Термин Август 2023🤰🏻

  • 28 484
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 20
Прегледа ми беше рутинен, нямам никакви оплаквания. Предния преглед беше преди 3 седмици и всичко беше наред. Тъкмо мислихме да правим пренатест.

# 721
  • Мнения: 67
Ми то бебето не е в стомаха, а в корема. Естествено, че през стомаха няма да се види. Стомахът е орган на храносмилателната система, бебето не сме го изяли, че да е там. 😁✌
Ох, много обичам такива леко заядливи коментари Wink
Иначе, да, права сте. Объркала съм - корем е. Дано това ви е направило по-щастлива за няколко минути! Simple Smile

# 722
  • Мнения: 427
КЛАСИФИКАЦИЯ ПО ПАПАНИКОЛАУ (РАР):
В България е все още по-разпространена системата по РАР (Папаниколау). При нея резултатите са разделени в 5 групи: от І гр., която е с нормални клетки до Vгр., при която има данни за карцином

РАР I - нормални клетки.
РАР II - клетки показващи най-често възпалителни промени или метаплазия (доброкачествени промени), HPV инфекция.
РАР III - Граничен резултат.
РАР ІІІА - Тежко възпалено или дегенеративно изменение
РАР ІІІВ - Лека до среднотежка дисплазия (ЦИН I или II). Няма наличие на ракови клетки. Измененията могат да се развият до раков процес
РАР IV - тежка дисплазия, наличие на единични ракови клетки;
РАР V - наличие на множество ракови клетки, инвазивен карцином.

НАМЕРИХ И ТОВА:

Класификацията по Папаниколау включва няколко класа:
 
1. Клас I – нормални клетки без атипични промени;
2. Клас II:
Клас IIA – начални възпалителни промени, дължащи се на инфекции, травмиране на лигавицата на маточната шийка и др;
Клас IIB – начални клетъчни промени поради атрофия, облъчване и др.;
Клас IIC – тежки дегенеративни промени.
3. Клас III:
Клас IIIA – лека дисплазия;
Клас IIIB – умерена дисплазия.
4.    Клас IV – тежка дисплазия, карцином in situ.
5.    Клас V – инвазивен карцином.


Здравейте, има ли някой с PAP || B , и какво означава ?

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 16:56 от Xelly7

# 723
  • Мнения: 67
Прегледа ми беше рутинен, нямам никакви оплаквания. Предния преглед беше преди 3 седмици и всичко беше наред. Тъкмо мислихме да правим пренатест.
Искрено съжалявам за това, през което минаваш. От личен опит ти казвам - потърси второ мнение задължително.
Да чуеш тези думи е страшно, но тези неща се случват при около 40% от бременните жени за съжаление. Била съм на твое място и на по-лошо, но ако това е вярно те съветвам да си пуснеш изследвания, ако все още не си. Да се установи дали няма да имаш нужда от терапия за в бъдеще и след това нещата се случват!
Стискам палци, това което си чула да е грешка!

# 724
  • Мнения: 612
Тази статистика за около 40-тте процента стъпва ли на някакъв достоверен източник?

Прегледа ми беше рутинен, нямам никакви оплаквания. Предния преглед беше преди 3 седмици и всичко беше наред. Тъкмо мислихме да правим пренатест.
Искрено съжалявам за това, през което минаваш. От личен опит ти казвам - потърси второ мнение задължително.
Да чуеш тези думи е страшно, но тези неща се случват при около 40% от бременните жени за съжаление. Била съм на твое място и на по-лошо, но ако това е вярно те съветвам да си пуснеш изследвания, ако все още не си. Да се установи дали няма да имаш нужда от терапия за в бъдеще и след това нещата се случват!
Стискам палци, това което си чула да е грешка!

# 725
  • Мнения: 14
Jupiter sea Аз записах ФМ във Фемина. Ще мина на 27ми и тогава ще мога да дам отзиви. Моя приятелка ходи там и е доволна.

licorne Както си четях пропуснатите страници и си хапвах инка бери Disappointed а уж потърсих дали може Unamused Но пък вчера четох, че личи било суперплод при бременност Simple Smile та може спокойно да похапнем поне тях

Nati_93 Толкова много съжалявам за това, което ти се случва! Искрено се надявам да си добре и наистина да се окаже грешка. Прегръщам те!

