Как се справихте с мастита / запушени канали?

  • 8 744
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
lina d, чак сега забелязах, че си от Бургас  doh. Аз се лекувам при класически хомеопат и затова не ти писах с какво лекарство - нали основния принцип е, че за всеки пациент си има само едно точно определено лекарство за дадено болестно състояние. Т.е. не всеки със запушени канали ще се излекува от Bryonia, Phytolacca или друго. Вземането на хомеопатични лекарства, без да са назначени от опитен хомеопат не е безобидно и може да се влошиш. Аз се оправих с Phytolacca 9CH, Phytolacca 15CH, Pulsatila 200CH  и Phytolacca 200CH в тази последователност при моите мастити. Много хомеопатични лекарства помагат, но за да разбереш кое е твоето трябва да отидеш на хомеопат. Аз ходя при д-р Ферфериева и съм много доволна, освен, че помага на мен и цялото ми семейство да сме здрави, ми оказа и морална подкрепа в желанието ми да кърмя въпреки трудностите в началото. Ако искаш координати пиши ми на лични.

# 16
  • Мнения: 1 440
И аз имам горчив опит с маститите..при мен даже АБ не бяха достатъчно ефикасни, а имаха само временен ефект, но аз пък се оказа, че имам стафилококова инфекция..
Както и да е, педито ни ми каза за рецепта с цедено кисело мляко и настърган лук, прави се компрес и седи около 2 часа.Не съм го пробвала, но според нея има безотказен ефект за отпушване (от личен опит го каза).

# 17
  • Мнения: 667
Благодаря на всички, които се включихте.
Сега съм много по-добре - даже мисля, че почти нищо не е останало от втвърдяването.

# 18
  • Мнения: 1 947
  При запушени канали и мастит задължително ли НЕ тече мляко от гърдата?
Питам, защото от събота имам някаква болезнена бучица и бях с температура,
макар и ниска, но млякото си тече. Предположих, че Т е от това, защото не съм болна
и се чудя това дали е запушване?!?

# 19
  • Мнения: 4 181
въобще не е задължително, аз дори днес бях с бучка, виждаш на колко е хлапето Mr. Green
ама вчера ме нямаше по вече време и това е резултата.
При мен никоха не ми е спирало да тече млякото, още повече че и да имаш запушен канал, млякото не тече само от едно място, винаги е  на няколко струйки.
Спокойно момичета, няма страшно, малко упоритост няколко дни с компреси и цедене и се оправят нещата Peace
А ако някоя от вас я болят зърната препоръчвам кремчето на Авент.

За цеденето на ръка държа да кажа, че може да се прави само , ако някой компетентен е показал как, иначе може да стане още по-голяма беля, аз лично не смея Stop

# 20
Здравейте,
аз пък си мислех, че само аз имам горчив стаж в кърменето. Аз лично съм ползвала за раздразнени зърна и рагади - Гермастан- помага много -син е на цвят и цапа яко, поставя се на зърното само след кърмене и преди кърмене се мие само с вода- помага страшно много, моите зърна бяха много раздразнени...а за изчеждането на ръка - съветвам, защото съм вдигала повече от 39 градуса темперетура.

# 21
  • Мнения: 1 288
при запушването млякото си тече, защото има много канали, от които слиза. но щом се отпуши запушения канал, то тръгва изведнъж рязко и под силна струя, налягане.
ето и останалите рецепти срещу бучки, които бях обещала.
*300-400гр мляко и 1 чаена чаша ориз се слагат да ври, да не стане много гъсто. слага се върху хавлиена кърпа без да се допира до зърното. така се правят топли компреси.
*смила се ленено семе и със захар и вода се прави на гъста каша. слага се върху гърдата, отгоре найлон и сутиен. сменя се през няколко часа.
*тигрова мас
*извара, настъргани картофи, мед, магданоз
*хомеопатия Brionya CH 30 на 2 часа по 5 гранули
това е от мен. надявам се да не ви се налага често да ползвате съветите ми  Hug

# 22
  • Варна
  • Мнения: 567
Само да допълня, че на мен ми помогнаха компреси с риванол по съвет на педиатърката. Да предупредя, че цапа страшно много.

# 23
да риванола също помага. Аз съм го слагала вечер преди да си легна. Успех ва всички кърмещи!

# 24
  • Мнения: 2 381
Топли душове; потапяне на гърдата в леген с топла(колкото можеш да понесеш)вода;кърмене на бебето легнала и подпряна на лакти над него;
Компрес с памперс-чаша гореща вода в памперса и за 1мин в микровелето да се достопли още памперса.Стоиш така, докато изстине.След това цедиш.След цедене правиш студен компрес със зеле.Изрежи главната жилка на зелето, с бутилка/точилка го разточи да си пусне ензимите и го сложи в сутиена.Като се стопли-смени с друг лист.
Аз така процедирах.


# 25
  • Мнения: 26
Аз също периодично страдам от запушване на канали само на едната гърда. Доста е болезнено. Правя си компрес с... пържен магданоз Laughing доста се смях като ми го казаха, но се оказа невероятно ефикасен. Та значи - в малко олио се запържва по-едро нарязан (може и накъсан) магданоз и докато е още топъл се поставя като компрес на болезненото място. Аз го слагам с марля и найлон в сутиена. Така преспивам и на сутринта съм ОК. Компресът може да се повтори няколко пъти. Правила съм го вече поне 5-6 пъти.

# 26
  • Мнения: 140
Нямам време да чета какво са ти написали другите мамчета,но да си кажа че при мене помогнаха зелеви листа в сутиена и нагревки.Направих 5-6 процедури и не съм се цедила(така ме посъветва жената,която ми правеше нагревките),слагах често бебка на гърдата и всичко се оправи.До ден днешен се кърмим и нямаме проблеми.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт