Неспокоен сън

  • 1 379
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте! Имате ли проблем с нощният сън? Детето ми се събужда през 30мин- 1 час. Можете ли да ми препоръчате някакви капки или нещо друго за сън? Детето е на 10 месеца.

# 1
  • Мнения: 80
Режим има ли това дете ? Не сте дали никаква информация.

# 2
  • Мнения: 2 352
Причини много, ама трябва да се намери. Горещо, студено, глад, жажда, превъзбуда, късно или ранно разпиваме за нощния сън, много или малко дневен сън, някакъв дискомфорт, никнене на зъби.

# 3
  • Мнения: 15 356
За 15 причини се сещам.Но капки защо?Опишете режима ,начина на заспиване,условията за сън .Рано или късно почти всички имат проблем със съня .

# 4
  • Мнения: 23
Детето има изграден режим с две дневни спанета, от което едното е около час и половина, а второто около 40-50 мин. Детето заспива в кошарата си с минимална помощ за дневните спанета и нощният сън. Спи с чувалче от новородена. В стаята не е горещо, нито студено. Интервалите на будуване от ставането сутрин до първият сън около 3 часа, за следващия около 3 часа и половина и преди нощния сън около 4 часа. Ляга си вечер 19:30-20:00, а сутрин става около 7:00-7:30.

# 5
  • Мнения: 15 356
Каква точно е помощта и имате ли истинска вечерна рутина ? Винаги и е спала в кошарата ? Нови умения придобива ли?Колко е температурата и влажността в стаята? Храни  ли се нормално ?

# 6
  • Мнения: 20
Здравейте имаме проблем със спането , синът ми е почти на 3 месеца. От както е роден не спи ,освен ако не го взема при мен , много се върти заспива в мен вмомента в който го оставя в кошарката му или където и да е започва да си забива муцунката с нослето си все едно рови незнам какво се опитва да направи , но вече и аз незнам какво да го правя , някоя мама сблъсквала ли се е с подобно нещо и как да се справим с това ?

# 7
  • Мнения: 15 356
А плаче ли при това "ровене"? Вие какво правите през това време? Опишете по-подробно как точно го прави? Как се ориентирате кога да го приспите? Колко дремки има на ден, с каква продължителнст са и как е нощният сън?

# 8
  • Мнения: 20
А плаче ли при това "ровене"? Вие какво правите през това време? Опишете по-подробно как точно го прави? Как се ориентирате кога да го приспите? Колко дремки има на ден, с каква продължителнст са и как е нощният сън?


Не , не плаче . През това време съм до него , аз винаги съм до него , ами вмомента в който го оставя той спи винаги на една страна не по гръб , започва да си забива си личицето във възглавничката , първо мислих че не я иска и я махнах , но после установих , че навсякъде това го прави . Забиви си муцунката във възглавничката и започва да рови с нослето си и заспива , обаче до като спи продължава да го прави и се събужда , има по няколко теи четери дремки на ден и са по 20-30 мин макс. Нощния сън обаче е много тегав , първо той не спи сам , в кошарката си като го оставя на 5тата мин се събужда и ококорва , за това го взимам при мен да спи вечер и си спи , събужда се само за хранене и то понякога прави паузи по 5-6часа спи , та това е ако знаете какво мога да направя за да спи спокойно и без мен ,ще съм ви благодарна🙏

# 9
  • Мнения: 15 356
Знам какво да, да заспива там където се събужда. Детето заспива на едно място, събужда се на друго между два цикъла на съня и се буди напълно. Сънят е доста малко Възглавничка не се препоръчва на тази възраст. Това ровене е самоуспокоение и е ценно умение всъщност. Опитайте да го оставите в кошарата и вижте дали ще заспи сам, буден но спокоен да бъде. Стойте до него и не се намесвайте, нека си рови. Ако заспи така, идеално.
Как го приспивате? Носене, люшкане?

Последна редакция: пт, 23 дек 2022, 08:02 от Bobchita

# 10
  • Мнения: 20
Знам какво да, да заспива там където се събужда. Детето заспива на едно място, събужда се на друго между два цикъла на съня и се буди напълно. Сънят е доста малко Възглавничка не се препоръчва на тази възраст. Това ровене е самоуспокоение и е ценно умение всъщност. Опитайте да го оставите в кошарата и вижте дали ще заспи сам, буден но спокоен да бъде. Стойте до него и не се намесвайте, нека си рови. Ако заспи така, идеално.
Как го приспивате? Носене, люшкане?



Приспиваме се. на ръце , искам да ви кажа че май разбрах какъв е проблема , бебчо снощи спа по корем , цяла нощ без да се събуди , незнам до колко е правилно , но мисля че така му е удобно, вие какъв съвет ще ми дадете ?

# 11
  • Мнения: 15 356
Ще Ви дам следния съвет- според Американската педиатрична организация, която е направила най-много проучвания за съня на бебетата и малките деца най-безопасен е сънят по гръб за деца до 6м. Но като майка и специалист мога да кажа, че бебето не е кукла да го сложим по гръб и да кажем "спи така". Не става.
Започнете от първата дрямка, тя е продължение на нощния сън и става най-лесно. Успокоеното дете, непреуморено, оставете в кошарата след като сте гушкали и милвали, леко задръжте бебето с ръце, шъткайте, милвайте и потупвайте, в момента на пълно заспиване не правете нищо. Опитвайте всеки ден поне по веднъж или два пути да приспите в кошарата с помощ, постепенно намалявайте помощта. Ако детето мънка, върти си главата, търка си ушите, не правете нищо, това е самоуспокоение, ако плаче се намесвайте. Изчакайте да заспи и наблюдавайте. Щом си забие главата в матрака изчакайте няколко секунди, обърне ли я дишайте . Много деца спят по корем и това е любима поза, щом си въртят главите, няма страшно. Докато приспивате детето не го гледайте в очите, това е покана за общуване. Не допускайте преумора и опитвайте в кошарата, точно между 3и 6 м е най-лесно да се приучи детето, понеже още няма двигателни умения като изправяне, пълзене и т,н. Успех!

# 12
  • Мнения: 20
Ще Ви дам следния съвет- според Американската педиатрична организация, която е направила най-много проучвания за съня на бебетата и малките деца най-безопасен е сънят по гръб за деца до 6м. Но като майка и специалист мога да кажа, че бебето не е кукла да го сложим по гръб и да кажем "спи така". Не става.
Започнете от първата дрямка, тя е продължение на нощния сън и става най-лесно. Успокоеното дете, непреуморено, оставете в кошарата след като сте гушкали и милвали, леко задръжте бебето с ръце, шъткайте, милвайте и потупвайте, в момента на пълно заспиване не правете нищо. Опитвайте всеки ден поне по веднъж или два пути да приспите в кошарата с помощ, постепенно намалявайте помощта. Ако детето мънка, върти си главата, търка си ушите, не правете нищо, това е самоуспокоение, ако плаче се намесвайте. Изчакайте да заспи и наблюдавайте. Щом си забие главата в матрака изчакайте няколко секунди, обърне ли я дишайте . Много деца спят по корем и това е любима поза, щом си въртят главите, няма страшно. Докато приспивате детето не го гледайте в очите, това е покана за общуване. Не допускайте преумора и опитвайте в кошарата, точно между 3и 6 м е най-лесно да се приучи детето, понеже още няма двигателни умения като изправяне, пълзене и т,н. Успех!
.



Благодаря ви за информацията . Весели Празници 🍀🙏

Общи условия

Активация на акаунт