Дядо Коледа измислица на кока-кола, плаши децата и обижда чувствата на мюсюлмани

  • 4 245
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 112
Братята и сестрите комшу (турците) наричат Св. Николай Дядо Мраз.
А Дядо Коледа в лицето на родните потребители вчера така вършееше в ТехноМаркети и ТехноПолис. Като за последно. Остават все пак 3 седмици до тогава и съботата и неделята преди 25-ти не мога да ги мисля.

# 31
  • Мнения: 490
Бах маааму !!! Shocked

# 32
  • Мнения: 1 520
Накъде отива тоя свят. От такива хубави традиции и празници да се отказваме.  Confused

# 33
  • София
  • Мнения: 5 605
Shocked
Иска ми се тази статия да е преувеличена. Ужасно звучи!
И аз искрено се надявам да е преувелична, но ако не...

# 34
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Лудост... #Crazy нямам думи

# 35
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Тука има коледни украси с дядо Коледа.Аз живея в доста мюсюлмански квартал и след прочетеното ми станаха още по-противни( нищо лично към никой).То бива толерантност бива ама тяхното не бива.Да им забранят тогава на тях да огласят цялата улицата с молитвите си.Ама не няма да стане,защото сме толерантни.Съжелявам ако съм обидила някой,но просто написаното направо ме вбеси.

# 36
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
абе, я стига щуротии Laughing
какви мюсюлмани, каквъв дядо Коледа, какви пет лева.
Коледните празници и Нова година се засичат с най-големия празник в мюсюлманството-големия Eid. ако дойдете тук в някой шопинг сентър никога няма да кажете, че сте в мюсюлманска държава. тук няма забрана за Коледно празнуване, та в "свободните" Щати ще има.

# 37
  • Мнения: 3 405
Ето, това ме тревожи, защото си е промиване на мозъци  Grinning

И се заменя традицията на християните за Бъдни вечер и Коледа.
В тях няма дядо Коледа има Бъдник и Коледари.

И аз съм за дядо Коледа, той носи радост на децата ни.
Но традициите трябва да се съхранят. Peace

http://www.omda.bg/bulg/COOK/budnivech.htm
http://www.pravoslavieto.com/calendar/feasts/rh/12.24_Budni_vecher.htm
http://margaritta.dir.bg/praznichen/tradicii.htm

# 38
  • Мнения: 6 472
И на мен ми се струва тврде преувеличено това нещо newsm78 Друг е въпросът, че в последните години Коледа е повод за масова истерия по магазините, които не ми се струват в духа на християнските традиции Rolling Eyes

# 39
# 40
  • Мнения: 1 258
Сигурна съм,че и на запад няма да повярват за това как хубаво си празнувахме Нова година преди 17 години и как малко хора бяха чували въобще,че има Дядо Коледа,защото той беше Дядо Мраз и носеше същите тези подаръци,от които ни грееха лицата и баба пак правеше баница с късмети и питка с паричка и пак палехме свещички.И колко бързо свикнахме с това,че подаръците вече ще получаваме 7 дена по-рано и вече ще ги носи Дядо Коледа и колко дълго не ми се обръщаше езика да го нарека така...
Всичко е такова,каквото си направим.

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
dodo dodo, доста провокиращо заглавие и автоматично насочващо темата към определена тема. Странно, предвид това, че статията е насочена основно към образа на Дядо Коледа, кой го е създал, кой кого манипулира и т.н.
Предвид това, колко накратко се споменават мюсюлманите, при това - се казва изрично, че не са против Коледа, заглавието е подвеждащо и некоректно.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
dodo dodo, доста провокиращо заглавие и автоматично насочващо темата към определена тема. Странно, предвид това, че статията е насочена основно към образа на Дядо Коледа, кой го е създал, кой кого манипулира и т.н.
Предвид това, колко накратко се споменават мюсюлманите, при това - се казва изрично, че не са против Коледа, заглавието е подвеждащо и некоректно.

Името на темата се припокрива с подзаглавието на статията. А темата е плод на тази статия.
Ако не ти се нрави - заключи темата.

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не заключвам теми само, защото не ми се нравят лично.
Мисля, че много добре ми разбра мисълта Rolling Eyes
3/4 от четящите темата няма да прочетат статията, а ти си копирала само една малка част, която автоматично измества темата.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Не заключвам теми само, защото не ми се нравят лично.
Мисля, че много добре ми разбра мисълта Rolling Eyes
3/4 от четящите темата няма да прочетат статията, а ти си копирала само една малка част, която автоматично измества темата.

Съгласи се, че не мога да копирам цялата статия в заглавието. Затова приех варианта с подзаглавието на самата статия за удачно. Не съм съгласна, че изложението ми акцентира само на определен смущаващ теб аспект. Освен това изрично съм споменала, че ще се въздържа от коментар поради същите смутителни причини.
Ако имаш някакви императивни предложения - казвай ги направо или просто заключвай. Този диалог е излишен, както и всеки спор с модератор, който по презупмция винаги е прав. Пък и да не е - на кой му пука, резултата е предварително ясен Joy

Общи условия

Активация на акаунт