Бебето не може да си поеме въздух

  • 1 634
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, мами! Пиша ви, защото съм много разтревожена за бебето ми, което е на два месеца и от двайсетина дена насам се случва да се дави и да не може да си поеме въздух без да се закашля. Просто си отваря устичката, прави една странна физиономия и се опитва да вдиша, изглежда ми като риба на сухо... Ходихме при педиатърката и тя каза, че вероятно прави апноични паузи, което за мен няма логика, защото те се получават по време на сън, а при него се случва и като е буден. Също имаше предположение, че може и от климатика да изсушава въздуха, но и това ме съмнява, защото не прекаляваме с градусите, плюс това детето се задави преди няколко дни докато бяхме на въздух на вън. Дали е възможно да се задавя със слюнка, не знам. Винаги спи на една страна, легълцето му е повдигнато, антирефлуксно и пак.. При прегледите всичко му е наред. Дишането му е добре. Най-много ме притеснява, че не се закашля и ако спя няма да го чуя... А в случаите в които го прави го взимам и го изправям и веднага си поема въздух и пак не се закашля. Спокоен е. Моля, ако на някоя от вас се е случвало подобно нещо да пише. Дай Боже всичко да е наред и бързо да го израсте това!

# 1
  • Мнения: 23
При нас се случва в момента.Задавя се със слюнка .

# 2
  • Мнения: 6 764
Звучи ми като да се задавя заради мляко, което се връща. Моето дете беше така, израстна го около 4ти месец. Тя доста и повръщаше. Повръща ли?
Как се храни? Пробвайте да държите по-дълго време изправено след хранене. Ако ползвате шише, уверете се, че не гълта много въдух. Оригвайте добре.

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте и моят син е така ище е в болницата роден е на 05.10.2022…казаха че тези паузи не са нормални иначе така ги наричат…чакаме консултация с детски хирург сега…а вашето бебче от скоро ли ги прави тези паузи…

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте имам момиченце на 1 месец и половина дишането и е все едно затруднено когато е ядосана от самия и нос издава един звук все едно хърка все едно има хрипове нормално ли е това много се притеснявам тази вечер трудно си пое възох първия път беше будна а втория път спеше отвари си остана и направи една физиономия нормално ли е това дайте съвети моля ви притеснявам се много!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт