Родителите ми и Свекърите!

  • 7 844
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, искам да се допитам за мнения. Имам бебче на 9месеца.Факта е че имам повече доверие на майка ми отколкото на свекито. Кажете ми как да поверя бебето си на тях като свекър ми след работа веднага гледа да се напие, а свекърва ми постоянно се блъска с хапчета. Всички в родата виждаме че тя имаа психичен проблем с главата и това е отдавна(как е отгледала мъжа ми незнам, явно е била по-смела), но сега от всичко я е страх даже и от сянката й така де с една дума нямам им никво доверие. Преди 2дни си позволиха да ми го искат вече да остава при тях, и им казах че им нямам доверие, след което започнаха идвамата да ме манипулират:Ма това ли сме заслужили, затова ли работиме, работиме за вас(да вметна че ние се справяме сами финансово). Какво е това отношение?
Така казах им за столче в колата, защото бебчо трябва са е обезопасен все пак и глобите са солени, но това е най-малкия проблем, искам сина ми да се вози безопастно, все едно на стените говоря. Как да го дам, нейскам душата ми крещи, че там сам без мен няма да е ок?? Помощ????!!?????

# 1
  • Мнения: 923
А мъжът ти подкрепя ли те, защото ако не се застъпи за твоето мнение винаги ти ще си лошата. Аз те разбирам много добре и аз не бих поверила детето си на хора, които нямам доверие. Детето е много малко и уязвимо, не бих рискувала ако съм на твое място.

# 2
  • Мнения: 2 495
Научи се да бъдеш по-тактична. Можеше да кажеш " малко е, не смея да го оставя". Също, пускай напред мъжа ти да отбива такива напъни , на него да му се сърдят. За столчето си абсолютно права. Ти не беше ли го коментирала това вече или е друга съфорумка?

# 3
  • Мнения: 580
На твое място и аз не бих оставила детето. Още повече, че е малко. Това за столчето изобщо няма да го коментирам.

Говори с мъжа си. Нека той да разговаря с родителите си. Познава ги по-добре. Ако не си спокойна детето да остава при свекърите, няма да го оставаш. Вие сте родители, не неговите(твоите) родители. Вие взимате решенията.

# 4
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Мъжът ти какво казва по този въпрос, или удобно си мълчи.
Късно е вече, казала си им направо, че им нямаш доверие. Можеше поне малко по-дипломатично да го караш.
Не че не си права, просто ако мъжът ти е на твоя страна можеше да поеме нещата в свои ръце и да им каже 2 приказки и да не се стига до тук

# 5
  • София
  • Мнения: 28 580
Скрит текст:
Здравейте, искам да се допитам за мнения. Имам бебче на 9месеца.Факта е че имам повече доверие на майка ми отколкото на свекито. Кажете ми как да поверя бебето си на тях като свекър ми след работа веднага гледа да се напие, а свекърва ми постоянно се блъска с хапчета. Всички в родата виждаме че тя имаа психичен проблем с главата и това е отдавна(как е отгледала мъжа ми незнам, явно е била по-смела), но сега от всичко я е страх даже и от сянката й така де с една дума нямам им никво доверие. Преди 2дни си позволиха да ми го искат вече да остава при тях, и им казах че им нямам доверие, след което започнаха идвамата да ме манипулират:Ма това ли сме заслужили, затова ли работиме, работиме за вас(да вметна че ние се справяме сами финансово). Какво е това отношение?
Така казах им за столче в колата, защото бебчо трябва са е обезопасен все пак и глобите са солени, но това е най-малкия проблем, искам сина ми да се вози безопастно, все едно на стените говоря. Как да го дам, нейскам душата ми крещи, че там сам без мен няма да е ок??
Помощ????!!?????

Много драматично.

Като не искаш да го даваш, не го давай. Нека да си виждат внучето, защото все пак им е внуче, но във ваше присъствие, когато е удобно и за двете страни. Ако ти не искаш да ги виждаш, мъжът да им го води и да стои с него.

А какво общо имат родителите ти не разбрах?

# 6
  • Мнения: X
Ами не го давай. Просто бъди по-тактична. Детето е малко, не е нужно да го оставяш на когото и да е.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 158
Аз пък не разбрах столчето какво общо има.
Те отказват да вземат детето със столчето му или ти държиш те да купят друго столче специално за тяхната кола?
За останалото. Откажи им тактично, а не грубо.
И аз ще питам за мнението на мъжа ти, че с тези викове за помощ май не сте на едно мнение?
И дете на 9 месеца не е нужно да се оставя на някого. Евентуално за 1-2 ч., когато имаш да свършиш нещо, но тогава бащата да го поема.
За общуване могат да идват у вас да го виждат.
Родителите ти какво общо имат? Или на тях го оставяш с дни?

# 8
  • Мнения: 24
Мъжът ми е плътно до мен съгласен с мен, обаче те са хитри.Забравих да ви споделя още нещо! Да речем че днес сме се видяли след ден два пак идват и не се обаждат да питат удобно ли е вкъщи ли сте а направо:Ние идваме а аз къде съм тях не ги засяга. Та идват вкъщи когато мъжа ми го няма и почват мен да манипушират мен да разпитват и да търсят обяснения при положение че мъжа ми вече им е обяснил. И сопна им се изчакат да мине малко време и отново си почват простотите. За мен те са 50год хора живяли половин живот а са по-инфантилни от децата. Абсолютно никакво съборажение с нас с личното ни и семейно пространство, опитват се да ни командват в дома ми, бъркат се постоянно и като им се урепчиш и почва манипулацията колко ни обичали как работели и т. Н. Леле хора психиката ми неиздържа с тези хора с една дума Тъпи неразсъждаващи ограничени от знания хора които си мислят че света ни се въртя само около тях. Те нямат никакъв личен живот, впили са се в нас като кърлежи. Нито излизат с приятели(нямат никви) на ресторант в парка да си правят нещо за тях двамата, не при нас седат все!!! Мъжа ми работи на 3места и дет се вика само вечерно време се виждаме с него, през деня трябва да се справя аз с всичко!

# 9
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Не го давай, щом не искаш.
И liola е права, можеше да бъдеш малко по-тактична, това с доверието е обидно и създава още повече напрежение между вас. Да беше казала, че е много малък и докато не стане по-голям, няма работа да спи на друго място.

А твоят мъж взима ли някакво отношение, или мълчи като г*з? С неговите родители, той да се оправя, защо смяташ, че ти трябва да решиш този "проблем"?

# 10
  • Мнения: 4 833
Следващия път като кажат "Ние идваме" предуореждаваш, че не си вкъщи и ако дойдат просто не отваряш вратата. Нищо сложно няма.
Щом не искаш да си оставяш детето, просто не го оставяш.
Обачр наистина не е лошо да си малко по-обрана покрай тях. Колкото повече се дърпаш, толкова повече ще те натискат. Така че карай го и ти с тънки манипулации и толкова.

# 11
  • Мнения: 24
Не го давай, щом не искаш.
И liola е права, можеше да бъдеш малко по-тактична, това с доверието е обидно и създава още повече напрежение между вас. Да беше казала, че е много малък и докато не стане по-голям, няма работа да спи на друго място.

А твоят мъж взима ли някакво отношение, или мълчи като г*з? С неговите родители, той да се оправя, защо смяташ, че ти трябва да решиш този "проблем"?

Според свекърва ми сина и е много зает и е бил студен(демек че с мен по-лесно общувала) на тези теми затова с мен се занимавала.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 580
reniraina, имате звънец и входна врата, предполагам? Като не искаш, не отваряш. Виждам, че това ти е втората тема, която си пускала заради тях. Трябват действия, не теми. След първата промени ли поведението си или продължаваш да им позволяваш да ти се качват на главата?

# 13
  • Мнения: 6 150
Аз пък не разбрах столчето какво общо има.
Те отказват да вземат детето със столчето му или ти държиш те да купят друго столче специално за тяхната кола?
И аз не разбрах, но ми понамирисва като тя да иска да купуват, че сякаш не може да го преместят ...
Авторке, да беше си избрала и свекърите покрай мъжа и нямаше да има драма. Сега кажи, че живеете заедно и да приключваме набързо.

# 14
  • Мнения: 24
reniraina, имате звънец и входна врата, предполагам? Като не искаш, не отваряш. Виждам, че това ти е втората тема, която си пускала заради тях. Трябват действия, не теми. След първата промени ли поведението си или продължаваш да им позволяваш да ти се качват на главата?


Радвам се да пиша на теб, защото миналия път твойте директи коментари ме сложиха на място(свали ме от облаците) почнах да постъпвам така да се сопвам да отговорям не да мълча и неразсъждаващите същества да ги нарека някак започнаха да си к мислят че мен някой ме настройва срещу тях.Много прости хора са, ти обясняваш казваш, като чели чуват, обаче не разбират нямат логика, начин на разсъждение.

Относно за Столчето, значи свекър ми кара много мръсна работна кола. Децата все пак трябва се возят в столче за тяхна безопастност, а той се направи на луд. Знапи си вадя извода че му дреме дали внука ми е обезопасен или не. Той може да не направи нищо на пътя, обаче незнае ония отзад или оторед както може да направи. И човека пак простее, той пред с нас се изпъква като тарикат, но на тариката акъл не му достига!

Общи условия

Активация на акаунт