Пручване на ХЕИ на детските млечни кухни в Пловдив

  • 3 238
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
и при нас в Дружбенската кухня десертите са нишестени кремове основно, но вътре има и парченца плодове понякога. Отделно, че за плодовете, според мен, майката не може да разчиа на кухнята- нали идеята е оттам да вземаш гответно Wink.
Кайма и колбаси не е имало- месото е смляно на място- личи си.

донибони, кухнята не е ли до  3 год. възраст?

# 31
  • София
  • Мнения: 3 679
и при нас в Дружбенската кухня десертите са нишестени кремове основно, но вътре има и парченца плодове понякога. Отделно, че за плодовете, според мен, майката не може да разчиа на кухнята- нали идеята е оттам да вземаш гответно Wink.
Кайма и колбаси не е имало- месото е смляно на място- личи си.

донибони, кухнята не е ли до  3 год. възраст?
Потвръждавам Peace-наистина преобладават нишестените кремове,но има и други десерти
За плодовете- и аз не бих разчитала на кухнята- сина ми още не мога да го накарам да ги яде ,а ги пие на фрешове
Риба има веднъж,два пъти месечно,но аз си му правя сама събота или неделя и така се получава поне веднъж седмично да я яде...
не давам и трите бурканчета наведнъж,много му е и ми е странно как някой го прави,може би за по-голямо дете....
Аз съм придирчива към храната и ако не ми се нравеше на мен на вкус,мириз и вид не бих я дала на детето си
Просто всеки си взема решение за себе си Hug

Общи условия

Активация на акаунт