Полово предавани болести и бремемност

  • 1 843
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 801
Решение за секцио се взема при активен херпес, а не при наличие на вирус и попадане в латентен период.
Излекувайте се напълно (както и партньора) и чак тогава мислете за зачеване.

# 16
  • Мнения: 5 850
Решение за секцио се взема при активен херпес, а не при наличие на вирус и попадане в латентен период.
Излекувайте се напълно (както и партньора) и чак тогава мислете за зачеване.

    А вие можете ли да разберете кога херпесът е активен? Лично аз не мога да разбера кога херпесът започва да се появява изобщо.

# 17
  • Мнения: 3 801
Решение за секцио се взема при активен херпес, а не при наличие на вирус и попадане в латентен период.
Излекувайте се напълно (както и партньора) и чак тогава мислете за зачеване.

    А вие можете ли да разберете кога херпесът е активен? Лично аз не мога да разбера кога херпесът започва да се появява изобщо.

Разсмяхте ме! Още от първи стадий - зачервяване и бързото появяване на мехурчетата, после пукването им и язвичката. Вижте, нека оставим решението за вид родоразширение при наличие на херпесен вирус в ръцете на наблюдаващия гинеколог. Той най-адекватно ще прецени кога (евентуално) и как. И пак да повторя - наличие на херпесен вирус в организма не е причина за раждане с операция. Ако е латентен, правя това уточнение 🙃.
В случая херпесния вирус е най-малкото зло обаче.

# 18
  • Мнения: 5 850
Решение за секцио се взема при активен херпес, а не при наличие на вирус и попадане в латентен период.
Излекувайте се напълно (както и партньора) и чак тогава мислете за зачеване.

    А вие можете ли да разберете кога херпесът е активен? Лично аз не мога да разбера кога херпесът започва да се появява изобщо.

Разсмяхте ме! Още от първи стадий - зачервяване и бързото появяване на мехурчетата, после пукването им и язвичката. Вижте, нека оставим решението за вид родоразширение при наличие на херпесен вирус в ръцете на наблюдаващия гинеколог. Той най-адекватно ще прецени кога (евентуално) и как. И пак да повторя - наличие на херпесен вирус в организма не е причина за раждане с операция. Ако е латентен, правя това уточнение 🙃.
В случая херпесния вирус е най-малкото зло обаче.

    Това вече е избил херпес, който го описахте. Аз написах за първоначалните симптоми на появяване на херпеса.

# 19
  • Мнения: 3 801
Всеки дискомфорт “там долу” е повод за проверка. Още преди да се появи язвичката вече има зачервяване, болка и усет, че се случва. Специалистът е този, който преценява на момента, след като е запознат, че бременната носи вирус от фатално значение за плода.

# 20
  • Мнения: 2 515
Също така съществуват и медикаменти за подтискане на вируса, за увеличаване на защитните сили на организма... На мен ми правиха PCR на цервикална слуз, но д-р Сигридов го отрече като надежден вариант. Обаче слагаме каруцата пред коня. Лечение, забременяване и износване е достатъчно голяма хапка засега. Реално родоразрешението е последна дупка на кавала.

# 21
  • Мнения: 2 618
Абсолютно е последната дупка на кавала, обаче изобщо не е за подценяване херпесът било латентен или не. Казвали са ми, че в някои случаи от самото започване на родилната дейност може да се провокира херпесът. А аз лично никога не мога да го хвана моя преди да е избил, вечер нещо леко да кажем ме е посърбяло, понаболяло, сутрин се събуждам с огромен херпес. Схемите за превенция включват много месеци пиене на Ацикловир и подобните му хапове, което, ако ти избива херпес всеки месец има разон, обаче на мен като ми избива през 2 години, не виждам смисъл.
А неонаталният херпес е… даже не искам да коментирам. Да, има лекари, които го решават нещата, обаче дори и рискът да е 1% пак не бих - иначе всеки си носи глава на раменете и си преценява.

# 22
  • Мнения: 5 850
Абсолютно е последната дупка на кавала, обаче изобщо не е за подценяване херпесът било латентен или не. Казвали са ми, че в някои случаи от самото започване на родилната дейност може да се провокира херпесът. А аз лично никога не мога да го хвана моя преди да е избил, вечер нещо леко да кажем ме е посърбяло, понаболяло, сутрин се събуждам с огромен херпес. Схемите за превенция включват много месеци пиене на Ацикловир и подобните му хапове, което, ако ти избива херпес всеки месец има разон, обаче на мен като ми избива през 2 години, не виждам смисъл.
А неонаталният херпес е… даже не искам да коментирам. Да, има лекари, които го решават нещата, обаче дори и рискът да е 1% пак не бих - иначе всеки си носи глава на раменете и си преценява.

     Браво. Благодаря за подкрепата. Точно това се опитах да убедя една жена от коментиращите тук. Тя ме си изсмя в "лицето", като й написах, че дори не мога да усетя първите признаци на поява на Херпес. Същото и при мен - примерно през деня малко ме сърбяло и много лек дискомфорт съм почувствала, или до края на деня, или на следващия ден, вече избил Херпесът. Това леко сърбене и дискомфорт го отдавам на временно неразположение, като си казвам, че ще отмине. Дори това леко сърбене и дискомфорт не е постоянен, а от време на време.

    Много е рисковано да се ражда по естествен път при носител на вируса на Херпес. Раждането е огромен стрес за организма на една жена и бързо провокира появата на Херпес. Ако един ден забременея и дойде време за раждане, дори и моят гинеколог да ме убеждава да родя по естествен път, никога, ама никога не бих се съгласила. Не бих желала да увредя бебето си.

# 23
  • Мнения: 9
Здравейте момичета! Попаднах на тази тема и тъй като имам подобен проблем, реших да се включа и да попитам, ако някой може да даде някакъв съвет.
Според вас кръвните изследвания за херпес дали са достатъчно надеждни? Имам съмнения за херпес тип 2, но резултатите ми излязоха негативни. Чудя се дали да не ги повторя или да направя за тип 1 или пък за зостер?

# 24
  • Мнения: 5 850
Здравейте момичета! Попаднах на тази тема и тъй като имам подобен проблем, реших да се включа и да попитам, ако някой може да даде някакъв съвет.
Според вас кръвните изследвания за херпес дали са достатъчно надеждни? Имам съмнения за херпес тип 2, но резултатите ми излязоха негативни. Чудя се дали да не ги повторя или да направя за тип 1 или пък за зостер?

     Кръвният тест за Херпес го считам като 100% надежден. При мене се направи такъв кръвен тест за Херпес симплекс 1 и 2 преди 6-7-8 години и показа, че имам и от двата типа Херпес. Изпратиха изследването чак на София. Само там има специализирана лаборатория за изследване на Херпес.

# 25
  • Мнения: 9
Здравейте момичета! Попаднах на тази тема и тъй като имам подобен проблем, реших да се включа и да попитам, ако някой може да даде някакъв съвет.
Според вас кръвните изследвания за херпес дали са достатъчно надеждни? Имам съмнения за херпес тип 2, но резултатите ми излязоха негативни. Чудя се дали да не ги повторя или да направя за тип 1 или пък за зостер?

     Кръвният тест за Херпес го считам като 100% надежден. При мене се направи такъв кръвен тест за Херпес симплекс 1 и 2 преди 6-7-8 години и показа, че имам и от двата типа Херпес. Изпратиха изследването чак на София. Само там има специализирана лаборатория за изследване на Херпес.

А мога ли да Ви попитам в такъв случай в коя лаборатория Ви взеха пробата?
Аз се изследвах в Рамус, но не знам къде правят самото изследване.

# 26
  • Мнения: 5 850
Здравейте момичета! Попаднах на тази тема и тъй като имам подобен проблем, реших да се включа и да попитам, ако някой може да даде някакъв съвет.
Според вас кръвните изследвания за херпес дали са достатъчно надеждни? Имам съмнения за херпес тип 2, но резултатите ми излязоха негативни. Чудя се дали да не ги повторя или да направя за тип 1 или пък за зостер?

     Кръвният тест за Херпес го считам като 100% надежден. При мене се направи такъв кръвен тест за Херпес симплекс 1 и 2 преди 6-7-8 години и показа, че имам и от двата типа Херпес. Изпратиха изследването чак на София. Само там има специализирана лаборатория за изследване на Херпес.

А мога ли да Ви попитам в такъв случай в коя лаборатория Ви взеха пробата?
Аз се изследвах в Рамус, но не знам къде правят самото изследване.

    Също в лаборатория "Рамус" ми беше взета кръвна проба за изследване за двата вида Херпес. Дерматолог ми изпрати в тази лаборатория и беше ми написала на листче да се изследват и за двата типа Херпес. Не помня колко време чаках за резултатите от изследването - може би беше около 2 седмици. Помня, че докато чаках да излезе резултата, умрях от притеснение и се молих да нямах Херпес.

Общи условия

Активация на акаунт