За или против отоплението с климатик???

  • 3 419
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 428
Твърдо съм ЗА.От 3 години се утопляваме с климатик Панасоник-инверторен.Нито детето ми се разболява,нито сметките за ток са големи.Много е икономичен и има система за овлажняване и филтриране на въздуха.От тази зима сме с парно,за да ни е топло на целия етаж,но като си представя хамалогията по палене и чистене на този голям котел,май с климатика си беше по-добре.

# 31
  • Мнения: 1 925
А аз да питам как се чистят филтрите на климатиците, че ще се местим в нов апартамент и там има едни климатици, а аз досега все на парно съм живяла? Голяма занимавка ли е или става лесно?
Не е голяма занимавка. Отваряш капака на вътрешното тяло и ги изваждаш, мият се с веро и вода.  Peace

# 32
  • Мнения: 1 546
За климатик! Peace

# 33
  • Мнения: 1 455
А аз да питам как се чистят филтрите на климатиците, че ще се местим в нов апартамент и там има едни климатици, а аз досега все на парно съм живяла? Голяма занимавка ли е или става лесно?
Не е голяма занимавка. Отваряш капака на вътрешното тяло и ги изваждаш, мият се с веро и вода.  Peace
  Аз ги почиствам с прахосмукачката.Става много бързо,за 2 минути. Wink

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
gery gerry - след прахосмукачката И с вода и сапун. Запомни го Wink

# 35
  • Мнения: 97
И ние сме с климатик ,и сме доволни

# 36
  • Мнения: 9 095
и ние сме на климатици, и сме страшно доволни, проблема е в конденза с който не можем да се преборим Peace

# 37
  • Мнения: 5 475
Твърдо "за" Peace

# 38
  • Мнения: 655
Само аз ли съм на мнение,че климатиците не изсушават въздуха?
Топлим се само с климатици,преди това сме използвали какви ли не печки.Дори конвекторните ADAX,дето толкова много ги хвалеха-и те изсушаваха въздуха.

И аз съм на това мнение.  Не съм забелязала да изсушават въздуха, а сме с два - работят целодневно почти, спим в стаите с климатици и досега сме нямали никакви проблеми - нито ние с мъжа ми,нито детето. А са и много икономични въпреки че преди да ги сложим,  бях сигурна, че ще плащаме баснословни суми за ток - оказа се, че не е така, стига да намериш подходящата марка. Така че съм твърдо "За".

# 39
  • Мнения: 9 095
и аз не смятам че изсушава, никакви проблеми нямаме, или сме свикнали незнам Peace

# 40
  • Мнения: 834
Ами и аз сам доволна от климатиците, хубаво топло е. Детето го гледаме на климатик откакто се е родило проблем няма. Обаче от сметката ми става лошо.

# 41
  • Мнения: 9 095
ние като стане студено в началото и ние плащаме повече, но падне ли сняг, единия замръзва и щем не щем плащаме по- малко  Wink

# 42
И аз съм на това мнение.  Не съм забелязала да изсушават въздуха, а сме с два - работят целодневно почти, спим в стаите с климатици и досега сме нямали никакви проблеми - нито ние с мъжа ми,нито детето. А са и много икономични въпреки че преди да ги сложим,  бях сигурна, че ще плащаме баснословни суми за ток - оказа се, че не е така, стига да намериш подходящата марка. Така че съм твърдо "За".
[/quote]

И коя е подходящата марка? И колко икономични са тези климатици?

# 43
  • Мнения: 2 270
ние сме се отоплявали с всичко /без централно парно/имаме изградена инсталация с камина и радиатори,климатици 2 във детските стаи и един голям в хола/хола ни е 60кв/от тази година сме на газ и засега това е най икономичното ни отопление/миналата зима плащах по 300-350лв ток и още по 200 лв на месец за дърва/вече втори месец сме на газ -сметка 220лв.Газта е като централното парно,топло е навсякъде.Климатиците са  изгодни за малки апартаменти.
За изсушаването-определено  парното повече изсушава въздуха.
За болестите-Всички в къщи сме с алергични заболявания,а съпруга ми е асматик,но с климатика нямахме проблеми.Общо взето проблемите идват от изнежването и рязката промяна на температурите в дома и навън.Нормално е ако стоиш в къщи на 23-24г и излезеш на -3-4 ,да не се чувстваш комфортно и ако си с по крехък организъм да се разболееш.
За праха-ако климатика ти е насочен в най горната си точка и е застопорен там
няма да има прах,но и КПД то на климатика ще е по малко,т.е.комшиите ще трябва да черпят.Ако  климатика е насочен надолу,тогава той затопля по студения въздух,които е на пода и този въздух се издига нагоре/защото е по лек/
и така се получава въздуховъртеж и равномерна температура в цялото помещение.За жалост със затопления въздух от пода се издигат и прашинките и се разпространяват из стаята.Недейте вярва на рекламата/чията главна цел е да си продаде продукта/
Специално за бебето ,не виждам някаква основателна причина поради ,която да не можеш да си го гледаш на климатик.Аз моето поне така го гледах миналата година,но поради прекалено големите сметки за ток сега избрахме друг вариант

# 44
  • Мнения: 9 095
е, ако се почистват редовно филтрите няма как да се получат алергични реакции според мен Peace

Общи условия

Активация на акаунт