Малта /Тема 3 /

  • 9 724
  • 204
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 310
Здравейте!

Как е времето на Малта през м Декември?
Дали си заслужава и става ли наистина за плаж?

Каква е тамошната кухня?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте!

Как е времето на Малта през м Декември?
Дали си заслужава и става ли наистина за плаж?

Каква е тамошната кухня?

https://www.holiday-weather.com/malta/averages/december/

https://xyuandbeyond.com/food-in-malta/

# 3
  • Мнения: 3 310
Благодаря!
Явно няма да става за плаж, както се надявах,а уж е много на юг.

# 4
  • Мнения: 3 467
Декември е мек зимен месец, в който има топли дни да се разходиш по тениска. Може обаче и да изненада с нетипично студено време и вместо плаж да търсите магазин за шапка и ръкавици. Малта не е кулинарна дестинация Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 310
Ами стана ми интересно каква дестинация е, тъй като шефа ще прави коледно фирмено парти на всички служители в Малта Simple Smile , а там не съм ходила. Като видях, че е остров и веднага си помислих, че ще е море, плаж, слънце, жега.. ама явно реалността е друга.

# 6
  • Мнения: 3 467
Реалността никак не е лоша. Различна архитектура и атмосфера, много история, красиво лазурно море и скалисти плажове. Но декември за разходка, не за плуване и тен.

# 7
  • Мнения: 2 608
Декември е студено, а още по-забавното е, че вътре в къщите е по-студено, отколкото навън.
Показателите на термометъра изглеждат сравнително високи, но влагата добавя доста към усещането за студ.
Ние по Коледа си ходехме със зимни якета.

# 8
  • Мнения: 3 310
Хм, значи ще е само за разходки и евентуално ако има хотел с вътрешен басейн..

Надявам се, че кухнята е ок че в Турция беше доста зле като вкус, с твърде много подправки.

# 9
  • Мнения: 2 608
Аз за малтийската кухня ще си замълча, защото нищо толкова ласкаво не мога да кажа Joy
Но все пак в хотел има шанс да ви хранят със съвсем нормални, международни ястия.

# 10
  • Мнения: 7 172
В добрите хотели и ресторанти кухнята е съобразена с английския вкус. Има какво да се види в Малта, особено ако е фирмена инициатива и работодателя вероятно поема разходите.

# 11
  • Мнения: 3 310
В добрите хотели и ресторанти кухнята е съобразена с английския вкус. Има какво да се види в Малта, особено ако е фирмена инициатива и работодателя вероятно поема разходите.

Точно така е.
Не ми остава друго , освен да се доверя на плана и вкуса на шефа Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 608
Няма да останете гладни, защото на улицата се продава много храна, навсякъде.
Бургерите са на особена почит сред населението и можете да се изхранвате с това, докато сте на обиколки.
Другото, което го има на всеки ъгъл, са магазинчетата за пастици, тоест местният вариант на нашите павилиони за баници и кифли. Пастиците са вид бутер банички, с много тъкно, твърдо тесто - общо взето хрупаш там някаква препечена кора, с различен пълнеж. В същите павилиони има и разни пайове, ролове с местния вариант на кренвирши и т.н. Въобще, фигурата отива на кино, но поне храна има.

# 13
  • Мнения: 3 310
Друго важно за което се сетих да питам.
Там валутата в евро ли е?
Колко горе долу за 3 дни е необходимо да се обърне ?т.е. да си направя сметката дали е скъпо или евтино.

# 14
  • Мнения: 115
Да се включа и аз с питане за Малта през м. Декември.  Какво мислите за екскурзия и празнуване на Нова година там?
Някой има ли лични впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт