Кюретаж и забременяване след това - тема 88

  • 18 730
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 148
Здравейте, днес в шеста гестационна седмица и пет дни имам празен сак и изглежда, че е кухо яйце. В петък ще имам преглед отново.
Знаете ли колко време се чака, за да е напълно сигурно, че е кухо яйце и ако е така възможно ли е при кюретаж да се изследва абортивния материал за хромозомни аномалии, тъй като единия ембрион беше тестван и държа на това, но лекарката днес каза, че не може.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Аз имах същата случка с последната си бременност. Виждаше се сак, но не се виждаше нищо вътре. Седмица по-късно всичко си беше там и наред. Цикълът ми е 31-33 дни и овулацията ми е по-късна, та се оказа, че сметките не са много точни. Преживях кошмарна една седмица. Решила съм вече да ходя на лекар в края на 7ма седмица, даже 8ма.

# 47
  • Мнения: 1 804
Здравейте, днес в шеста гестационна седмица и пет дни имам празен сак и изглежда, че е кухо яйце. В петък ще имам преглед отново.
Знаете ли колко време се чака, за да е напълно сигурно, че е кухо яйце и ако е така възможно ли е при кюретаж да се изследва абортивния материал за хромозомни аномалии, тъй като единия ембрион беше тестван и държа на това, но лекарката днес каза, че не може.

Да, може да се изследва. Ние така направихме. Може би зависи от болницата? Питайте за вариант да ви дадат материал и да го занесете в геника например. Моя кюртаж беше в болница Надежда в София и там направиха и изследването..
Пожелавам Ви да не се стигне до там!!!

# 48
  • Мнения: 148
Didi_Bidi Аз съм след инвитро, така че за съжаление датите са точни. Естествено ще чакам до последната надежда.

Bubbless мерси, със сигурност ще питам

# 49
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 608
И ние изсвахме плода в Геника. Напълно е здрав , е бил. Според изследваните неща. Като някои неща са неопредилими завеси от майката /бащата. Кариотип ли трябва?

# 50
  • Мнения: 148
Държа да тествам понеже трансферираха два ембриона, от които единият беше тестван и без хромозомни аномалии. А това ми е 8-ми трансфер, предните без имплантации и всеки път казват в общи линии лош късмет, а аз си мисля, че проблемът не е само в ембрионите.

# 51
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 490
Принципно около седмица (5-7 дни) дават за проверка на сака, но щом е инвитро няма как да е късна О и покъсно да се развие ембрион. По правило правят контрола все пак.
Иначе при кюретаж ест че може да се изследва за аномалии. Ако отказват ми звучи съмнително и ако се наложи аборт може и другаде да идете да го направят където да ви дадат материала за изследване.

Тромбофилии издледвани ли са? Ако не, пуснете си ги, вродени и придобити.

# 52
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 608
Мир, в една клшника ли са ?

# 53
  • Мнения: 148
AA - Аз имам преглед за петък в моята клиника, но понеже нямах търпение отидох на преглед на място където правят фетална морфология и там ми дадоха тази информация, може би не са наясно, защото проследяват бременности, ще питам репродуктивния лекар в петък, просто исках да съм подготвена

nasito - два трансфера в Кипър и останалите в клиника Афродита

# 54
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 490
Аха, ясно. Надявам се все пак да не са успели да хванат пулс просто.  Иначе в темата за Станулов сигурно ще ви кажат за анализа.

# 55
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 608
Ясно,  аз  ми ппедложеха Афродита и Георги Стануров , но сега ще идем в Надежда.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 659
В 5 седмица съм с кървене и огромен съсирек след инвитро, мисля, че го изхвърлих, но сигурно ще се наложи кюретаж. Следя се в Афродита, но там не е болница и съм на преглед в четвъртък, дотогава се побърквам. Ще ми е полезно малко информация предварително да съм подготвена. Така че исках да ви помоля да ми препоръчате къде в София са добри, какъв метод се предполага, че ще използват, каква упойка слагат и колко време се лежи? Извинявам се, ако не е правилната тема, но не намерих по-подходяща да питам.

# 57
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 490
Кървене и съсирек невинаги значи загуба, макар да е малък шансът. Отидете на преглед утре, не чакайте, нека ви прегледат незабавно.

# 58
  • София
  • Мнения: 11 659
След преглед се влоши, отидох в спешен кабинет в друга клиника, моят лекар е категоричен пълно лежане и никакви прегледи до четвъртък. Решила съм да го слушам.
Въпросите са ми, за да съм подготвена за четвъртък, ако каже, че съм за кюретаж. Може и на лично съобщение, ако някой не иска да споделя тук. Ще съм ви много благодарна.

# 59
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 490
Прегледът може да е с коремен ехограф и е важно да се види има ли отлепване, да се назначи терапия. Едното лежане не е достатъчно.

Вариантите са медикаментозен, кюретаж или вакуум, или естествено изчистване при паднал сак.
Медикаментозният е с хапчета и е като цикъл.
За вакуум и кюретаж е лека обща анестезия, под упойката разширяват шийката изчистват лигавицата и сака с вакуум или кюрета за около 30 мин и те събуждат, по здравна каса държат 2 нощувки, на частно знам за една (в Щерев).
При паднал сак и добре контрахираща матка може и да не правят манипулации, при мен беше така с мисед в 11гс (спряло развитие в 8гс) в първа АГ Св. София (бивша Тина Киркова). Е, усвоиха си парите по ЗК и ме писаха кюретаж, но реално ми спестиха процедурата след като сакът изпадна сам и матката се сви бързо. За мен това е найщадящият вариант за тялото, имах зелена светлина за нови опити след 2 цикъла.
Кървенето във всички варианти варира от около 10 дни до 3 седмици според организма, като след кюретаж/вакум е по-оскъдно, след медикаментозен/естествен по-обилно защото се чисти лигавица.

Общи условия

Активация на акаунт