SPC/LVT/PVC настилки

  • 1 368
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Някой има ли опит с подобни настилки в апартамент? Има ли разлика според наименованията, или всичко е маркетинг и модерно наименование на “балатум”, ама “еко балатум”? Какви са предимствата им пред качествен гранитогрес (предвид сходната цена)?
Много ще съм благодарна да прочета отзиви на потребители, имащи такъв вид настилка в домовете си.
Предварително благодаря!

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 101
Предполагам са по-издръжливи на вода, течове, разливане, за кухня сигурно е добро, за хол не си го представям. Вероятно и са по-лесни за слагане и направи си сам. То сега вече се прави каквото ти хареса, пък като престане да ти харесва или се развали един ремонт и айде ново, не се векува с тия неща като едно време, римска мозайка 2000г. Сега като излезе нова мода и се сменя.

# 2
  • Мнения: 873
Имам наблюдение само върху SPC и мога да кажа, че няма нищо обшо6с балатум. До колкото знам, името се превежда като stone... Нещо си, т.е. съдържа камък. Много е здраво, издръжливо и красиво (имаме с вид на ламинат).

# 3
  • Мнения: 40 924
От каменните нямам представа, но с винилови съм се срещала. Изглеждат много реалистично (не се различават от дърво визуално), нямат дефекти, не се свиват, на ходене имат топлото усещане на дърво, понеже са меки ако изпуснеш нещо не остава вдлъбнато като върху естествено дърво, лесно се слага, лесно се поддържат, лесно се сменят. Стават идеално за хол или спалня, но някак все още имам предразсъдък, че не е дърво, а цената е като на дърво. Освен това са тънки. За да се получи ефекта на дървен под трябва отдолу да се облицова подът с 1-2 см талашит. И цената става съвсем яка.  И нещо важно, не търпят грапава основа ако под тях не е идеално гладко неравността се проявява отгоре.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Много благодаря!
Не съм почитател на дървото и ако не избера това, ще се заложа на добре познатия гранитогрес и ламинат, но все повече клоня към SPC или LVT.

Последна редакция: нд, 30 окт 2022, 17:30 от Shantal

# 5
  • Мнения: 873
Срещала съм и с вид на гранитогрес/бетон, но тъй като аз търсех с вид на дърво, не знам до колко има избор в тези разцветки. Търсете, но мое мнение и по сайтовете, защото по магазините имаше много малко или никакви мостри, а така или иначе обикновено нямат наличности и се чака при поръчка

Общи условия

Активация на акаунт