Добър Педиатър гр.Варна

  • 1 423
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте момичета,
Може ли препоръки за добър педиатър, имаше съществуваща група и последното мнение е от 2014, ако не съм в грешка. Ще съм благодарна на всеки който сподели актуална информация за добри специалисти и тяхната локация. Благодаря Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Добре е да дефинирате какво разбирате под "добър". Защото за някои това е педиатър, който обръща внимание на детето без да го претупва, за други е такъв, който дава фалшива бележка за поставени ваксини, а за трети е такъв, който изобщо да записва пациенти. Познавам хора и от трите вида.

Проблемът е наболял за Варна и според мен ще става все по-наболял. Повечето педиатри май не записват нови пациенти, моята поне е спряла от години да го прави. Приятелка с изключително болнаво дете ми е споменавала, че вече й е писнало да ги обикаля. Когато й се налага, а всъщност й се налага често, ходи на платено в Майчин дом, но не мога да посоча точно име. Казва, че е доволна. Това е човек, който определено не се къпе в пари, но отделя колкото е нужно и ги дава там, защото не е намерила приемлива алтернатива. За мен това говори много.

# 2
  • Мнения: 158
Добре е да дефинирате какво разбирате под "добър". Защото за някои това е педиатър, който обръща внимание на детето без да го претупва, за други е такъв, който дава фалшива бележка за поставени ваксини, а за трети е такъв, който изобщо да записва пациенти. Познавам хора и от трите вида.

Проблемът е наболял за Варна и според мен ще става все по-наболял. Повечето педиатри май не записват нови пациенти, моята поне е спряла от години да го прави. Приятелка с изключително болнаво дете ми е споменавала, че вече й е писнало да ги обикаля. Когато й се налага, а всъщност й се налага често, ходи на платено в Майчин дом, но не мога да посоча точно име. Казва, че е доволна. Това е човек, който определено не се къпе в пари, но отделя колкото е нужно и ги дава там, защото не е намерила приемлива алтернатива. За мен това говори много.

Бременна съм все още и просто търся варианти, нямам конкректен проблем .Става вапрос за добър диагностицик,който да обръща адекватно внимание, не някой който да предоставя фалшива документация, ако това е дефициницята за добър лекар на някого-лично ми е жал за тях. Също така да не прилага антибиотично лечение за тяхно удобство или преди да пусне изследвания и такива най-елементарни неща. Що се отнася до частните услуги е трагично,че трябва да прибягваме до тях когато нещатата станат по-сериозни или искаме така полагащото ни се внимание, както за нас така и за нашите деца.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 22:29 от Varnagirl8

# 3
  • Мнения: 150
Препоръчвам д-р Хариева. Докато живеех във Варна беше лл на детето ми и бях много доволна. Но беше още тогава много претоварена. Последно беше в Майчин дом.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ние се записахме при д-р Радица Алексовска, която в момента е в майчинство, но в практиката й работят 3-ма прекрасни млади лекари.
Ето някои плюсове за мен:
- Не ни претупват, преглеждат обстойно и отговарят на всичките ни въпроси.
- Имат подход към децата, не се карат и изнервят, ако детето е по-щуро.
- Не са фенове на антибиотиците и предписват само при нужда.
- Не се чака дълго пред кабинета, не повече от 10-15 мин и то рядко.
- Консултират по телефона.
- Никакви проблеми с издаване на направление.
- Познанията им са обновени и не препоръчват старовремски методи от сорта на "На 6м трябва да спреш да кърмиш", "Давай му сок". Няма изречения от сорта "Много го храниш това бебе, намали дозата" или пък "Това бебе е недохранено, давай му добавка към кърмата".

Минуси, но за мен са плюсове:
- Работят с онлайн система/приложение Consento, заради която се плаща 6.90лв на преглед. През нея се записват часове и се води електронен картон.
- Не издават лесно бележки за ясла и ДГ. При последното боледуване на нашия двегодишен син, се случи така, че аз мислих, че е оздравял (беше спрял кашлицата и сополите), но като отидохме на финален преглед ни казаха, че гърлото и ушичките още са зачервени и трябва да стои още 1 седмица вкъщи. Така направи близо 3 седмици без да ходи на ясла.
- Записват задължително цялото семейство. (Може би това е най-големият минус за някои хора, но за нас отново беше плюс, защото по това време търсихме да си сменим личния лекар)

Локация: Намира се в ДКЦ Света Марина - това е по-малката сграда срещу основната на болница Света Марина.

# 5
  • Мнения: 96
Здравейте! От няколко ЛЛ, които са и педиатри в ДКЦ Св. Марина, получих отказ за бъдещо записване на бебенце, поради претовареност. С практиката на д-р Радица Алексовска не успявам да се свържа на мобилния, наличен в интернет. Ако някой разполага с друг телефон, ще съм благодарна да сподели. Може и на ЛС.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Здравейте! От няколко ЛЛ, които са и педиатри в ДКЦ Св. Марина, получих отказ за бъдещо записване на бебенце, поради претовареност. С практиката на д-р Радица Алексовска не успявам да се свържа на мобилния, наличен в интернет. Ако някой разполага с друг телефон, ще съм благодарна да сподели. Може и на ЛС.
Заповядайте, това са данните, които имам.
Аз звъня на оградения с химикал телефон, но уточнявам, че аз съм записана при тях преди да започнат да използват тази система Consento.

Общи условия

Активация на акаунт