Малта /Тема 3 /

  • 10 950
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 986
Цените са като в Италия. Кухнята според мен е по-скоро повлияна от италианската. Типичните за тях неща… не бяха добре, особено тестените и сладките, за щастие по ресторантите не ги предлагат толкова много. Аз бях там скоро и лично аз нв бих избрала Малта като дестинация за нова година и декември. За мен това си в лятна дестинация - за корабчета, плаж, обиколка на островите, къпане в морето.

# 16
  • Мнения: 1 988
Връщаме се от Малта, три дни бяхме, изкарахме супер. За повече дни мисля, че щеше да ни доскучее. Хареса ни, но ние не сме критерии, навсякъде ни харесва, щом е ново и различно. За храната не съм съгласна, има разнообразие от ресторанти и места за хранене. Ползвахме градски транспорт, билета е 2евро. Взехме карта с 12 пътувания, може да се ползва от повече хора, струваше 15 евро. Цените са горе-долу като италианските.

# 17
  • Мнения: 180
Здравейте!Отваря ми се възможност за пътуване до Малта,но през февруари.Искам да знам струва ли си по това време на годината или да се откажа?Ясно ми е,че за плаж със сигурност не става,но за разходки поне добре ли е?Не очакваме да сме по-тениски,ама и със зимните якета не искам да сме...И какво може да се посети?Организират ли се екскурзии по това време из острова или обиколка на острова?Хотелът се намира в Mellieha Bay (Ghadira),което нищо не ми говори,но ако има някой впечатления за мястото или е бил там,моля да сподели.

# 18
  • Мнения: 3 376
Благодаря, че писа. Другият месец към 13 Декември ще мога да дам отзив и да отговоря.

Аз обаче имам питане подобно на твоето , а именно какво е времето горе долу през Декември ? За къс ръкав, за зимни якета ..?

# 19
  • на село
  • Мнения: 830
Декември-февруари бих си взела зимно яке в Малта. Не от най-дебелите, но яке си трябва. Даже една година си купувах по-дебело, че зимата беше зла. Много е вероятно да улучите дъжд, доста ветровито време, което увеличава допълнително усещането за студ. А може да улучите и хубави дни (по-малко вероятно през януари), та да се съблечете по тениска на някое кафе, за малко. Както се каза по-горе, вътре в сградите е доста студено, та турете и някоя фланела за всеки случай. Историята познава много случаи на мръзнали туристи в Малта. Екзотичните и топли дестинации са малко по-далече. Корабите плуват, ако времето позволява - трудно се предвижда, но мисля че атракциите се затварят в края на октомври. Но може да се видят Мдина, Валета и Попай вилидж.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 096
Аз планирам пътуване до Малта втората половина на март месец догодина. Проверих температурите, че през този период са около 15-20 градуса. Леко студено ми се виждат специално 15 градуса, но може и да нацелим по-топло време. Отиваме с цел екскурзия, то там за морска почивка не става така или иначе.
Ще прочета повечко от предната тема, нищо че вече съм си нахвърлила места за разглеждане.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 096
Така, като гледам, няма раздвижване в темата.
Ние капарирахме през агенция датите 10-13 март (петък-понеделник), хотел в Сейнт Пол (да, знам, че е кофти местоположението). Оказа се, че обратният полет е късно вечерта, което е супер, тъй като ще имаме на разположение 3 дни. Засега съм решила да не обикаляме като обезумяли и съм се спряла на Валета, Мдина и Селима. Няма да се възползваме от предлаганите екскурзии и ще ползваме главно автобуси.
Имам обаче въпросчета.
Струва ли ви се постижима програмата за трите места и може ли да добавим още някоя локация за разглеждане?
Близо до хотела ни има някакъв аквариум, май го водеха Национален или нещо такова - бива ли го?
Предвид, че сме главно през уикенда, как е градският транспорт? Много ли време ще ни отнеме в чакане по спирките?
И последно - картата за 12 пътувания как се ползва от повече хора? Като чекират примерно мен и дъщеря ми едновременно от тази карта ли?
И пак последно Grin - какво може да се очаква от мартенското време?

# 22
  • Мнения: 1 988
Тонка*, като съвет мога да ти дам да не правите програма - насладете се на времето там и на място си разпределете времето според интересите ви. Времето ви е достатъчно, транспортът е супер лесен с Гугъл мапс. Ние бяхме през септември, имаше доста хора, забавяне имаше, даже и ремонти по пътищата, но всичко в рамките на нормалното. Картата се ползва лесно - при всяко качване се чекира толкова пъти, колкото човека сте /ние бяхме 3-ма/, но ти взема пари само първия път/важи 2 часа/.
В Слима, на крайбрежната има уникален турски ресторант, няколко пъти ядохме там, препоръчвам пиде с риба тон 😋.
Питай ако има друго.

# 23
  • на село
  • Мнения: 830
В Слима не виждам какво може да правите, освен да хапнете някъде - там няма какво да се види. Мдина и Валета бих направила аз. Постижимо е в един ден, но аз съм по лежерните  преживявания и не обичам да търча насам-натам. И все пак, имайте предвид, че в Малта мащабите са миниатюрни - може да де види доста в един ден.

Аз обичам Валета и докато живеех там, почти всеки уикенд си правех разходки за обяд с приятелка и шопинг. Има страхотни местенца за похапване, дори на стълбите.

Забележителностите можете да ги видите в Гугъл и да си набележите. В Малта има много църкви - аз много често съм влизала, просто да поседя, въпреки че не съм религиозна.

За съжаление, когато си тръгнах през 2020, Малта беше строителна площадка, положението беше извън контрол - дано короната да ги е вразумила малко, ама надали.

Ако позволява времето, вземете някой ферибот нанякъде - струва си удоволствието.

За туристическите карти за транспорт не съм много наясно, но май може да се ползват от различни хора.

Внимавайте с речта на висок глас, ако не искате да ви чуят - има много българи и могат да ви се включат в разговора 😆

Генералният ми съвет за Малта е - не тръгвайте с големи очаквания, наслаждавайте се на хубавите неща - в Малта, дето се вика, всеки камък е история. Има си мръсотия, има дразнещи неща, но не забравяйте, че сте там, за да се забавлявате.

пп Сейнт Пол не е лошо място, чувала съм добри отзиви за аквариума, но не съм ходила. Градският транспорт е ок, но за всеки случай си изтеглете приложенията на ecabs или bolt - не е скъпо придвижването с тях.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Много ви благодаря, момичета!
Нямам никакво намерение да препускаме из целия остров. Ние сме лежерна компания. Слима я набелязах, тъй като докато четох темата доста пъти беше спрягана като място за посещение.
Най-вече държа на Валета и Мдина. И тъй като имаме три дни на разположение по това време на годината къде е удачно да се разходим? Не знам за разни разходки с лодки дали ще става, но ако да - къде? Аха, за ферибот прочетох - от къде за къде примерно, че не мога да се ориентирам.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 150
Фериботите свързват Валета със Слима или Валета с Трите града. Ние спахме в Слима, много близо до ферибота и беше много удобно да го ползваме до Валета. И гледките към приближаващите се сгради на Валета откъм водата са незабравими!

Другият споменаван ферибот е до остров Гозо, но там нямате работа при толкова малко дни.

# 26
  • Мнения: 2 635
През март времето може да бъде много дъждовно и буреносно, така че не само фериботи да не вървеят, но и навън да не може да се излезе. Може, разбира се, да бъде и съвсем нормално време, но имайте предвид и другата опция. Хубаво сте си харесали Акваруима. Може да си набележите още 1-2 закрити места, ако изтеглите късата клечка с времето. На мен Акваруимът ми харесва. Била съм няколко пъти там. И макар че все покрай деца сме били там, на мен също ми е приятно и интересно вътре.
Ако имате късмет да ви е хубаво времето, Мдина може да я съчетате със съседния Рабат. Те са на пракита едно в друго. Рабат е хубаво градче, има и места за хапване, има даже и няколко комплекса с катакомби, ако ви влече.
Във Валета човек може не ден, а месец да прекара в разглеждане и мотаене, в зависимост на колко места иска да се завре. Слезте до Уотърфронт даже, ако ви се изчерпа програмата горе в града. При хубаво време действително може да се метнете до отсрещните Три града, но не знам ферито дали върви по това време на годината, а и ще си е малко по-сериозно препускане.
Слима не е типичната Малта. Там са строежите на новите високи сгради, лудницата, офисите, магазините с маркови дрехи. Пак е приятно, но може и да ви писнат ушите от народ, трафик и наблъскани сгради. Вие си знаете, но за мен не е точно мястото в Малта, където човек да загуби един от трите си дни екскурзия там.

# 27
  • София
  • Мнения: 23 096
Врабец, благодаря ти!
Дано поне прилично време да нацелим, пък с другото ще се справим.
Аквариумът ни е много близо до хотела, на 300 м, и задължително ще го посетим.

# 28
  • Мнения: 291
Към тези, които са обикаляли острова с кола под наем - къде паркирате около Валета? Безплатен паркинг има ли? Ако пък е платен - горе,долу, какви суми да очаквам?

# 29
  • Мнения: 2 635
http://mcpcarparks.com.mt/mcp-floriana/

Все пак не гарантирам за цените. Винаги има вероятност да не са си актуализирали сайта.

--------

Другият вариант е Public Car Park във Флориана. Там е колкото чичкото ви вземе на входа. Две-три евро беше преди време, сега не знам колко е.

Общи условия

Активация на акаунт