Хемоглобин 111 и още нещо....

  • 2 223
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Yvette
И ние имаме някакви лишеи по крачетата, а се появиха и на коремчето. И нашата педиатърка гледа и каза, че няма никакви проблеми...... Neutral Face  Чудех се , чудех се какво да правя - и ги мажа сега ежедневно с цинков крем. Избледняха, но не изчезват. Имаме ги още от преди захранването - значи не са от това. Оффф.


Каква бебешка козметика ползвате?
Да не би....  ooooh! , ама не, защото ползвам една и съща от раждането до сега.
Chicco олио и шампоан за вана.
Де да знам и за какво вече да мисля  ooooh!
Да не би тези лишеи да са като пъпчиците, които излизат на лицето около 20 ден на почти всички новородени.
Сега ги има и отминават.
Що ли ни казват, че не е проблем, като за мен това си е дерматологичен проблем.

# 16
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Helen-mama
Хемоглобина и е на долната граница.Ние сме със същия и ни казоха,че сме с анемия и сега пием желязо-Малтофер.Давай повече храни,съдържащи желязо.


Може би според твоята лекарка е така Wink
АЗ направих излседване на хемоглобина на бебка на около 10 месеца, точно преди да захраня с месо, т.е. бульон. Hb беше 110 - само на мляко, зеленчуци и каши/ов. ядки: моята лекарка каза че е ОК. Допълнителен прием на железни продукти ми каза, че се дават при Hb под 100.

# 17
  • Мнения: 124
и калояновия хемоглобин на 6 месеца беше 111 и имаше също лишейчета - едно на крачето,близо до ходилото и още едно на гърба.
за хемоглобина тия от лабораторията бяха написали на листа с резултатите "слабо изразена хипохромия",а gp-то рече утре-вдругиден да почвам месните пюрета и жълтъка Shocked  при положение,че детето ми беше изключително на кърма дотогава. не го послушах... там в резултатите пише в скоби каква е нормата, видях,че за хемоглобин долната граница е 95. дуднаха ми нещо,че при децата било 110,ама нали все пак неговия беше 111, а аз бездруго бях решила да захранвам вече...и така. месо дадох едва преди 2 седмици,а жълтък - през последната седмица,когато го записах на детска кухня и там влиза в менюто.
за лишеите каза,че са участъци с по-суха кожа и да мажа с линола фетт. тука го послушах и за 1 седмица мазане се махнаха. след известно време обаче се появиха по ръчичката - мазах - махнаха се. сега има на бузата до ухото и пак мажа,надявам се да изчезне тия дни.

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: kaPTuHa
за лишеите каза,че са участъци с по-суха кожа и да мажа с линола фетт. тука го послушах и за 1 седмица мазане се махнаха. след известно време обаче се появиха по ръчичката - мазах - махнаха се. сега има на бузата до ухото и пак мажа,надявам се да изчезне тия дни.

Да не те плаша, но тези появяващи се непрекъснато лишеи надали са само "участъци от по-суха кожа". Заведи детенце на добър дерматолог, по възможност детски. Може да са признак на някаква алергия.

# 19
  • Мнения: 124
Цитат на: cheta
Заведи детенце на добър дерматолог, по възможност детски.

тъкмо това смятам да направя,10х за съвета все пак Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 255
Цитат на: cheta
Цитат на: kaPTuHa
за лишеите каза,че са участъци с по-суха кожа и да мажа с линола фетт. тука го послушах и за 1 седмица мазане се махнаха. след известно време обаче се появиха по ръчичката - мазах - махнаха се. сега има на бузата до ухото и пак мажа,надявам се да изчезне тия дни.

Да не те плаша, но тези появяващи се непрекъснато лишеи надали са само "участъци от по-суха кожа". Заведи детенце на добър дерматолог, по възможност детски. Може да са признак на някаква алергия.


Еми аз нали водих Лора при Проф.Цанков.
Щом той  казва - няма нищо ....  ooooh!
Мажа с Линола Фет пръсчето, което смуче, а лишеите с балсамчето на Д-р Тайс. Ще пробвам и крачетата с Линола Фет.

# 21
  • Мнения: 18 542
Цитат на: mam@
Еми аз нали водих Лора при Проф.Цанков.
Щом той  казва - няма нищо ....  ooooh!
Мажа с Линола Фет пръсчето, което смуче, а лишеите с балсамчето на Д-р Тайс. Ще пробвам и крачетата с Линола Фет.

А на алерголог водила ли си я?
Когато Борис беше с обривите и лишеите го водих на дерматолог. Той ми каза, мажете с т'в кремче, ако няма подобрение, елате пак след една седмица да ви дам друго  Imp
Накрая като започнахме диетичното мляко, за 4-5 дни лишеите и обривите изчезнаха като магия без никакво мазане.

# 22
  • Мнения: 5 255
Цитат на: cheta
А на алерголог водила ли си я?


Не сме. Препоръчайте ми някой.
Лора е на кърма.....

# 23
  • Мнения: 18 542
Цитат на: mam@
Цитат на: cheta
А на алерголог водила ли си я?


Не сме. Препоръчайте ми някой.
Лора е на кърма.....

Ние ходим при Мустаков в Алергологията на Александроваска болница. Има и частен кабинет.
Много съм доволна от него.
Виж в клуб Алергии
Има доста инфо и мнения за него, както и доста компетентни майчета.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт