За чашата с мек накрайник

  • 4 200
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 333
Цитат на: Shali
А защо даваш пюрето с биберон? Научи го да се храни с лъжичка, а водата и чая и млякото ги давай с бутилка.


Аз писах по- горе, че с лъжичката се храни доста добре. Почти не се цапа. Обаче като си хапне пюрето и след това не иска да пие мляко нито с лъжичка, нити със шише, нито с чашка. Затова на едното хранене  смесвам 60гр. плодово пюре със  120 мл мляко.

# 16
  • Мнения: 7 106
Цитат на: _milena_
Цитат на: Shali
А защо даваш пюрето с биберон? Научи го да се храни с лъжичка, а водата и чая и млякото ги давай с бутилка.


Аз писах по- горе, че с лъжичката се храни доста добре. Почти не се цапа. Обаче като си хапне пюрето и след това не иска да пие мляко нито с лъжичка, нити със шише, нито с чашка. Затова на едното хранене  смесвам 60гр. плодово пюре със  120 мл мляко.


Ахъм, аз нещо не съм видяла Stuck Out Tongue .Щом е така, може Wink  Grinning !

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: debelankata
Не zнам в Бг има ли от бибероните на НУК zа даване на пюрета
Те са едни като нормалните ама вместо дупки миат кръст zа отвор. Ако има с тях е доста по удачно да се дават пюрета

Ние имаме такъв биберон - на NUBY, само че не съм особено доволна. Не съм давал пюрета с него - те го водят нетечащ и давах на бебка водичка, за да не се олива. Много пропуска и тя се задавя.
А за чашката - имаме такава на Аvent с твърд накрайник. Мони пиеше от нея доскоро - започна някъде към петия месец. Отначало й давах и сокчета, но е много трудна за миене пустата му клапа - трябва да се надига и се притеснявах да не я повреда нещо. Затова почнах само водичка да й давам. Преди около месец отказа тотално да пие от всякакви шишета и чашки. Само млякото вечер си пие от биберон. Сокчета не иска - давам и плодовете настъргани или пасирани и така ги хапва. Вода пие от шишенцата на "Банкя" с накрайник - иначе отказва. А, да и от нормална чаша за големи пие.

Общи условия

Активация на акаунт