Малта /Тема 3 /

  • 11 780
  • 214
  •   2
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 496
Нямате проблем с кола, където и да сте. Разстоянията са поносими, трафикът е проблем. Но него ще го имате и с автобус. В Марсаскала не е лошо.
Много благодаря!

# 151
  • MT
  • Мнения: 538
Съгласна съм с Врабец. Въпреки всичко обаче за мен Марскаскала е скучно място за дълъг престой. Бих отишла към друго селище, малко по-централно, но щом сте с кола, нищо няма да ви е далеч като цяло и ще имате възможност да се разхождате без лимити. Има и български магазин, ако случайно нещо ви долипсва. Само трафика може да ви убие по час, ако искате да ходите примерно вечерта към Мелиха или Сейнт Полс Бей, но иначе не би трябвало да е повече от 30 минути, ако не се забивате в по-централните райони, в час пик.

Март/Април е готин период да се препичаш на разходки на обяд, все пак носете по една лека дрешка за вятър/дъжд, или поне дъждобран в чантата, за всеки случай. За морето, аз лично не бих, според мен е студено дори за хващане на тен до някъде средата на Май месец. За топене, в края на Юни се стопля добре, преди това си е бахър.

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 2 218
Ще обикаляме острова с коли, малко ме притеснява десния волан, но се надявам да се справим, как стои въпроса с паркирането?
Моля за препоръка за ресторанти с вкусна храна и по възможност с гледка.
Тези дни ще набележа програмата, букнах хотел в Слима, освен Валета, Ротондата, какво да не пропускаме?

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 11:56 от violence

# 153
  • Варна
  • Мнения: 496
Съгласна съм с Врабец. Въпреки всичко обаче за мен Марскаскала е скучно място за дълъг престой. Бих отишла към друго селище, малко по-централно, но щом сте с кола, нищо няма да ви е далеч като цяло и ще имате възможност да се разхождате без лимити. Има и български магазин, ако случайно нещо ви долипсва. Само трафика може да ви убие по час, ако искате да ходите примерно вечерта към Мелиха или Сейнт Полс Бей, но иначе не би трябвало да е повече от 30 минути, ако не се забивате в по-централните райони, в час пик.

Март/Април е готин период да се препичаш на разходки на обяд, все пак носете по една лека дрешка за вятър/дъжд, или поне дъждобран в чантата, за всеки случай. За морето, аз лично не бих, според мен е студено дори за хващане на тен до някъде средата на Май месец. За топене, в края на Юни се стопля добре, преди това си е бахър.
Много благодаря за подробния отговор ! И аз много не съм очарован от Мараскала. Но всичко опира до бюджет и право на безплатна анулация, най-близо до датата на настаняване(заради Уизеър, че с тази непрекъсната смяна на часове и дати на полетите или направо отмяна,  доста ме наплашиха) . По принцип там само ще спим. Все пак видях, че има някаква крайбрежна алея близо до апартамента. Видях къде е и българския магазин. Другият ни вариант беше Бирзебуга, който определено е по-хубав от Мараскала. Засега остава така.Ако излезе нещо друго ще видим.

# 154
  • MT
  • Мнения: 538
За нищо! В Бирзебуджа също няма нищо особено, сякаш по-добре е Марсаскала от там.

С колата и десния волан, опитните шофьори няма от какво да се страхувате. Внимавайте с идиотите. Всички редовни таксита от приложения са с LY номера (примерно BLY 123 / RLY 487 / CLY 748). Останалите са бели или рентал коли.

Използвайте си мигачите и знайте, че тук често не спазват правилата за кръговите при влизане и излизане. Ако някой дава зор да минава, пускайте ги, че да не ви ударят нарочно. И не се занимавайте с идиоти. Ако псуват, нека псуват.. вие си гледайте кефа (това ще ги дразни допълнително, че на вас ви е все тая).

Ресторант с гледка, навсякъде на високи етажи или по морето - гаранция за качество няма обаче. За местна храна не мога да препоръчам нищо, защото не я ям. За Италианска и Азиатска мога да дам конкретни и изпробвани места като препоръки, според зависи какво ви харесва.

За места за посещение - вижте в предните страници сме говорили много къде е окей и къде не си струва да се ходи.

# 155
  • Мнения: 2 699
Като че ли по отношение на транспорт от-до летището (без кола) Бирзебуджа е по-добре. Плажът също е по-приличен, макар и с типични за острова размери. Особена атракция е Фрийпортът (търговското пристанище) - за едни хубава, за други - не чак толкова. Smile

Но иначе действително са близки като атмосфера - градчета за живеене, без кой знае какви забележителности. На такива места се паркира сравнително по-спокойно, според квартала. Има къде да се хапне, да се напазарува.

# 156
  • Мнения: 1 807
Здравейте, заминаваме за Малта на 17ти. Кацаме в 19.30 там - какво ще ми препоръчате за транспорт до хотела в Слима? Щеше ми се да сме с шатъл - коя фирма сте ползвали?

# 157
  • Варна
  • Мнения: 496
Здравейте, заминаваме за Малта на 17ти. Кацаме в 19.30 там - какво ще ми препоръчате за транспорт до хотела в Слима? Щеше ми се да сме с шатъл - коя фирма сте ползвали?
Ние другия месец кацаме в 00.30 и ще си извикаме такси Bolt. Гледам ,че до Слима цената е около 12 евро.

# 158
  • Мнения: 1 807
Все пак аз резервирах с малта трансфер - за трима е 15 евро от летище до хотел. В момента до края на февруари имат и 50 процента отстъпка, но трябва да въведеш код - не го видях по-рано. Безплатно е анулирането - но сега за 7,50 не ми се занимава да го  анулирам и отново да резервирам с кода

Болт - опитвамда си сваля приложението обаче не ми праща код и нестава

# 159
  • MT
  • Мнения: 538
Болт - опитвамда си сваля приложението обаче не ми праща код и нестава

Ако изобщо не се получава, опитайте с Uber или Ecabs. Но ще препоръчам да опитате с друг номер да верифицирате приложението.

Приятно прекарване!

# 160
  • София
  • Мнения: 972
.

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 13:47 от annie13

# 161
  • София
  • Мнения: 23 123
А, тук не е темата за решаване на задачи. Боже, какъв стрес получих. Joy

# 162
  • Мнения: 2 699
Аз си признавам, че се опитах да я реша. Обаче е отвъд възможностите ми Satisfied

# 163
  • София
  • Мнения: 972
А, тук не е темата за решаване на задачи. Боже, какъв стрес получих. Joy
Ох, много се извинявам. Тоя седмии клас тотално ме разцентрира. Трия. 😁

# 164
  • Мнения: 47
Здравейте, ще бъдем няколко дни във Валета. Препоръчайте ми варианти за транспорт до Слиема. Цените как са? И още нещо. Мдина заслужава ли си и с какво е най-добре да отидем до там? Градски транспорт? Доколкото прочетох не се спазват много часовете и това ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт