Хипнотерапия при справяне с фобии и страхове

  • 1 397
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Какво мислите за хипнотерапията? Някой подлагал ли се е или пък дали има близък, който го е прилагал? Четох, че този вариант е добър за справяне с редица проблеми, включително фобии. Но за съжаление, това е една тема обвита в мистерия. Почти никой не изказва мнение по въпроса. Има много писано по темата, но предимно като статии. Искам ако е възможно да получа информация от първо лице. Разсъждавам си защо е така завоалирано всичко и според мен има три варианта:
 1. Хората се притесняват да говорят и да споделят публично за този си вид проблеми, и съответно че са се подлагали на хипноза.
 2. Все още е нещо непознато и няма толкова хора, които да са опитвали.
 3. Има някаква цензура от към мнения от хора, подложили се на хипнотерапия.
Много ще съм благодарна и признателна на всички, които споделят опит и мнение по темата. Както и мнения за добри и успешни хипнотерапевти в София.

# 1
  • Мнения: 12 473
Хипнотерапията е отличен метод за отпускане и “пускане” на емоциите, а това е първата крачка към преработването им и съответно - лечението им. С помощта на опитен терапевт върши много добра работа.

# 2
  • София
  • Мнения: 3
Смятам го за неефективен и опасен метод.

Последна редакция: пн, 21 ное 2022, 14:52 от Добринка Котова

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Хипнотерапията върши чудесна работа, конкретно за тези проблеми.
Имах щастието да завърша курса на Иво Величков по Хипноза и от опит мога да кажа, няма нищо притеснително или опасно в хипнозата. За съжаление има много митове по темата и хората се объркват и плашат повече. Това, което сме гледали по филмите донякъде доста грешна представа ни дава. Истината е, че в дълбока хипноза могат да влязат не повече от 30 % от хората и не винаги.Тази в която съзнанието е напълно изключено. Повечето са в алфа вълни на мозъка, което еднакво с дълбока релаксация.
Успех

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте, правих хипнотерапия при страхотен специалист в гр. Пловдив. Имах тежка психическа травма, която се опитвах да излекувам при много различни доктори и изпробвах какви ли не методи, та дори и хапчета. Преди да разбера за Психолог и Хипнотерапевт Нина Тодоров. Още от първото ми посещение при нея се почувствах много по-добре! Препоръчвам ви я с две ръце!

# 5
  • Мнения: 2 616
ТЕС и Пренареждане на матрицата с ТЕС са два напълно безопасни терапевтични метода, свързани с регресия, много ефикасни и бързи, които не са хипноза, човек е в пълно съзнание. Справят се чудесно с всякакви фобии и всевъзможни психологически и социални проблеми. Hands Ok Hand Що се отнася до хипнозата, преди време имаше един лекар, беше изключителен хипнотерапевт и единствен по рода си в България, но почина преди няколко години и не остави наследници.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 107
Не съм ходила на хипнотерапия, но по едно време се интересувах и ми препоръчаха следните имена - и тримата в София: Грети Иванова, Иво Величков,  Калин Цанов.
Лично за себе си имам съмнения дали изобщо ще се поддам на хипнотерапия, аз изключвам много трудно и ми е почти невъзможно да се отпусна напълно.

# 7
  • Мнения: 8
Ходих при специалист в София, много реномиран, дъра бъра. Нищо не стана при мен. Мисля, че за всеки е различно това преживяване и не мога да кажа дали за никой не работи, по-скоро е различно за всеки и всеки може да пробва за себе си и да прецени. За мен ен работеше, но пък съм чувала за други хора, които са много доволни.

Общи условия

Активация на акаунт