обилно изпотяване при децата

  • 65 586
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 456

 
Възпалена трета сливица е също една от причините за такова потене.
 бях срещнала тази информация в една от темите на Лиорена за третата сливица- беше свалила инфо от сайта на доцент Лолов. Тогава най-накрая си обясних потенето на моята дъщеричка, която наистина има ужасно уголемена трета сливица
А не би ли трябвало да има и други симптоми? Thinking
Има и други симптоми, да. Не е задължително детето да ги има "накуп"
http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/throat/slivici.html#Q2
Но изпотяването само по себе си не е достатъчен симптом, предполагам. Или? Thinking
Да, редно е да има и др. симптоми, то изпотяването е по-скоро периферен проблем.(в случая с третата сливица) Още повече , че третата сливица може да се диагностицира бързо и лесно от опитен УНГ.
При моята дъщеря например имаше изпотяване, сенки под очите, често боледуване. Не е имала по-видните симптоми като хъркане, дишане с отворене уста. Третата сливица при нея се оказа не чак толкова голяма, но хронично възпалена..

# 31
  • Мнения: 225
И ние го имаме този проблем още от бебе.Имаше трета сливица и я махнаха,но потенето не спира а много се надявах да е така.Толкова обилно се поти ,че нощем ако го преобличам на всеки час няма да е много.И на мен лекарите ми казаха че е наследствено(също като баща му)Дано да го израсте.

# 32
  • Мнения: 4 392

 
Възпалена трета сливица е също една от причините за такова потене.
 бях срещнала тази информация в една от темите на Лиорена за третата сливица- беше свалила инфо от сайта на доцент Лолов. Тогава най-накрая си обясних потенето на моята дъщеричка, която наистина има ужасно уголемена трета сливица
А не би ли трябвало да има и други симптоми? Thinking
Има и други симптоми, да. Не е задължително детето да ги има "накуп"
http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/throat/slivici.html#Q2
Но изпотяването само по себе си не е достатъчен симптом, предполагам. Или? Thinking
Да, редно е да има и др. симптоми, то изпотяването е по-скоро периферен проблем.(в случая с третата сливица) Още повече , че третата сливица може да се диагностицира бързо и лесно от опитен УНГ.
При моята дъщеря например имаше изпотяване, сенки под очите, често боледуване. Не е имала по-видните симптоми като хъркане, дишане с отворене уста. Третата сливица при нея се оказа не чак толкова голяма, но хронично възпалена..
Честно, в първия момент се шашнах, като го прочетох това. Embarassed
Защото освен потенето, щерката има и сенки под очите ... Не e боледувала често, поне засега. (Като се замисля, сенките под очите са ни наследствени.)

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 19:19 от Черешовица

# 33
  • Мнения: 3 456
В такъв случай мисля, че детето няма проблем.  bouquet

# 34
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Абе хора.. какъв рахит.. какво става тук? Че моя син се поти откак се е родил, на моменти чак косата му мирише на вкиснало, но никой лекар, при който сме ходили досега /а те не са малко!/ не е споменавал даже за рахит.

 ... моя син се поти откак се е родил... ето това се нарича част от т.н. хомеопатична Конституция.

Факт: Социализма ни подстригваше и подравняваше 45 години и пак не можа да ни изравни!, всички да са равни като по калъп.
 Така че не се мъчете да правите уравниловка на децата си. Всяко от тях е  уникално със  своята Индивидуалност. И точно върху тази уникална индивидуалност предписват класическите хомеопати. Дори и върху: "на моменти чак косата му мирише на вкиснало" - това е част от Рубрика от нашия Реперториум - основния ни справочник от 2000 страници.  Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 340
Абе хора.. какъв рахит.. какво става тук? Че моя син се поти откак се е родил, на моменти чак косата му мирише на вкиснало, но никой лекар, при който сме ходили досега /а те не са малко!/ не е споменавал даже за рахит.

 ... моя син се поти откак се е родил... ето това се нарича част от т.н. хомеопатична Конституция.

Факт: Социализма ни подстригваше и подравняваше 45 години и пак не можа да ни изравни!, всички да са равни като по калъп.
 Така че не се мъчете да правите уравниловка на децата си. Всяко от тях е  уникално със  своята Индивидуалност. И точно върху тази уникална индивидуалност предписват класическите хомеопати. Дори и върху: "на моменти чак косата му мирише на вкиснало" - това е част от Рубрика от нашия Реперториум - основния ни справочник от 2000 страници.  Peace

От няколко месеца го водим при класически хомеопат, но специално за изпотяването и миризмата ефект няма.

# 36
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
От няколко месеца го водим при класически хомеопат, но специално за изпотяването и миризмата ефект няма.

 - Така си е конструирано, но това не пречи след време миризмата да намалее.

# 37
  • Мнения: 4 392


Цитат
От няколко месеца го водим при класически хомеопат, но специално за изпотяването и миризмата ефект няма.

 - Така си е конструирано, но това не пречи след време миризмата да намалее.

Аз не мисля, че целта е да намалее миризмата.  Rolling EyesТя определено ще намалее с възрастта.. Peace
Изпотяването и миризмата бяха ориентир на нашия хомеопат да определи конституционното лекарство, нищо повече. Нито намаля изпотяването, нито пък миризмата се промени след приема на хомеопатичните...

Общи условия

Активация на акаунт