Работодателят ви дава ли 13-а заплата или някаква коледна премия?

  • 4 499
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Мммм....май не. Но има бонуси, но те се определят от други неща, не са свързани с празниците.

Всяка година отпускат по еди-колко-си лева на човек за коледен банкет.

Тази година и ще имаме доста почивни дни - освен по Коледа, ще почиваме и цялата първа седмица на януари.  Simple Smile

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 789
А, шефа ми раздава пари. Ние сме малка фирма / в смисъл малко хора в офиса-администрацията/ и всичко се знае на домашния фронт. Кой си купува апартамент, кой прави ремонт- когато трябва- дава.
Аз сега сменях дограмата в моя апартамент- 3600 лева прозорците и още към 1000 материалите и майсторите за довършването после- шефа ми всичко плати. По същия начин процедира с всички в офиса.
Отделно Коледни, Великденски и морски премии, в размер на около заплата и половина.

Бряяяяяя..... Shocked

# 47
  • Мнения: 2 891
на ново място съм и фирмата е нова, така че не знам, но съпругът ми ще дава на работеите при него 13-та.

# 48
  • Мнения: 1 187
Абсолютно нищи не дава, ние се надяваме да ни изплати поне авансите преди Коледа. Praynig

# 49
  • Мнения: 2 180
Няма таква бира, както казва шефа. Да му се неначуди човек,че е сред първите 20 най-богати хора в държавата.  Rolling Eyes
Няма бонуси,премии,13-ти заплати, нищооооо!

# 50
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ако темата беше пусната преди месец, щях да кажа, че в нашата фирма е комунизмът, барабар с всичките му заплати и премии и пр. Докато бях в майчинството ми вдигнаха два пъти заплатата(не два пъти повече, а два пъти подписвах нов договор с по-висока заплата) и миналата Коледа, както бях в майчински, ми пусна премия, въпреки че бях работила само един месец от годината.
Но сега, когато трябваше да си взема новата заплата, подписах нов договор с 20% по-ниска заплата, щото съм щяла да отсъствам и да си гледам детето. За какво ми я вдигаше, докато бях в майчински. Не вярвам и за Коледа да получа. Мръсници недни.  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 2 407
Дава ми 13 та.Мойте шефове са много готини и разбрани.

# 52
# 53
  • Мнения: 2 622
Дава...
С едната ръка дава,с другата взема ooooh!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 10 789
подписах нов договор с 20% по-ниска заплата, щото съм щяла да отсъствам и да си гледам детето.

Защо го подписа?  newsm78

# 55
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
подписах нов договор с 20% по-ниска заплата, щото съм щяла да отсъствам и да си гледам детето.

Защо го подписа?  newsm78
Щото искам да получавам заплата, а няма как на момента да си намеря друга работа, че и да ме търпят, когато излизам в болнични. Но ще им натрия носовете аз-вече се оглеждам настрани, пфу.

# 56
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма таква бира, както казва шефа. Да му се неначуди човек,че е сред първите 20 най-богати хора в държавата.  Rolling Eyes
Няма бонуси,премии,13-ти заплати, нищооооо!
То за това е един от най-богатите в държавата.  Laughing
Не съм била никога на заплата. Тази Нова година празнувам това, че зарязах най-после БНТ.
Традиция там е от ноември до началото на февруари да не се изплащат хонорари. Веселба, повече от три месеца без кинти (ако разчиташ само на тях). Каква ти 13 заплата.  Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм в държавно ведомство и по Коледа винаги взимаме и от бюджета и от наши икономии  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 153
Точно днес разбрах, че преди Коледа ще вземем половин заплата, т.е. това ще ни е  премията. Новината щеше да е супер ако в същото време не се оказа, че през януари е възможно да ни я удържат от заплатите  Thinking Причината е, че тогава шефовете ще оценяват работата ни за последното 3-месечие на 2006г и съответно ако окаже, че не сме работили достатъчно за 50 процентният бонус ще трябва да връщаме част от вече дадените ни пари.. Голям стимул преди празниците ни сервираха няма що  Crossing Arms

# 59
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Премия, в частна фирма.

Общи условия

Активация на акаунт