не си майка ти и нямаш никакво право да си неин съдник. Майка ти е мъченица. Тя знае какво е да загубиш най-свидното си.
Не познаваш нито мен, нито вярата ми, а още по-малко си свидетел на житейските ми ситуации. Не познаваш и близките ми. Не познаваш и другите момичета, които пишат в родители, преживели загуба. 
От два дни пишеш и за да получиш правото на поща с ЛС реши да раздадеш квалификации на хора, които имат достатъчно горчива съдба. Както и да си правиш повърхностни оценки на разпускащите в клюкарника. 
Можеш да си сигурна, че не те харесвам. Нямам нужда от справедлевата ти оценка. Изводите защо и други хора не те харесват от пръв поглед си прави сама.

# 41
  • Мнения: 3
Dallia, ако говориш за себе си може да е и така. Но ти не си майка ти и нямаш никакво право да си неин съдник. Майка ти е мъченица. Тя знае какво е да загубиш най-свидното си.
Не познаваш нито мен, нито вярата ми, а още по-малко си свидетел на житейските ми ситуации. Не познаваш и близките ми. Не познаваш и другите момичета, които пишат в родители, преживели загуба. 
От два дни пишеш и за да получиш правото на поща с ЛС реши да раздадеш квалификации на хора, които имат достатъчно горчива съдба. Както и да си правиш повърхностни оценки на разпускащите в клюкарника. 
Можеш да си сигурна, че не те харесвам. Нямам нужда от справедлевата ти оценка. Изводите защо и други хора не те харесват от пръв поглед си прави сама.

От къде ти хрумна да персонализираш мнението ми ? Естествено ,че не говоря за теб , та как бих могла след като не те познавам ...това е крайно глупаво и как въобще ти хрумна . Това , което казвам е принципно , има закони в тази вселена ...ти не твърдиш ,че живееш извън нея нали ? Следователно тези закони важат и за теб и съм обяснила как точно важат . Не са ми нужни биографичните ти данни за да знам ,че закона за земното притегляне например важи и за теб .
А това , че от няколко мои мнения ти вече заявяваш ,че не ме харесваш ... ми какво да ти кажа Simple Smile твоя работа ...повърхностна . Аз не  мога да кажа ,че не харесвам някого ей така от няколкото му мнения , които в случая ти дори не си прозрял/а.

Да игнорираш моята болка свеждайки я до нищо не ти прави чест ... мнението ти е крайно егоистично.

# 42
  • Мнения: 3 835
Dallia, харесваш ми!!!!! Има нещо в теб, и болка и тъга, ...................в думите ти има истина, но не разбрах, кажи по-конкретно, какъв е проблема, ако искаш, разбира се. Много се разводнява темата, не че е лошо, но не знам дали сме ти полезни. Thinking

# 43
  • Мнения: 9 904
Далия, ако нямаш конкретен повод за такива разсъждения, по-добре спри, почети малко, помисли малко, защото си се впуснала в едни заключения, които  най-малкото не са не са обективни. Или персонализирай. Има тук един подфорум - "Родители, преживели загуба" - за които твоята справедливост не важи.

# 44
  • Мнения: 843
      Оставям трагедията настрана  и Смъртта  и цялата несправедливост на битието ни.
       Подкрепям Кифлата  и Т. Пратчет  - Смъртта "  Няма справедливост, съществувам само аз."
          Връщам се към приятелите.
        Ще съм максимално честна.   О, ДА!  Случвало ми се е да подкрепя приятел, виждайки, че не е прав и самата аз  не съм справедлива.
       Защото :
       1.  В този миг  Моят приятел е имал нужда от утеха, / подкрепа или ненамеса/ а не от моето чувство за справедливост.  И още по- малко от изразяването му.
        2. Приятелят  не ми е приятел затова, че споделя точно моите нравствени норми и понятия за " справедливост" , но ако  често се случва да се разминаваме... краят на приятелството е видим и предвидим. / мнооого рядко се е случвало/
       3. Обикновенно след време.. час, ден - два.. , когато нечии емоции попреминат...се установява консенсус , относно справедливастта. / Ако изобщо се стигне до коментари/  Ако не се стигне, пак си имам едно наум.

Общи условия

Активация на акаунт