Често уриниране

  • 1 233
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Здравейте,

 От няколко дни с леко затишие и влошаване  ми се ходи по малка нужда непрестанно, и след като отида не е било напразно даже напротив. Помня, че като дете имах същия проблем и  плачех и не исках да изляза от тоалетната защото ми се пишкаше.  Не е цистит, нямам паране, нито щипане, просто позиви за уриниране, които са основателни и дори се зачудвам как ходя толкова мвого след като не съм пила вода примерно.... Имам камъни в бъбреците и раничка на шийката на матката ако това има някакво значение, също така крайниците ми постоянно са студени, къпя се с вряла вода и дори тогава ня моменти ми е студено... някакви мнения на какво може да се дължи?

# 1
  • Мнения: 191
Здравейте,

 От няколко дни с леко затишие и влошаване  ми се ходи по малка нужда непрестанно, и след като отида не е било напразно даже напротив. Помня, че като дете имах същия проблем и  плачех и не исках да изляза от тоалетната защото ми се пишкаше.  Не е цистит, нямам паране, нито щипане, просто позиви за уриниране, които са основателни и дори се зачудвам как ходя толкова мвого след като не съм пила вода примерно.... Имам камъни в бъбреците и раничка на шийката на матката ако това има някакво значение, също така крайниците ми постоянно са студени, къпя се с вряла вода и дори тогава ня моменти ми е студено... някакви мнения на какво може да се дължи?

Може да е цистит. Това, че няма парене не означава, ще няма такъв. Аз съм имала от много дълго време и симптомите се различават. Честото уриниране, обаче винаги е налично.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 104
Чистиш песъчинки и те дават позив за често уриниране.
Неоренал голяма опаковка и но шпа поне седмица.

# 3
  • Мнения: 609
Ужасно е, наистина нетърпимо през 2 мин в тоалетната

# 4
  • Мнения: 191
Уринал /Уринал Акут е добро също и помага

# 5
  • София
  • Мнения: 35 104
Ужасно е, наистина нетърпимо през 2 мин в тоалетната
Върви виж камъните, че така почнах лека- полека и накрая завърших с 4 месечна перманентна бъбречна криза и запушен бъбрек

# 6
  • Мнения: 609
Ох, вече имам чувството, че съм една торба с болести.... то не са паник атаки, тревожности  какво ли не.....

# 7
  • Мнения: 191
Ох, вече имам чувството, че съм една торба с болести.... то не са паник атаки, тревожности  какво ли не.....

Пусни си кръвен тест и урина и ще разбереш със сигурност, но прилича много на такова.

# 8
  • Мнения: 609
Благодаря за съвета, а урината стерилна ли да е ,  и ако да как точно се пускаше, имаше нещо специфично помня, май в определен за целта съд?

# 9
  • Мнения: 191
Благодаря за съвета, а урината стерилна ли да е ,  и ако да как точно се пускаше, имаше нещо специфично помня, май в определен за целта съд?

Аз стерилна пускам, има специален съд в болниците и трябва задължителен душ преди това.
Аз всяка година имам такъв проблем даже по няколко пъти понякога. Веднъж си бях взела и едни лентички за изследване вкъщи ще намеря името и ще пиша пак

https://remedium.bg/test-lenti-za-urina-29925/c

# 10
  • Мнения: 4 205
Измиване без бърсане, пишкане малко навън, после в стерилното шишенце и това е- пробата е готова за носене в лаборатория.

# 11
  • Мнения: 5 820
Измиване без сапун да се отбележи. Само с вода. Пишкате първо отвън, после продължите да пишкате в стерилното контейнерче, и после довършвате пишкането извън контейнерчето. При стерилна урина се изисква средната струя урина. Също трябва да са минали поне 4 часа от последното пишкане. Доста често дори нямаш възможност и да се измиеш, защото не можеш да издържиш, и тогава направо пишкаш в стерилното контейнерче. Ако пишкаш първо, и после решиш да пишкаш пак след 30 минути-1 час в стерилното контейнерче с тоалета за измиването, няма смисъл вече. Ти си изпишкал голяма част от бактериите. Това не е стерилна урина вече, а обикновена урина. Също така пробата да се занесе възможно най-бързо - до 1 час от взетата проба в лабораторията.

Последна редакция: вт, 08 ное 2022, 21:08 от Jennifer_w

# 12
  • Мнения: 609
Ами ако го направя със сутрешната урина. Правя си тоалет без сапун и бърсане, пускам първа струя, след това в контейнерчето...  Адекватно ли ще е?

# 13
  • Мнения: 4 205
Досега винаги сме взимали пробата след миене със сапун и резултатите са били адекватни. Но не споря, само отбелязвам.

# 14
  • Мнения: 191
Ами ако го направя със сутрешната урина. Правя си тоалет без сапун и бърсане, пускам първа струя, след това в контейнерчето...  Адекватно ли ще е?

Да, така се прави

Общи условия

Активация на акаунт