Методи за намаляне на цигари

  • 855
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 719
Здравейте,
Моля който знае начини за намаляне на цигари да сподели.
Към момента не става въпрос за спиране на цигари, а за намаляне.
Всякакви трикове и номера са добре дошли.

# 1
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Пушиш си и четеш книгата на Алън Кар "Не пуша вече" - поне аз така направих преди доста години вече - освен това държиш ръцете си заети - чоплиш семки вместо да държиш цигара особено вечер пред телевизора - изобщо семки, дъвки, плетиво и други подобни много помагат, ходиш на работа с по-тънка блузка за да ти е студено като излизаш да пушиш и да не ти се иска Simple Smile Успех Simple Smile И като успееш да спестиш от тази гадост се награди с някоя екскурзия Simple Smile
Във форума има тема и с други отказващи се абонирай се там за подкрепа Simple Smile
А, и не забравяй Марк Твен е казал : "Няма нищо по-лесно от това да откажеш цигарите, аз лично съм го правил над 100 пъти"

# 2
  • Мнения: 31 719
Книгата съм я чела.
Няма полза.
И да замествам един порок с ядене/друг порок/, въобще не ми е опция.
Да ги откажа мога. Оказа се лесно. И то от раз. Но здравословно се влоших и даже влязох в болница.
Затова към момента искам да ги намаля.

# 3
  • София
  • Мнения: 323
Спрях ги пролетта за три месеца, сега пак планувам да ги отказвам. Аз лично като ми се допуши, затварям очи и дишам дълбоко, за да се поуспокоя, също се наливам с вода и гледам да си намеря нещо за правене, за да се разсея.

# 4
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Две години след като ги отказах започнаха да ми излизат афти в устата не зная дали е свързано но преодолях този период и здравето ми се подобри.
Елора, а ти от какво заболя след спирането сигурна ли си че е свързано с това?
Семките няма да напълнееш ами ръкоделие не те ли влече? Не зная на мен това ми помогна, но факт след това преживях доста трудни моменти, но то и възрастта си напредва не може да очакваш тялото да се бори по един и същи начин с болестите като преди 5 години например Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 332
Една колежка пуши само в определени часове, например, 7, 10, 13 и т.н. Но си трябва дисциплина.

# 6
  • Мнения: X
Дръж цигарите далече от теб, а не пред очите ти. Например - ако по принцип ги държиш на бюрото си, не ги вади, а ги дръж в чантата си.
Обърни внимание коя е причината да пушиш - желание да излезеш на въздух, да комуникираш с някого, когато си ядосана, когато си гладна,  по инерция, по навик, увличаш се по други, които пушат около теб, когато пиеш алкохол... Изобщо, намери това, което те кара да пушиш, дори когато не ти се пуши и в устата си имаш гаден вкус.
Преди време имаше много хубаво приложение за телефон, чиято цел беше да се откажат, там имаше полезни съвети, които действително помагаха, но за съжаление сега го няма, или аз не го намирам.
Никотинови лепенки "Никорет" - с различна концентрация на никотина. Ако целта е намаляване, а не спиране, просто ще има един отрязък от време, в който ще даваш пари и за лепенки и за цигари. Но иначе съм категорична, че помагат. Макар че, когато си ги лепиш, НЕ трябва да пушиш изобщо.

Последна редакция: чт, 10 ное 2022, 19:21 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 31 719
Leonie, не мога така с часове. Затормозяващо ми е.
Иначе от няколко дни 4-5 съм почнала. На работа вече пуша по на рядко.
Вкъщи също се следя.
И вече не купувам всеки ден 2 кутии, а по една.
Иначе имам и една резервна, но не съм я пипнала.
Усещам се вече по-добре.


вечно недоспала, да, това също го направих.
Иначе причини бол. Просто ми се пуши, нерви, или ми писва да седя на бюрото и искам да се разтъпча.
Лепенки няма да ползвам.


