Странно главоболие

  • 914
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте! Моята неравна борба с главоболието трае вече 3 години. Имам периоди на затишие, но много кратки. След обикаляне по всякакви специалисти, сведохме причините до мигрена, шипове и стрес. Преди 6 месеца родих и тъй като не се чувствах добре, отидох на гинеколог. Той ми пусна хормони и се установиха много ниски нива на прогестерон и пролактин. Започнах терапия с дуфастон, за да ги регулира, защото и цикълът не ми идва, кърмата ми спря изведнъж във втори месец. Всичко това го пиша, защото от 3 месеца отново имам главоболие и лекарите твърдят, че може да е от хормоналния дисбаланс. Аз, обаче, съм крайно притеснена, защото това главоболие е много особено и постоянно. Усещам налягане в главата, ушите, очите, дори в носа. Мога да го сравня с усещането да стоиш дълго време надолу с главата. На моменти имам чувството, че ще експлоадирам или колабирам. Отделно имам болки в очите, по-скоро отзад, в дъната сякаш. Непрекъснато ме обливат горещи вълни и ставам вир-вода. Чувствам се зле, а не знам вече към какъв специалист да се обърна.

# 1
  • Мнения: 46 518
Щитовидната изследвана ли е?

# 2
  • Мнения: 12
Да, имам малко проблеми с нея- наченки на хашимото, но не пия нищо за момента.

# 3
  • Мнения: 12 473
Опитай с детоксикация на организма, спри да ядеш хляб и всякаква захар (дори плодова) за известен период. Пий много вода с лимон и вечер поне по 500 мг чист магнезий. Чай от иглика също ще те отпусне.
Нищо страшно няма, не търси под вола теле, за да не се стресираш допълнително. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 11 843
Направи си снимка за синузит за да го отхвърлиш.
При мен 3 годишно главоболие, което аз определях като мигренозно, хормонално и какво ли не се оказа хроничен синузит. Не съм подозирала, тъй като никога не съм имала сериозен секрет от носа, само леко смъркане сутрин и то не винаги. При него болят очи, предната част на главата като цяло, като се наведе човек даже "тежи" главата, мен започнаха и горни зъби да ме болят накрая, светлобоязън получих.

Ако не е това, отивай на невролог!

# 5
  • Мнения: 12
Много благодаря! И в двете мнения има логика, която повече ме устройва от моите паранои. Вероятно ще проверя за синузит и определено ще опитам някакъв вид хранителен режим. Не споменах, че ям много, много сладко, откакто родих. Не знам на какво да го отдам, но вечно се ровя за нещо сладко.

# 6
  • Мнения: 11 843
Тогава може да си пуснеш изследвания на инсулин и кр.захар за да отхвърлиш и този проблем.

# 7
  • Мнения: 46 518
Да, имам малко проблеми с нея- наченки на хашимото, но не пия нищо за момента.
Попитах, защото и аз съм с такива проблеми и имах подобни симптоми преди да започна лечение. С него всичко изчезна.
Намери си читав ендокринолог и се лекувай, най-вероятно е от него. Да ти пусне и инсулин, както ти казаха преди мен. Проблемите с щитовидната вървят ръка за ръка с инсулина в повечето случи.

Общи условия

Активация на акаунт