Да поговорим за мнителните хора от "реалния живот".

  • 5 710
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох, в моето семейство е пълно с мнителни хора- и майка ми, и сестра ми, и свекърва ми, че и аз донякъде, макар че аз се облагородих, след 5 години брак с мъжа ми. И мога до утре да си правя свободни разсъждения защо е така, но истината е, че не знам- ниско самочувствие ли, страх да не те наранят или да не излезнеш глупав, лош житейски опит, липса на чувство за хумор, първосигналност...
Наистина е много трудно и досадно да общуваш с човек, който постоянно търси под вола теле и ако няма как да го избегнеш  ти се налага да преглътнеш и да се примириш с непрестанните обяснения.

# 31
  • Мнения: 1 455
Имах една приятелка,страхотен човек,много красива и с много ниско самочуствие.Вечно искаше да и доказвам ,колко държа на нея,от всяко мое действие правеше изводи,че я избягвам, беше много самотен човек.Накрая започнах да и се дразня и общо взето живота ни раздели,но често ми липсва.Чуствах я като малкия принц,изгубена.

Имам и роднина,той пък вечно наопъки.Като го попитам колко е часа ми отговаря:60 минути  Laughing

# 32
  • Мнения: 1 113
Познавам човек, който само като го видя или чуя по телефона ме кара да заставам на тръни. Дори усмивката му ме кара да се замисля какво пък ще иска сега от мен. Мнителността ми спрямо него досега не ме е подлъгвала, ако той пишеше във форума сигурно щеше да ме спомене тук  Flutter.

# 33
  • Мнения: 3 861
вероятно ако този въпрос бъде зададен на мъжът ми ще каже "Да, познавам такъв човек, жена ми...", а аз просто се чувствам неразбрана, като се замисля обаче може би има право в известен смисъл...

Ако аз трябва да отговоря на въпроса, ще кажа "Да, познавам такъв човек, майка ми...", е какво да се прави, не мога да я сменя Laughing, а това си качество, за добро или за лошо сигурно съм придобила от нея Blush

# 34
  • Мнения: 4 358
Засилих се да пиша, че познавам... обаче май щях да сбъркам  Rolling Eyes
Човекът, който искам да визирам явно е доста изнервен и проблемите в общуването идват от това. Както и да се пробвам да го подхвана, все излиза, че аз съм кривата. Ако подходя с хубаво - лошо, с лошо - още по-лошо  doh
Сега съм му дала Игноре! Да си търси друг, на който да се сопва постоянно!  Crossing Arms

Имам и един познат - странна птица. Колкото и да си говорим, никога не го почувствах близък. Не съм единствената, която споделя това мнение за него, та явно повредата не е у мен  Rolling Eyes
Не знам на какво се дължи, но човечецът не е лош  Sad

# 35
  • Мнения: 4 300
Аз съм мнителна. По някои въпроси. Обаче не съм нито нацупена, нито недоклатена, нито имам проблем с общуването ( с повечето хора, има и изключения, признавам).
Това че съм мнителна обаче отдавам на работата и живота си.
По същия начин са мнителни и лекарите и бракоразводните адвокати- когато виждаш многото провали в една област, ставаш мнителен. Сигурно така се чувстват и социалните работници- виждайки много изоставени и нещастни деца, понякога забравяш че има и нормални семейства. Хубаво, лошо  - това е животът.

За сметка на това съпругът ми например, когато е много ядосан за нещо, е склонен да става мнителен за глупости. Вчера например докато се е ядосвал за нещо си, му се обадили строителите ни да му кажат че едната ни врата била с различен размер и не съвпадала с отвора за нея. Това естествено е тяхна грешка, най вероятно на някой заспал служител, който е объркал нашата врата с някоя друга. Само че моята ядосана половинка вижда в това конспирация- техническия го бил направил нарочно понеже не знам какво си. Е на това викам аз мнителност.
Само че всички си имаме недостатъци и точно те ни правят различни:)

Общи условия

Активация на акаунт