pvacheva , това са афтите не мисля, че е от цигарите.
 Две години са минали, нещо инфекция. Яла си нещо.
Като ги спрях не съм заменила с храна. Доста хора го правят това, аз нали съм зодия рак и наобратно правя всичко Grinning Но ги спрях за месец и половина.
Получих сърцебиене ежедневно. ТСХ на щитовидната скочи до небето. Най-страшното беше запека и последван от хемороиди.
В болниците един от лекарите ми каза, че не съм единствена отказваща рязко с високо тсх и запек.
Щитовидната може да не обича цигари, но тялото е свикнало и това реално е стрес, колкото и да е пречистващо.
Иначе беше добре да не пуша.
Свобода. Даже и кафе да пия не ми пречеше, дори не мислех за цигари.
Най-трудно ми беше след ядене. Но на 10 ден не ми дремеше.
Кожата на лицето ми се изчисти. Косата ми се сгъсти. Изчезнаха хрипове, кашлица, вечната хрема.
Мога да ги спра, то не е трудно. Последствията обаче не са лесни. Това което преживях, няма да стане отново.
Затова бавно. Ако трябва 6 месеца по кутия, после по 15, после по 10  и тогава може да се пробвам пак.
В  болницата ми откриха вроден дефект на червата, по-дълги от обикновените хора и затова цял живот се е налагало да ползвам добавки и китайския зелен чай.
Като излязох от болницата продължих да не ходя до вс-то. На третия ден теглих една майна, купих си цигари, запалих и след 10 минути ме напъна.
После нещо четох за флората на червата, че свиквала уж с цигари, това влияело, тинтири минтири.
Но и други познати имам при отказ са имали подобни проблеми.
А за слънчогледа хич не съм съгласна.
Виж може малко суров, но малко.

# 8
  • Мнения: X
Елора, при мен причини реално няма. Дадох си сметка, че аз обичам да пуша, доставя ми удоволствие.
Не знам защо не искаш да ползваш лепенки, но реално, от всичките ми опити, само с лепенките успях да ги намаля от кутия на  ден, до кутия  на седмица. Исках да ги отказвам дори, но мъжът ми каза, че хората от глупости се бутурясват (разбирай, пукват) и е по-добре само да ги намаля.

# 9
  • Мнения: 31 719
Виж сега, то и на мен ми е гот да пуша. Особено след ядене.
Ама за някои неща  и точно за цигарите ми е трудно да намеря баланса.
От една крайност в друга. И за други неща съм така. Но ще трябва да го направя.
Както цял живот бях дебела и ядях сладко, така и ми писна, седнах, изчетах един тон литература, станах половин лекар и се оправи.
Та и с това.
Как действат тези лепенки. Тоест не ти се пуши ли?
И по-колко часа се държат.
Аз няма как да пуша към момента кутия. Запек и хемороиди не искам.
Резки промени не ми трябват.
Имах един съсед пушеше много. И му писна един ден и ги отказа. Но му стана нещо на сърцето.
Откриха му нещо на сърцето и се оказа, че толкова сърцето му е свикнало с цигарите, че точно отказа е провокирало това нещо.
И ги почна, но не по две-три кутии, а се ограничи с 10 цигари на ден и сърцебиенето и болките изчезнаха.
Лошото е, че често от нерви също пуша. И то усещам, че баш сега цигара не ми трябва, даже ми е гадна, ама паля.

# 10
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Най-лошото от всичко е че като ги откажеш - не можеш да търпиш пушачи около себе си - вече не ми правят впечатление но когато ги отказах не пиех кафе с приятелка само защото тя пуши Simple Smile

# 11
  • Мнения: 526
Аз сутрин с кафето няма как да не пуша. Всъшност от известно време зверски препушвам. И разреждам цигарите. Сутрин пия кафе с цигара и като ида на работа си нося от тези модерните джаджи като химикалка дето са. Учудена съм но... Абе има ефект. Забелязах, че не всеки път като паля цигара, е защото ми се пуши. Като изляза с това нещо да попуша ми е стига. Има хора около мен, които вече само такова пушат. Всъшност е приятно. Имам и безникотиново.

# 12
  • Мнения: 31 719
Много добре те разбирам.
И аз съм имах страшно много моменти паля, пък е ясно, че не ми се пали.
Но чистя сега това и успешно.
Макар че ето на - днес на кафенце и изпуших три.
Нищо де. До края на деня ще ги разредя още.

# 13
  • Мнения: 526
Между другото... пуша последната цигара за деня сега точно. Гледам звездите и странната луна, въздуха е свеж и студен. Тихо е, другите спят. И мисля, наслаждавам се на тоя момент. Просто обичам такива моменти, само за мен и придружени с цигара. Самото и запалване създава момента. И не зная дали бих го заменила с семки или нещо такова. То е невъзможно за мен..

# 14
  • Мнения: 31 719
Направо медитация викаш Joy

Общи условия

Активация на акаунт