За или против ваксинирането на децата

  • 16 116
  • 160
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: nikol78
Цитат на: dodo_dodo
........А моето мнение се базира не на желания за собствена държава или пък анархия, а на възможността да имам право на избор. Особено пък когато касае въпроси свързани със собственото ми дете.......


dodo_dodo, не си права! Всички искаме право на избор, но когато ти си убедена в правотата на нещо, го наричаш "право на избор", а не анархия. А когато другите искат това "право на избор" /темата с клизмата/, тогава е анархия Rolling Eyes


Не съм съгласна с теб защото примера не е адекватен.
Когато трябва да ти се сложи клизма, ти си приведена в болнична обстановка с конкретна цел. Т.е. предстоят ти поредица от медицински манипулации за чието осъществяване екипът има право да прецени по какъв ред това да стане и е ли нужна клизма, изследвания разни, абокати, системи и в този дух...
Докато при ваксинирането нещата не стоят така. Няма нещо конкретно което да налага поставянето на ваксини, единствено хипотетичната опасност от болести, които отдавна не се срещат/ няма доказателства, че заслугата е на ваксините държа да подчертая/ Така, че аз имам право да избера. Но забележи, аз не казвам какъв ще бъде моят избор. Твърде вероятно е той е да е да се сложи ваксина. А може би не. Бунта ми е насочен само и единствено към вменяването в задължение да се постави ваксина.
И има още нещо което прави примера несъпоставим. За клизмата няма и съмнение, че вне реди или има странични последици, нали така ?
А за ваксините така ли е?
Ако имахме достъп до достатъчно информация, ако имаше брошури, разяснителни материали, които да ми сочат доказателства, но убедителни и достоверени, че ваксините са абсолютно бевредни - ок. Нека бъдат задължителни и аз няма да роптая срещу липсата си на избор.
Но тук дали има някоя сред вас, която с ръка да сърцето да каже - да, аз знам, сигурна съм, че ваксините са абсолютно, напълно безвредни.
И всъщност от колко време са вкарани те в употреба? Достатъчно ли е то за да има основание да се направи обоснован извод на база изследваня на поколения, че ваксините са безвредни ?
мисля, че няма.
Затова аз не съм спокойна и с тревога си ваксинирам детето.
Вярно, ще кажете случай един на незнам си колкое риска. А къде е гаранцията, че точно на моето дете няма да се случи?
А каква ми е гаранцията, че след 10 години няма да се появи странична реакция от ваксината ?


Ма Додо ти се изкара свръх запозната с опасности, ваксини, изследвания, какво има, какво няма... Да си сложим ръка на сърцето? Я ти я сложи там и кажи - всичко знам!

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Flash*

Откога почна да се страхуваш като ваксинираш децата?
И защо ги ваксинираш? Прекрасно знаеш, че има начин да не правиш това!


Аз винаги съм се страхувала и ти го знаеш прекрасно.
Защо ги ваксинирам ли? Прочете ли ме изобщо ?
Ето това написах преди малко :
Цитат на: dodo_dodo
Така, че аз имам право да избера. Но забележи, аз не казвам какъв ще бъде моят избор. Твърде вероятно е той е да е да се сложи ваксина. А може би не. Бунта ми е насочен само и единствено към вменяването в задължение да се постави ваксина.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash*

Откога почна да се страхуваш като ваксинираш децата?
И защо ги ваксинираш? Прекрасно знаеш, че има начин да не правиш това!


Аз винаги съм се страхувала и ти го знаеш прекрасно.
Защо ги ваксинирам ли? Прочете ли ме изобщо ?
Ето това написах преди малко :
Цитат на: dodo_dodo
Така, че аз имам право да избера. Но забележи, аз не казвам какъв ще бъде моят избор. Твърде вероятно е той е да е да се сложи ваксина. А може би не. Бунта ми е насочен само и единствено към вменяването в задължение да се постави ваксина.


Е па четох, ама прости за нас несъвършенните. Laughing
Значи само срещу задължителния характер се бунтуваш. Срещу държавата скачаш:-)))))
Кажи според теб, ако отпаднат ваксините като задължителни, кой т.е. колко % от децата ще бъдат ваксинирани?
И какви ще са причините са непоставяне на ваксините?

# 138
  • Мнения: 18 542
Да, но против хепатит мога да го предпазя с ваксина, а срещу СПИН и сифилис няма такива, иначе бъди сигурна щях да го боцна.
Както казваш, не мога да предпазя детето от всичк болести, но поне от най-страшните, за които хората са измислили и ваксина... Stuck Out Tongue

# 139
  • Мнения: 3 146
А Додо дали си дава сметка ако не са задължителни ваксините мангалите от гетата дали ще си ваксинират децата?И понеже съм сигурна, че няма да си ги ваксинират абсолютно сигурно е какви болести ще тръгнат.И като си хвърлят мангалите децата в детската градина и едно такова дете като започне да се омешва с твоите розовобузи, посещаващи психолог деца, ти Додо много ли ще се зарадваш? И кое притеснение ще ти се стори по-голямо - дали да ги ваксинираш или тогава ще роптаеш защо не са задължителни ваксините?Хайде стига си ръсила глупости! Сега пък голямата бунтарка се извъди.И все другите нямали възможност да се просветят...........

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Flash*
Ма Додо ти се изкара свръх запозната с опасности, ваксини, изследвания, какво има, какво няма... Да си сложим ръка на сърцето? Я ти я сложи там и кажи - всичко знам!


Ми какво да направя като всичко знам Laughing  Laughing  Laughing
Хеххе, ако знаех всичко Флаш нямаше да се пртеснявам.
Освен това никого не искам да убеждавам в каквото и да е. Всеки си казва мнението, аз си казвам моето.  Grinning

# 141
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: mama kenga
А Додо дали си дава сметка ако не са задължителни ваксините мангалите от гетата дали ще си ваксинират децата?И понеже съм сигурна, че няма да си ги ваксинират абсолютно сигурно е какви болести ще тръгнат.И като си хвърлят мангалите децата в детската градина и едно такова дете като започне да се омешва с твоите розовобузи, посещаващи психолог деца, ти Додо много ли ще се зарадваш? И кое притеснение ще ти се стори по-голямо - дали да ги ваксинираш или тогава ще роптаеш защо не са задължителни ваксините?Хайде стига си ръсила глупости! Сега пък голямата бунтарка се извъди.И все другите нямали възможност да се просветят...........



Мамо Кенга, в грешка си нещо... циганета има само в държавните градини! Ти и аз би трябвало да се притесняваме.. затова и ваксинираме децата си

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: nikol78
Цитат на: dodo_dodo
Не съм съгласна с теб защото примера не е адекватен.......


Примера е адекватен и беше насочен към това, че се сравнява България с другите страни, в които ваксинацията не е задължителна Grinning В темата за клизмата ти каза, че не трябва да гледам другите/не само САЩ, че сега пък някой ще ме погне, че съм американизирана, в европейските пак е БЕЗ /. И това, че освен в България и още 2-3 държави се прави не било показателно. Добре, приех го, но сега за ваксините пак стана дума за другите страни, сега пък те били прави, защото не задължавали родителите да ваксинират децата си!
За това ставаше дума Rolling Eyes


Аз не давам примери с други държави и не мога да бъда отговорна за чуждите думи. Честно казано нямам спомен за случая за който говориш, просто ми се губи Embarassed

# 143
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash*
Ма Додо ти се изкара свръх запозната с опасности, ваксини, изследвания, какво има, какво няма... Да си сложим ръка на сърцето? Я ти я сложи там и кажи - всичко знам!


Ми какво да направя като всичко знам Laughing  Laughing  Laughing
Хеххе, ако знаех всичко Флаш нямаше да се пртеснявам.
Освен това никого не искам да убеждавам в каквото и да е. Всеки си казва мнението, аз си казвам моето.  Grinning


Отговори ми на въпросите де, как ги виждаш нещата! И не се подценявай в знанията, по нагоре ги демонстрираш, четох, не ме пращай пак да чета.
Ти си кажи мнението, пък аз ще видя дали ще се убедя... Whistling

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Flash*
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Flash*

Откога почна да се страхуваш като ваксинираш децата?
И защо ги ваксинираш? Прекрасно знаеш, че има начин да не правиш това!


Аз винаги съм се страхувала и ти го знаеш прекрасно.
Защо ги ваксинирам ли? Прочете ли ме изобщо ?
Ето това написах преди малко :
Цитат на: dodo_dodo
Така, че аз имам право да избера. Но забележи, аз не казвам какъв ще бъде моят избор. Твърде вероятно е той е да е да се сложи ваксина. А може би не. Бунта ми е насочен само и единствено към вменяването в задължение да се постави ваксина.


Е па четох, ама прости за нас несъвършенните. Laughing
Значи само срещу задължителния характер се бунтуваш. Срещу държавата скачаш:-)))))
Кажи според теб, ако отпаднат ваксините като задължителни, кой т.е. колко % от децата ще бъдат ваксинирани?
И какви ще са причините са непоставяне на ваксините?


Простени сте Laughing
Не мога да ти отговоря какъв ще бъде процента и защо другите няма да си ваксинират децата. Мога да отговарям само за себе си и своите действия.
Но също така зная, че идеята да поставям в риск децата си зарад чуждото безотговорно действие или бездействие поражда лек бунт в душата ми. Simple Smile
За Кенга - кое те кара да вярваш, че мангалите и сега си ваксинират децата ? Та голям процент от тях нямат ЕГН-та дори:lol:
И една молба лична - хайде спри да се ебаваш с проблемите на детето ми. В простотията си вече ме убеди - безпомощна съм, но те съветвам да не ме дразниш повече ТОЧНО на тази тема.
Ваче - пак ли си в ролята на Круела Зло Бил Laughing
Или всъщност никога не си я напускала ? Laughing

# 145
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dodo_dodo

Ваче - пак ли си в ролята на Круела Зло Бил Laughing
Или всъщност никога не си я напускала ? Laughing


Додо, коя е тая Круела Зло Бил, бе.... Яз таквази не познавам... Прочети по-внимателно "101 далматинци". Там има героиня Крюела Девил  Mr. Green , а д-р Злобюл е от друго детско филмче  Mr. Green
Пак не си гледала внимателно!!!!

Е, това е по излагателно от това да объркаш НК с НПК, ха-ха-ха!!!

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Vache
Цитат на: dodo_dodo

Ваче - пак ли си в ролята на Круела Зло Бил Laughing
Или всъщност никога не си я напускала ? Laughing


Додо, коя е тая Круела Зло Бил, бе.... Яз таквази не познавам... Прочети по-внимателно "101 далматинци". Там има героиня Крюела Девил  Mr. Green , а д-р Злобюл е от друго детско филмче  Mr. Green
Пак не си гледала внимателно!!!!

Е, това е по излагателно от това да объркаш НК с НПК, ха-ха-ха!!!


Ех Ваче, Ваче...мисли по-задълочено дее, не бръзай толкова с отговорите Twisted Evil
Круела Де Вил е. Трудно ли ти е да направиш аналогията с написаното от мен ? Laughing

# 147
  • Мнения: 194
Цитат на: mama kenga
А Додо дали си дава сметка ако не са задължителни ваксините мангалите от гетата дали ще си ваксинират децата?И понеже съм сигурна, че няма да си ги ваксинират абсолютно сигурно е какви болести ще тръгнат.И като си хвърлят мангалите децата в детската градина и едно такова дете като започне да се омешва с твоите розовобузи, посещаващи психолог деца, ти Додо много ли ще се зарадваш? И кое притеснение ще ти се стори по-голямо - дали да ги ваксинираш или тогава ще роптаеш защо не са задължителни ваксините?......
 202uu Познавам майки които не ваксинират децата си, GP-то обаче не създава проблем и записва, че детето е ваксинирано!!!

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ваксинирането е въпрос на избор. Аз лично съм избрала да ваксинирам детето си, но ето , че мой познат лекар( и то много добър) отказа да ваксинира и 2-те си деца. Има много логично  мед. обяснение с разните му там докторски глупости и сложни термини. да са му живи и здрави, не са боледували сериозно, но наистина е въпорс на избор.

# 149
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: dodo_dodo
Ех Ваче, Ваче...мисли по-задълочено дее, не бръзай толкова с отговорите Twisted Evil
Круела Де Вил е. Трудно ли ти е да направиш аналогията с написаното от мен ? Laughing


Не, не ми е трудно да направя каквато и да е аналогия, просто влизам в просташкия ти ти тон! Съвсем скоро темата ще иде в небитието, така че давай да видим колко още ще изпростееш! Mr. Green
Сега само ще гледам сеир, а ти можеш да отидеш някъде да си поплачеш и да се върнеш в добро психическо равновесие и да продължиш да пишеш! Апропо, защо пишеш само в такива теми, а в майките рядко се вясваш...? Като огромен капацитет разчитаме на твоите богати знания във всяка област, а то виж сега какво става...  Mr. Green Може затова да си толкоз нервна. Задръстила си се от знания и няма къде да ги излееш, тц,тц,тц...

Общи условия

Активация на акаунт