Вчера правих изследване за Анемия, та поне това нямам. В понеделник съм на АГ за рутинен преглед и мисля да я питам какви витамини да пускам да изследвам. 100% Фолиева, чух че е добре да се пуснат Албумин и желязо, но какво още? На мен гаденето започна вече да ми отшумява, та започнах да се притеснявам Disappointed Relieved Всички ми се смеят, казват радвай се, а то ме е страх, дали всичко е наред. Sweat Имам чувството, че вече се побърквам от притеснения.

А някоя от вас сънува ли странно ярки сънища? Имам чувството, че от както забременях, сънувам много странни сънища и помня абсолютно всичко.

# 726
  • Мнения: 67
Да, разбира се. Ето линк с малко повече информация - https://www.medicalnewstoday.com/articles/322634#other-risk-factors . Не е точно изследването, което съм чела, но мисля че и на този линк ще намерите информация.

В последните 3 години съм прочела доста по темата и голяма част от лекарите препоръчват пакет от изследвания след 2ра загуба. Аз лично реших да го направя след първата загуба. Тогава се установиха проблемите, взех мерки и забременях от раз - буквално. За съжаление последва мъртво раждане, което не есе дължи на лоша терапия или проблеми, но няма да изпадам в подробности, понеже тук жените чакат най-голмото си щастие!


Тази статистика за около 40-тте процента стъпва ли на някакъв достоверен източник?

Прегледа ми беше рутинен, нямам никакви оплаквания. Предния преглед беше преди 3 седмици и всичко беше наред. Тъкмо мислихме да правим пренатест.
Искрено съжалявам за това, през което минаваш. От личен опит ти казвам - потърси второ мнение задължително.
Да чуеш тези думи е страшно, но тези неща се случват при около 40% от бременните жени за съжаление. Била съм на твое място и на по-лошо, но ако това е вярно те съветвам да си пуснеш изследвания, ако все още не си. Да се установи дали няма да имаш нужда от терапия за в бъдеще и след това нещата се случват!
Стискам палци, това което си чула да е грешка!

# 727
  • Мнения: 277
Nati_93, толкова съжалявам за това, което си чула, мила. Силно се надявам да е грешка и ще стискам палци за второто мнение.

Покрай мои лични проблеми не ми остава време да пиша, но ви следя и вероятно ще се включа по-активно другата седмица.

# 728
  • Мнения: 612
Kam_76 Ами не виждам такава статистика- това което виждам е че процентът не е абсолютен, а варира в зависимост от възрастта, здравословното състояние и т.н.

Аз много съжалявам за загубите ти и от сърце ти желая тази бременност да е напълно безпроблемна, спокойна и щастлива и да завърши със здраво пухкаво бебче! Информацията за изследванията  със сигурност е много полезна, но момичета нека да се въздържаме от такива твърдения, независимо дали са достоверни или не. Тук всички сме и без това притеснени и разтревожени. Едва ли има някоя от нас, която да не е запозната, че първото тримесечие е най-рисково. Но да кажеш, че 40 % от бременностите не се развиват добре в тема пълна с бременни момичета, от които повечето сме с години опити, не е ок. Не искам никой да засегна, просто вярвам, че ще е полезно за всички ни да не сме толкова черногледи!

Hellobeautiful намери ли някъде инфо, че инка берито може да се яде? Цял ден го мисля Confusedиначе и аз имам супер цветни и ярки сънища всяка вечер. Доколкото знам е от високите нива на прогестерон.

# 729
  • Мнения: 207
Kam_76 Ами не виждам такава статистика- това което виждам е че процентът не е абсолютен, а варира в зависимост от възрастта, здравословното състояние и т.н.

Аз много съжалявам за загубите ти и от сърце ти желая тази бременност да е напълно безпроблемна, спокойна и щастлива и да завърши със здраво пухкаво бебче! Информацията за изследванията  със сигурност е много полезна, но момичета нека да се въздържаме от такива твърдения, независимо дали са достоверни или не. Тук всички сме и без това притеснени и разтревожени. Едва ли има някоя от нас, която да не е запозната, че първото тримесечие е най-рисково. Но да кажеш, че 40 % от бременностите не се развиват добре в тема пълна с бременни момичета, от които повечето сме с години опити, не е ок. Не искам никой да засегна, просто вярвам, че ще е полезно за всички ни да не сме толкова черногледи!

Hellobeautiful намери ли някъде инфо, че инка берито може да се яде? Цял ден го мисля Imp иначе и аз имам супер цветни и ярки сънища всяка вечер. Доколкото знам е от високите нива на прогестерон.


И на мен само такава статистика ми липсва за да се филмирам до утре още повече 😁😁
Иначе и аз от няколко дни сънувам странни неща и всичко помня не знаех че е от високия прогестерон.

# 730
  • Мнения: 49
Нати, искрено съжалявам за това което си чула. Аз също мисля, че трябва да вземеш второ мнение и силно се надявам да е било една голяма грешка това което са ти казали. 
Ох, тези плодове, а аз тези дни супер нападам ананаса и гроздето 🤦🏽‍♀️, но...явно няма да се яде.
Нашия пулс беше 165 в 7г.с., до сега не са предполага ли за пол, то с мойте други проблеми. Може би на ФМ може да се предположи нещо 😊.

# 731
  • Мнения: 14
Ето тук четох: https://www.fitnesshealthforever.com/health-tips/health-benefits … rry-in-pregnancy/
и тук: https://growthspectrum.com.au/boost-your-nutrients-during-pregna … ese-6-superfoods/
Но май се убедих, че навсчкъде пише различни неща (какво може и какво не може) най-добре да не прекаляваме, а да хапнем малко няма да навреди Blush

Kam_76 Ами не виждам такава статистика- това което виждам е че процентът не е абсолютен, а варира в зависимост от възрастта, здравословното състояние и т.н.

Аз много съжалявам за загубите ти и от сърце ти желая тази бременност да е напълно безпроблемна, спокойна и щастлива и да завърши със здраво пухкаво бебче! Информацията за изследванията  със сигурност е много полезна, но момичета нека да се въздържаме от такива твърдения, независимо дали са достоверни или не. Тук всички сме и без това притеснени и разтревожени. Едва ли има някоя от нас, която да не е запозната, че първото тримесечие е най-рисково. Но да кажеш, че 40 % от бременностите не се развиват добре в тема пълна с бременни момичета, от които повечето сме с години опити, не е ок. Не искам никой да засегна, просто вярвам, че ще е полезно за всички ни да не сме толкова черногледи!

Hellobeautiful намери ли някъде инфо, че инка берито може да се яде? Цял ден го мисля Confusedиначе и аз имам супер цветни и ярки сънища всяка вечер. Доколкото знам е от високите нива на прогестерон.

# 732
  • Мнения: 77
Nati_93, толкова съжалявам за това, което си чула, мила. Силно се надявам да е грешка и ще стискам палци за второто мнение.

Покрай мои лични проблеми не ми остава време да пиша, но ви следя и вероятно ще се включа по-активно другата седмица.

Irelia, днес мислех за теб, че последните дни се изгуби. Надявам се всичко при теб да е наред BlushHeart
Аз от днес съм с малко странни болки, не са силни, по-скоро като предменструални, което съвсем ме филмира.
Умората, която ме беше налегнала, започна да изчезва, последните дни бях доста по-активна, вървях повече… може да е от това Confused
Също като някои от вас имам странни сънища, а снощи ужасни кошмари. Като прибавя и болките от днес към тях често ми минават неприятни мисли, но се опитвам да съм положителна.
Относно плодовете като ми се дояде нещо, все търся информация разрешено ли е, или не, но по сайтовете пише различни неща… днес много ми се доядоха сушени смокини например, което е супер необичайно за мен Flushed

# 733
  • Мнения: 240
Nati_93, много съжалявам. Никоя жена не заслужава да чуе такова нещо. Изпращам ти кураж!!!
При мен работата е залежала. Мъжът ми не дава да мръдна грам, но и ако малко повече се разшавам, усещам леко напрежение в матката. При мен симптомите си остават само напрегнати гърди. Но мисля, че започва и з@пекът, моя стар приятел. И как да стане работата като доктор е казал, че не трябва да има никакво напъване. Всеки ден е страх.
Не знам как ще дочакам 17-ти и какво ще чуя. Sad Филмът е пълен.

# 734
  • Мнения: 700
Nati_93, моля те, пиши утре веднага щом минеш прегледа за второто мнение. Моля се да е грешка! Знам, какво ти е (както и доста момичета тук) и много ми се иска да се окаже, че е наред всичко утре.

Аз се разповръщах здраво и след напъването много силно ме заболя коремът долу. Не мога да спра да повръщам и ме е страх, че ще се отлепи сакчето така. 😔

Общи условия

Активация на акаунт