Как да реагирам когато дъщеря ми ме удря ?

  • 4 563
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 473
Като спомена някой за пляскането се сетих за един трик, който аз прилагах в редките случаи, когато Гергана посягаше (на тази възраст - тя стана бойна по-късно Mr. Green). След като ме удареше, я удрях и аз. Без сила, разбира се, колкото да я стресна, но и достатъчно за да усети некомфорт. Същевременно запазвах усмивката на лицето си, все едно това е игра и нищо ненормално не се е случило. Да можехте да я видите само какъв поглед хвърляше в него момент Laughing След няколко такива случая ме попита защо я удрям и аз естествено с усмивка и отговарях, че просто отвръщам на нейния удар. Ааа, ама нея я заболяло - еее, ама и мен ме боли Grinning. Скоро не повтори. Mr. Green
Друг е въпросът, че напоследък пак започна нещо да се отпуска и ще трябва да подновяваме сериозните разговори по темата. ooooh!

# 61
  • Мнения: 5 362
И при нас е същото в момента.Прави го рядко,но все пак го прави.На ясла не ходим.Вкъщи никой не я е удрял.Явно наистина е някакъв вид любов или просто търсят внимание.
И аз все обяснявам,че не трябва така,а даже някой път й се карам.
Надявам се да отмине този период и се старая да съм търпелива.

# 62
  • Мнения: 2 757
И при нас е същото в момента.Прави го рядко,но все пак го прави.На ясла не ходим.Вкъщи никой не я е удрял.Явно наистина е някакъв вид любов или просто търсят внимание.
И аз все обяснявам,че не трябва така,а даже някой път й се карам.
Надявам се да отмине този период и се старая да съм търпелива.

Трудно ми е да повярвам, че да удариш някой е вид любов. Освен ако не става дума за съвсем малко човече, което още не може да си контролира ръцете и просто си ги размахва. Но тук става дума за по-големи деца. Забелязала съм, че синът ми посяга, когато се ядоса, не стане неговото и т.н.

# 63
  • Мнения: 136
близначе , наистина не те познавам (аз съм във варна и няма как да отскоча до вас за да се опознаем), а и аз нямам намерение за изпадам в спорове и конфронтации.
Радвам се , че се справяш с положението в къщи.
Не смятам , че съм казала нещо обидно и нямам намерение да се извинявам , ако си обидена търси вината другаде, а не при мен.

 

# 64
  • Мнения: 2 237
Оооо,скъпа,аз отдавна вече забравих какво изобщо си казала.  Whistling
И не ме интересува.Нещата в къщи се оправиха,справяме се завидно добре и въпросът за мен е приключен.
И не търся вина нито при теб,нито където и да било.
Търсех адекватен отговор на проблема си и го намерих.Точка.
За мен темата е приключена,повече няма и да я отварям.



П.С. Ти може и да не дойдеш до София,но аз до Варна скоро ще идвам така че приготви се за гости   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт