БисИри и правописни истории 6

  • 41 151
  • 823
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 5 605
Тайната е КАПАНИ ЗА ХЛЕБАРКИ-на РАЙД!Зареждаш из целият апартамент+банята!Те идват,хапжат,заразяват се,отижат ж леговището,заразяват и другите и така измират гадините !Аз преди 7 год като се нанесеохме и парвата сутрин се савуждам и една хлебарка ме дарпа за пижамата и вика,,хазяйке...гладни сме,,   полудех!Пробвах вси4ко ,и няакрая попаднах на находката КАПАНИ ЗА ХЛЕБАРКИ -и само година по късно ве4е ги няма !А преди тожа то праскане с некви пяни,спрейове-А те гадините се връщат и викат-,,Хазайке,пръсни пак с оня спреи,да се опияним 4е дъщерята има рожден ден,,    ..лудница От 5 год. ве4е нямям съквартиранти
Като оставим правописните грешки бая се посмях на това!

# 421
  • Мнения: 154
Имам въпрос - "за модният форумски изказ" правилно ли е членувано или не?  Thinking Blush
Не, не е правилно. Както и не е правилно членуването в заглавието "Питате ли мъжът ви за разни малки покупки?". И двете теми се мъдрят на първа страница в Клюкарника.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 01:23 от In4

# 422
  • Мнения: 619
---ПС: **** с теб е нормално! колкото и голиамо мнение да има6 за себеси, е трудно 4овек да мине до теб и да не се загледа в розовкото ти 4арвило от 80те години, и като прибавим дре6китети и каносаната ти коса е се едно да ходи6 с големи букви написано: От истока съм! и не искам да се промениам и интегрирам в 2007г година в западна европа!!-----

# 423
  • Мнения: 6 155
Имам въпрос - "за модният форумски изказ" правилно ли е членувано или не?  Thinking Blush
Не е правилно членувано,защото само подлогът и сказуемното определение получават пълен член в изречения.В случая "модния" е определение,поясняващо допълнението в изречението.
Биби,не беше ли ти авторЪТ на тази тема?

Аз, аз  Embarassed Срам  Blush
Мерси за обяснението. С Как`Сийка го обсъждахме и тя каза, че било грешно.
Много се колебах като го писах, но явно някои неща от часовете по български са ми изветряли от главата Laughing
Сега ще се мъдря достойно в тази тема  hahaha
А следващия път ще си измисля по простички заглавия на темите Crossing Arms Mr. Green

# 424
  • Мнения: 11 315
---ПС: **** с теб е нормално! колкото и голиамо мнение да има6 за себеси, е трудно 4овек да мине до теб и да не се загледа в розовкото ти 4арвило от 80те години, и като прибавим дре6китети и каносаната ти коса е се едно да ходи6 с големи букви написано: От истока съм! и не искам да се промениам и интегрирам в 2007г година в западна европа!!-----


Изпревари ме!
Но в случая (понеже знам кой го е писал) грешките едно, че се дължат на клавиатурата и второ, че са нарочни, за да не познаем авторката. Wink

# 425
  • Мнения: 1 629
Biby, ако го нямаше За-то, щеше да е вярно. Grinning

# 426
  • Мнения: 747
в Несебър, на един салон пишело следното: Лакирване и Духане. Mr. Green Joy Joy
Кой ще познае, какво са имали предвид с второто? Sick
Второто ни е ясно на всички, въпросът е какво са имали предвид с първото   Mr. Green
Ех, ама и вие, естествено, че лакурване са искали да кажат. Пък са ви и подсказали- щом е 5 лв., значи свирките са на промоция!

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 20:26 от prascho

# 427
  • Мнения: 3 835
..........в Несебър, на един салон пишело следното: Лакирване и Духане. Mr. Green Joy Joy


Аз обаче, май малко ви подведох, без да искам. Сега се сещам, че салоните били два, та на единия пише "Лакирване", а на другия, фризьорския "Духане - 5лв". newsm78 Евтино взимат там! Mr. Green Joy

# 428
  • Мнения: 393
"Сажелявам ако повтарям някоя тема ,но на търсачката не излезе нищо. Я ми кажете вие как забелвате патката на вашето мъниче,ние сме на 5,5 месеца и при всяко къпане правя опити да я забеля,но ми се струват безуспешни.А понякога дечко изплаква .Какво да правя дали да насиля или трябва да се подходи с търпение и още е рано или и аз не знам какво.Дали няма да е по болезнено после да го прорежат.Знам от свекърва ми ,че на мажат ми са му я прорезвали и той си спомня ,че много го е боляло.Вие какво правите ,някой да е имал подобен проблем или някой да знае за някои link или тема ,в която да се говори за това.Колкото повече време минава ,толкова повече ме притеснява............."
 Mr. Green Rolling Eyes
Нищо чудно, че в никоя търсачка няма да излезне  #Crazy

# 429
  • София
  • Мнения: 2 162
Помагайте, че нещо съвсем се обърках. Tired Когато е в заглавие на тема членуваме ли: глада или гладът; темпът или темпа на отслабване? Благодаря ви!

# 430
  • Мнения: 7 723
Помагайте, че нещо съвсем се обърках. Tired Когато е в заглавие на тема членуваме ли: глада или гладът; темпът или темпа на отслабване? Благодаря ви!

Зависи как е построено изречението  Confused

# 431
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами всъщност в моя случай не е заглавие, а фактори, които се изброяват. Например: Темпът на отслабване- отчита се, че бързото сваляне на килограми и т.н. Но си мисля, че принципът със заглавията е същият.

# 432
  • Мнения: 2 663
Да се изтипосам и аз, ако някой не ме е изпреварил  Embarassed Embarassed Embarassed
написах "Оправител" на хотел и то няколко пъти, в този вид

# 433
  • Мнения: 3 835
Ами всъщност в моя случай не е заглавие, а фактори, които се изброяват. Например: Темпът на отслабване- отчита се, че бързото сваляне на килограми и т.н. Но си мисля, че принципът със заглавията е същият.

Няма значение, дали е изречение в постинг или в заглавие, правилата на правописа, са едни и същи, навсякъде.

# 434
  • Мнения: 13 512
преди 20 дни су харесах едно дънки ,но тогава доста трудно го облякох и ми стоеше ужасно-като натъпкана бях в него... .Е,днес го мерих отново и си го облякох спокойно и ми стоеше супер Купих си го и съм много щастлива

дънкито....как ли и е хрумнало.Популярно ли е някъде да се казва на дънките?

Общи условия

Активация на акаунт