Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 57

  • 33 587
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 20
Вчера звънях - отпуска е до другата седмица. Та сега чета ли, чета... На много места е споменато нищо да не се ползва и прави 24-48ч преди прегледа, но никъде не намирам какви биха били резултати ако се е използвало. Та... тъй...

# 721
  • София
  • Мнения: 17 894
Може да е от papilocare и още как.
Аз съм имала и междуциклово от него.

# 722
  • Мнения: 741
Може да е от papilocare и още как.
Аз съм имала и междуциклово от него.
Аз само 3 пъти съм слагала, по-скоро е от добавката, но то и в двете е кориолус. Направо си е цикъл, с болки, а болки по принцип нямам. Странна работа, май ще звъня понеделник с въпроси.

# 723
  • София
  • Мнения: 7 128
sonqp, прегледаха ли ви с ултразвук?

# 724
  • Мнения: 33
sonqp, прегледаха ли ви с ултразвук?
Да,прегледаха ме..,освен бактериална и гъбична инфекция друго не видяха.
Лошото е,че болките се увеличават и нямаше никакъв ефект от лечението

# 725
  • Мнения: 741
Опишете подробно каква е болката. Вчера една позната ми обясняваше как лятото от климатиците й изстиват краката и постоянно я болят яйчниците.
Имате ли подуване на корема или друго неразположение?

# 726
  • Мнения: 33
Опишете подробно каква е болката. Вчера една позната ми обясняваше как лятото от климатиците й изстиват краката и постоянно я болят яйчниците.
Имате ли подуване на корема или друго неразположение?
Опишете подробно каква е болката. Вчера една позната ми обясняваше как лятото от климатиците й изстиват краката и постоянно я болят яйчниците.
Имате ли подуване на корема или друго неразположение?
Опишете подробно каква е болката. Вчера една позната ми обясняваше как лятото от климатиците й изстиват краката и постоянно я болят яйчниците.
Имате ли подуване на корема или друго неразположение?
Благодаря ви,че отговаряте ,много сте мили всички!
Болката се усеща като ПМС ,тъпа ниско в корема,постоянна.
Има дни, в които се изличва към слабините и вагината,особено при резки движения. Има леко подуване,къркорене.
Забелязвам също,че при рязко сядане изпитвам също много силна болка в яйчниците.
С течение на времето-близо два месеца минавам ежедневно през различни симтоми.
Силно се надявах след лечението да отшуми,но като че ли става по- неприятна.

# 727
  • Мнения: 741
Добре е да посетите гастро. Може да е раздразнено черво, някаква диета да се наложи, пробиотик, той ще реши. Но щом къркори и се подува, вероятно не е гинекологичен проблем.

# 728
  • Мнения: 33
Добре е да посетите гастро. Може да е раздразнено черво, някаква диета да се наложи, пробиотик, той ще реши. Но щом къркори и се подува, вероятно не е гинекологичен проблем.
Да,благодаря!Аз бях вече при гастроентеролог минах ехограф и рентген,нищо не се видя и там..
Вероятно ще трябва да повторя

# 729
  • Мнения: 2 838
Пуснете урина (и обикновена, и стерилна) и се вижте и с уролог, проблемът може да е свързан с възпаление на пик. пътища, хроничен цистит и т.н.

# 730
  • София
  • Мнения: 7 128
Имах песъчинки в бъбреците и такива болки, но се установи с преглед с вагинален ехограф. Къркоренето обаче е присъщо на стомашни проблеми. Аз съм с ерозивен гастрит и рефлукс, диагноза се поставя само с гастроскопия, при която се взима проба за хеликобактер, която може да е причина за вашите болки.

# 731
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета, аз си продължавам с четенето, но попаднах на интересни мнения за доктора, който извърши прегледа ми.

И под интересни... да кажем, че ако ги бях видяла преди да посетя този доктор, може би нямаше да запиша час там... и съответно почвам да се филмирам дали в момента не се филмирам ненужно?
>.<

Записах си час при д-р Виктория Благоева и мисля директно при нея с резултатите, повторна колпоскопия и биопсия, ако има нужда.

Но, тъй като таз-седмичните ми драми са всъщност в резултат на първата ми колпоскопия, исках да ви попитам - правилно ли е/ок ли е да се прави колпоскопия минутка-две след като са взети проби за цитонамазка? Извинявайте за тъпите въпроси, но всичко, което намерих по въпроса е "да, колпоскопия се прави след цито", но в смисъла след като са излезнали резултати, има нещо тревожно и заради това се прави колпоскопия...

# 732
  • Мнения: 33
Имах песъчинки в бъбреците и такива болки, но се установи с преглед с вагинален ехограф. Къркоренето обаче е присъщо на стомашни проблеми. Аз съм с ерозивен гастрит и рефлукс, диагноза се поставя само с гастроскопия, при която се взима проба за хеликобактер, която може да е причина за вашите болки.

Благодаря!
Ще трябва да посетя гастроентеролог за по-задълбочени изследвания.

# 733
  • Мнения: 23 274
Колпоскопията си е вид изследване и няма връзка с предшестващите интервенции на един преглед.Просто допълнителен оглед, задълбочен.

# 734
  • Мнения: 20
Момичета, за утре има два свободни часа при Карагьозов - видях, че доста хора се борят да запишат при него.

Общи условия

Активация на акаунт