Правилен избор на АМ

  • 1 795
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте мами. Моля за съвет. Имаме бебе (момиче) на 2м и 5дни. От раждането и е на АМ, като в болницата им даваха Хип Комбо, вкъщи го продължихме, но от него след хранене започваше да се гърчи и да я боли коремчето, връщаше мляко и езичето и побеляваше. От болницата ни изписаха и Био Гайо и Био Амика
 Говорихме с педито и ни каза да вземем Аптамил АР и сменихме пробиотика на Омнибиотик панда, с млякато беше ок, нямаше връщане на мляко, нямаше гърчене, но много се запичаше от него, повече от ден ако не ака започва да се напъва и да плаче по цял ден и нощ. Даваме и вода и притискахме крачета към коремчето без резултат. Да добавя че имаме и колики като даваме Лефакс (само вечер 1 до 2 пъти) и след това взехме Инфакол пак даваме веднъж, защото знам, че запича. Ходихме пак при педито за проблема с изхождането и ни каза да вземем Лактана био, след един ден с него на следващия ден на обяд се изака 2 пъти и след това през нощта още веднъж, като ми се стори, че акото беше леко по-течно, което ме притесни и после плака пак цяла вечер... Дали не и се отразява добре Лактаната, дали да се върнем на Аптамил? Чувстваме се безсилни вече срещу неспирния нощен плач. Педито само ни казва, да пробвайте и това е. Притеснява ме и смяната на меката. Моля за препоръка, дори и за специалист или гастроентеролог (София). Благодаря ❤️

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Смяната на млека може да провокира повече колики, да. Хип Комфорт действа добре при запек. А защо не взехте антирефлуксното на Хип, като сте започнали с него, а на Апрамил? Можеше да се понесе по-лесно.

# 2
  • Мнения: 35
Смяната на млека може да провокира повече колики, да. Хип Комфорт действа добре при запек. А защо не взехте антирефлуксното на Хип, като сте започнали с него, а на Апрамил? Можеше да се понесе по-лесно.

Защото педито ни каза, че било по-хубаво.... а ние като родители без никакъв опит и помощ и се доверяваме а може би наистина трябваше да продължим с Хип...

И имам още един въпрос, може ли да и се дава Аптамил и един два пъти Лактана или трябва да се дава само едната марка заради съставките? Според педито това че е акала 3 пъти за 12часа не било проблем, но мен ме притеснява, че детето плачеше сякаш я боли коремчето след хранене

Последна редакция: чт, 17 ное 2022, 12:13 от Paris23

# 3
  • Мнения: 80
Избирате си една марка АМ и давате само него. Моята дъщеря имаше колики до 4ти месец. Какво ли не съм й давала, луди пари за капки за колики, ефект нула. Иска се търпение и това ще мине.

# 4
  • Мнения: 14
При нас АМ хип комфорт и капки Sap Simplex свършиха чудесна работа. на 2 месеца коликите доста намаляха. Но все пак всяко дете е индивидуално.
Избирате си една марка АМ и давате само него. Моята дъщеря имаше колики до 4ти месец. Какво ли не съм й давала, луди пари за капки за колики, ефект нула. Иска се търпение и това ще мине.

Общи условия

Активация на акаунт