цветна снимка - един тъп въпрос

  • 4 215
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Предстои ми цветна снимка и имам едно малко тъпо питане - как стои въпроса с тоалирането  Embarassed Трябва ли да се обръсна или там ще го направят или не е нужно въобще. Не ми беше удобно да питам доктора  Blush А също така колко време след това ви беше необходимо за въстановяване, ще мога ли да отида на работа същия ден или да си пускам отпуска? Ох, тия технически въпроси... а да не ви казвам какво ми е иначе... ще стискате палци, нали?  Praynig Досега все не смеех да пиша във форума, а само чета от много отдавна и вече ви чуствам толкова близки с тия наши болки и надежди..  Tired Страхотни сте, възхищавам се на силата и куража ви! Hug Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Няма нужда да се бръснеш или почистваш /ако това имаш предвид/. Разните му там инструменти се вкарват във влагалището. Отиваш на снимката както на всеки друг преглед при гинеколог. Хубаво е преди това да си взела обезболяващо / Аулин или свещичка Тилкотил в дупето/ 1 час преди снимката. Аз лично веднага след снимката отидох на работа. Нищо не усещах. Неприятното и болезненото беше 5 мин. Желая ти успех Peace И не се притеснявай!

# 2
Много ти благодаря за отговора!  bouquet

# 3
  • Мнения: 235

  Лея, вече го е казала. Душче, едно хапче и без притеснения. Аз даже и хапче не бях пила преди това. След манипулацията си отидох на работа. Не съм имала никакви неразположения. На самата процедура само усетих лека болка - точно като предменструална.

# 4
  • Мнения: 1 369
Никой няма да те тоалира там,спокойно:)
Аз също специално питах дали ще боли и дали ще мога да работя. Казаха-боли като при менструация и ще си работиш,няма проблем. Така си и беше. Не съм пила лекарства нито преди,нито след манипулацията. Работих си съвсем нормално няколко часа по-късно.
Успех!

# 5
  • Мнения: 59
Мила,вземи си само една - две дамски превръзки,защото след процедурата изтича малко от контрастното вещество и леко цапа.Другото са ти казали момичета.Спокойно и да не зарадваш с добри резултати.

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей juja !
   Първо искам да ти кажа, че въпросът ти не е тъп. Нормално е след като не знаеш за какво става въпрос и ти е необходима предварителна подготовка да попиташ вече миналите по този път. Момичетата са ти отговорили доста точно - болката е докато трае самата манипулация. После се забравя. Лично аз те съветвам да вземеш обезболяващи преди процедурата. Пий и Аулин, сложи си и свещичка, вземи и нош па.
   Носи си и превръзка. Не се плаши, ако видиш зацапване по нея - това е контрастното вещество, което са ти вкарали.
   Имаш стиснатите ни палци! УСПЕХ!

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 18:29 от GOLDEN_ROSE

# 7
  • Мнения: 4 324
Стискам палци!

# 8
  • Мнения: 1 950
Аз също мисля, че въпроса ти не е тъп. Нали за това е този форум да си помагаме с информация Hug
Стискам палци и ти пожелавам хубави резултати  bouquet

# 9
  • Мнения: 108
На мен докторката ми каза, че трябва да съм избръсната и да си нося нощница, защото се събличахме на един етаж, а ренгена беше на друг, а иначе на работа можеш да ходиш след това

# 10
  • Мнения: 96
При мен искаха да съм се избръснала, да си нося нощница и комплект чаршафи. Чаршафи, защото след снимката ме оставиха за около час да полежа в болницата, не за друго, а за да съм им под ръка, ако направя някаква алергична реакция към контрастното вещество. Разбира се нямах никакви негативни последствия от снимката - процедурата беше рутинна.
Никакви обезболяващи не съм пила или слагала предварително. На място акушерката ми би инжекция но шпа в дупето за отпускане на гладката мускулатура.
При мен лично нямаше никаква болка, дори лекарката беше изненадана. Но след това пък имах обилно кървене няколко часа след процедурата и слабо кървене 2-3 дни след това.
Резулттаът от снимката беше, че нямам никакво запушване и вероятно по тази причина не съм усетила никаква болка.

Не се страхувай, ще мине и ще го забравиш бързо. Успех и добри нивини след снимката!   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 29
Момичета, кажете къде сте си правили цветната снимка и колко ви е струвала?

# 12
  • Мнения: 59
Направих цветната снимка в 1 АГ болница (бивша Тина Киркова) миналата година при шефа на рентгеновото отделение и АГ лекар с полска фамилия (извинявай,но в момента не мога да се сетя за фамилиите им).Платих по 40 лева на всеки лично.Оставих им по още 10 лева,защото резултата бе проходими тръби и страшно се зарадвах.Те самите ми казаха цената,аз не знаех колко струва изследването.

# 13
  • Мнения: 96
АГ Варна юли 2006 - 185лв
Цената включваше цветната снимка и вагинална УЗД.

# 14
  • Мнения: 108
AГ- Варна, Септември 2006 - 160лв. в които беше вкл. УЗ+ 12 лв. контрастното вещество, закупено от аптеката

# 15
  • Мнения: 59
АГ Варна юли 2006 - 185лв
Цената включваше цветната снимка и вагинална УЗД.

Момичета,като виждам какви суми сте платили си давам сметка,че доста евтино съм минала.Най-вероятно са ми направили отстъпка като на колега или цените са скочили двойно за една година.Аз отидох без направление по здравната каса,а само след уговорка между гинеколога,който ме изпрати  и лекаря от болницата.

# 16
  • Мнения: 32
Окръжна болница гр. Варна, платих 60лв. преди седмица Simple Smile

# 17
Много благодаря на всички за отговорите и подкрепата Hug Да се похваля, че всичко е наред - проходими са ми тръбите, едната била нещо по-нагъната, но не е запушена  Peace Правих я в 1 АГ в София и платих 120 лв, май и аз съм от евтино миналите  Simple Smile И наистина болката не беше кой знае какво, неприятно усещане, но за кратко и съвсем поносимо. Чудя се дали да пия някакъв антибиотик превантивно, док не ми каза да взимам, но чета из форума, че на някои момичета са им предписвали.. Сега остава теста за съвместимост и след това ще видим... Е хайде късмет, пожелавам на всички тук бебчета с ЕГН, започващо с 07!   bouquet Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 96
Чудесна новина, juja!
Дано и останалите изследвания са с хубави резултати!
И ти да се наредеш на опашката за егн07-бебета Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 324
Браво Simple Smile Честитит ти проходими тръби Simple Smile

Айде и на теб едно ЕГН с 07 Simple Smile

# 20
  • Мнения: 59
Чудесни новини!Относно антибиотика - няма смисъл да пиеш,т.к. няма данни за инфекция.Все пак се предполага,че при цветна снимка се пипа стерилно.Но не ти пречи да питаш акушер-гинеколога си,ако се притесняваш.Аз лично не пих никакъв антибиотик.Само ми препоръчаха полово въздаржание с партньора за ден-два.Големи целувки и късмет. lovekiss

# 21
  • София
  • Мнения: 29
Момичета, кажете ако ДНК тестът е отрицателен, а IgG положителен има ли място за паника? Необходимо ли е лечение преди цветната снимка? Нали все пак стойностите спадат много бавно, с години. И ако е имало лечение резултатите бавно ще се променят...

# 22
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте! Искам да попитам за установяване проходимостта на тръбите цветна снимка ли трябва да се направи или хидротубация?Ако е все едно при коя процедура е по-безболезнено?

# 23
  • Мнения: 7 716
Еднакво е болезнено, тоест болката не зависи от процедурата.
Хидротубацията е по-щадяща, защото няма облъчване и съответно загиване на яйцеклетки. Можеш да продължиш с опитите веднага.

# 24
  • Мнения: 390
Леле,момичета вие ме шашнахте с тези цени за снимката...
Аз я правих в края на 2005 и струваше между30 и 40 лв с направление.Това в Русе в Окръжна.Много са се променили нещата... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт