Кървене извън цикъл

  • 3 480
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте група
Силно съм притеснена.Последния редовен цикъл ми беше на 4.10.На 21.10прокървих или зацапах,както го наричат.Беше оскъдно и бледо червено- кафеникаво,цвят боза.
На 7.11 дойде цикъла,на 17.11 прокървих отново,още продължава днес е 22. 11.Беше бледо кафяво и много оскъдно от вчера е по наситено червено ,но оскъдно само като ходя до тоалетна прекапва.

Някой да се е сблъсквал с това?
На 40гсэм.Нямам установени проблеми,цикъл винаги редовен досега.Пуснах полови хормони FSH по високо 15 единици, другото в норма.Щитовидни хормони в норма.Нямам болка и други оплаквания.
Моля за мнение,гинеколог и ехограф за 28.11 но дотогава ще откача от притеснение.
В Интернет пише доста страшни неща 😓

# 1
  • Мнения: X
Не се притеснявайте. Може да е хормонално, може да е кървене в овулация, може да е полип.

Най-добре се вижда на ехограф точно след менструация, когато се е излющила лигавицата. Отидете на гинеколог с добра апаратура.

# 2
  • Мнения: 5 004
Може да е нещо безобидно, но може и да не е.Искайте да ви гледат с колпоскоп, но той се заплаща отделно, с него се виждат раковите клетки.При мен кървенето между циклите беше раково образование, не е страшно, махат ги.Аз и веднага не отидох на лекар, защото бях на 44 години и си мислех, че влизам в критическата.

# 3
  • Мнения: 5 141
Първо - спри да четеш в интернет.
Второ - не си самоназначавай още от сега разни изследвания, медикаменти и добавки.
Трето - отиди на лекар. Както са писали по-горе най-добре веднага след М. Даже мен ако питаш още докато прикапваш за отглеждане за полипи, до 5ти ден максимум. За отглеждане на шийката ще трябва в чист ден. Може да е еднократно заради смяна на времето, може да е нещо проблемно. Няма как да гадаеш, нито ние. Безсмислено е да се ядосваш от сега Simple Smile

# 4
  • Мнения: 18
Благодаря, че споделихте опит!намерих по ранен час за преглед още утре.Кърви леко все още имам чувството, че няма да спре.При вас прокървявания по колко дена траеха,не ми побира главата вече цяла седмица прикапва,ужасно се притеснявам

Може да е нещо безобидно, но може и да не е.Искайте да ви гледат с колпоскоп, но той се заплаща отделно, с него се виждат раковите клетки.При мен кървенето между циклите беше раково образование, не е страшно, махат ги.Аз и веднага не отидох на лекар, защото бях на 44 години и си мислех, че влизам в критическата.
[/quote]

# 5
  • Мнения: 5 141
При мен се е случвало от 15ти ден до края на М да цапа Simple Smile Но това не е важно, се сравнявай много-много, тия неща са толкова индивидуални, че няма на къде Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 004
Причините са много и лекар трябва да каже от какво е.

# 7
  • Мнения: 41
Дами тази тема е най-скоро разглеждана…та да попитам за мнение. На 20 ми беше овулацията, на 21-ви започна да ми зацапва кафяво светло, следващите два дни 22 и 23-ти започна да се увеличава , но е червено когато ходя до тоалетна, а на превръзката(използвам ежедневни) е кафяво, това продължава до днес 27-ми, като през ноща нищо, сутрин няма нищо , когато отида до тоалетна тогава започва. Нямам никакви болки, никакво странно усещане, нито в гърдите нито усещам някакви странни хормони да ми влиаят…на някой случвало ли се е, ще изчакам да видя, може да се променя и заради пролетта, за това моля не започвайте с лекар(знам и със сигурност ще отида) много дълго стана, но и друго на някой който е заченал случвало ли се е…благодаря дори само да е прочетено❤

# 8
  • Мнения: 1 081
Дами тази тема е най-скоро разглеждана…та да попитам за мнение. На 20 ми беше овулацията, на 21-ви започна да ми зацапва кафяво светло, следващите два дни 22 и 23-ти започна да се увеличава , но е червено когато ходя до тоалетна, а на превръзката(използвам ежедневни) е кафяво, това продължава до днес 27-ми, като през ноща нищо, сутрин няма нищо , когато отида до тоалетна тогава започва. Нямам никакви болки, никакво странно усещане, нито в гърдите нито усещам някакви странни хормони да ми влиаят…на някой случвало ли се е, ще изчакам да видя, може да се променя и заради пролетта, за това моля не започвайте с лекар(знам и със сигурност ще отида) много дълго стана, но и друго на някой който е заченал случвало ли се е…благодаря дори само да е прочетено❤

Аз съм така вече всяка пролет- при мен до сега уж беше хормонално нарушение и ми изписваха Примолут нор. Сега ми каза лекарката да изчакам следващият цикъл и ако е така да започна Регулон. Сега чета за полипи и ракови образувания, че се хващали със колпоскоп, а пък аз само на видеозон и обикновен преглед минавам. И цитонамазка ми взимат, която до сега е все първа група. Най-вероятно е хормонално нарушение. Явно с напредване на възрастта хормоните ми са нестабилни.

# 9
  • Мнения: 5 004
Направи си един преглед с колпоскоп, 100 лева е и да си сигурна и спокойна.На мен ми зацапваше между цикъл и уж ,,сигурно ще навлизаш в менопауза" и накрая излезе рак и то напреднал.Единия месец като ми дойде и не ми спря.

# 10
  • Мнения: 1 081
Направи си един преглед с колпоскоп, 100 лева е и да си сигурна и спокойна.На мен ми зацапваше между цикъл и уж ,,сигурно ще навлизаш в менопауза" и накрая излезе рак и то напреднал.Единия месец като ми дойде и не ми спря.

В цитонамазката не се ли изследва точно за изменение на клетките в ракови?

# 11
  • Мнения: 5 004
Не знам.Казаха ми на цитонамазка и на туморен маркер да не вярвам.

# 12
  • Мнения: 54
Здравейте, преди повече от месец забелязах промяна в бялото течение, стана жълтеникаво и с неприятна миризма. Дълго време не бях правила секс и имам нов приятел, затова помислих, че може това да е повлияло. Преди седмица забелязах леко розов цвят, а бяха минали около две седмици от цикъла. Не бяхме правили секс от месец и след като правихме се появи кървене. На следващия ден ме болеше корема и кървенето
 още продължава, слабо е, но не спира, използвам ежедневни превръзки. Сега и гърдите почнаха да ме болят и съм нервна, както преди цикъл. Ще съм благодарна за мнения!

# 13
  • Мнения: X
Ами отидете на лекар, ние не можем да гадаем.

# 14
  • Мнения: 1
Миналият месец ми зацапа 4 дни  преди цикъл и до няко.ко маса нямаше нищо. Вчера пак ми се случи, но имам 11 дни до датата на М. Зацапването беше оскъдно и днес няма нищо вече. Доста се стресна и ще отида на гинеколог в следващите дни.

Общи условия

Активация на акаунт