Колко е нормално да пият децата?

  • 1 768
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 485
И моятя дъщеря пие много вода,но съм чувала ,че признаците за диабет при малките деца са напикаването,повишен апетит и паралелно с това отслабване,а при нея няма такова нещо.И незнам само за това ,че пие вода дали е нужно да се правят изследвания или не?

# 16
  • София
  • Мнения: 676
teedi, чела съм изказване на неонатоложка (д-р Гергинова) от "Шейново", която казва следното: "На всеки килограм нормално е да се приема по 100-120мл течност", т.е. ако детенцето е 10кг, нормално е да изпива 1000-1200мл. Така, че ако сте в тази норма, няма място да с тревожиш. Ако не, пусни изследване за кръвна захар. Синът ми също обичаше само сокчета, но от лятото пие и чиста водичка  Peace.

# 17
  • Мнения: 206
И ние пием много течности - над 2л. Лятото не ни излизаше шишето от устата и също бях много притеснена. Педиатъра обаче каза, че е нормално, да не го ограничавам.

# 18
  • Мнения: 3 743
И моятя дъщеря пие много вода,но съм чувала ,че признаците за диабет при малките деца са напикаването,повишен апетит и паралелно с това отслабване,а при нея няма такова нещо.И незнам само за това ,че пие вода дали е нужно да се правят изследвания или не?
Да, това са признаците + пиене на много вода!!! Синът ми беше на 1г и 11 месеца, когато му откриха диабета! Първия признак, който ме притесни беше това, че пиеше почти 2 литра вода в денонощието.

....
Когато попитах педиатърката за проблема, ме успокои, че ако, недай си Боже има диабет, то симптомите нямат нищо общо с тези при възрастните.
...
...нашата педиатърка твърдеше, че не можело да има толкова малко дете с диабет Rolling Eyes....е, оказа се, че може

Когато имате дори и най-малко съмнение за диабет ви съветвам да не чакате и да не се притеснявате от боцкането на пръстчето за изследването, а направете необходимите изследвания!

# 19
  • Мнения: 1 403
Емили постоянно си налива нещо в устата. Към 2-3л. ги прави на ден. То било вода, сок или мляко  Crazy

# 20
  • Мнения: 3 089
повече от 6-700 гр. сок на ден не изпива. и това се случва тогава, когато не иска да яде. обикновено количеството е към 300-400 гр. детето е на година и 2 м.

# 21
  • Мнения: 71
Да не се заричам, но още при следващата консултация ще поискам изследвания за кръвна захар. Защо ще 4акам до тогава ли?
Ами пооспокоих се, 4е и другите деца пият доста. Струва ми се нормално. Но за да не ми се води акъла ще пусна
 Peace

# 22
  • Мнения: 7 723
teedi , да ти кажа, и аз се поуспокоих, особено след, като говорих и с госпожата в яслата . Моята дъщеричка там не пие изобщо вода, дори и спи без памперс Shocked.
Но и аз ще пусна кръв за изследване, още в понеделник Thinking

Общи условия

Активация на акаунт