БисИри и правописни истории 6

  • 41 202
  • 823
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 390
да питам и аз- на мен пък ми се смяха, че казвам :"да се нареша" вместо "да се среша"- наресвали се животните, хората се сресвали- това ми го каза един сливенчанин

За първи път го чувам това "да се нареша". Blush
Не ми звучи добре. Rolling Eyes

# 376
  • София
  • Мнения: 2 162
Е, не мога да се сдържа. Нарочно не поправям грешките, то целия постинг си е бисер. LaughingСъжалявам за дългия цитат.

"Е добре!Ето какво аз искам:
   Става въпрос за начално обучение!
   1.Да се намалят всичките тези сборници,и да се използват в извънкласни упражнения според възможностите и нуждите на конкретното дете,като се набляга на проблемните места.Пояснявам-във момента се препуска през огромният материал,и не остава време да се наблегне там където детето има нужда,тези липси се натрупват и точно това води до неграмотноста.
   2.Да се включи някакво ограмотяващо обучение по компютри,за да се спре това сърфиране в интернета,на малолетни деца.Пояснявам-смятам че ако те разберът истинските възможности на своя компютър,ще им е по интересно да се изявяват чрез него,и ще спрат да търсят развлечение в интернета,където попадат на какво ли не.
   3.Не знам точно малките какво правят в час на класния,но искам да има допълнителен час във който ще могат пред класа да се донаблегне на някой не добре разбран въпрос.Пояснявам-по този начин първо самото дете ще се научи да признава проблемите,и да търси решението им,второ ще помогне на по скромни деца,които не смея да го признаят да разберат въпроса,може дори да се направи дебат в последствие,а и учителката ще си вземе бележка ако не е била разбрана правилно.Понякога и те грешат.
   4.Да се засили ролята на извънкласните дейности,било то с назначаването на допълнителни ПЕДАГОЗИ,било със по добро заплащане на тези си,за по дълъг работен ден,било със приходящи ПЕДАГОЗИ,било със стажанти...Наблягам на думата педагози защото в тази точка търся инициативата у децата,и тук ще трябват хора не които да им преподават нещо конкретно,а които ще им помагат и наставляват в инициативите им,ще им уреждат срещи със професионалисти от тези области с които биха се занимавали децата,и ще организират тяхното представяне пред обществото/в у-щето.В това число влизат училищен вестник,организации за подпомагане на деца в нужда,зелени патрули,театър,оркестър,състезания за най-вкусен сладкиш,най-хубаво окрасена стая,хобита,и мн.др.Пояснявам-това страшно много ще отвори децата към света,ще намерят път да изявят себе си,ще добият самочувствие и от там самоувереност във силите си,ще се научат да защитават собственното си аз пред обществото,но не със парите и връзките на мама и тате,може би ще осетят първата амбиция,първата воля за нещо.
   5.Да се наблегне на спорта,дори и като една обща разходка в гората,нека се включвати родителите,едно време имаше "Мама Татко и Аз".Пояснявам-спортът раздвижва кръвта и я пълни със кислород,който така по лесно достига до мозъка,а всички знаем със какво се храни мозъка...това помага и за по лесно усвояване на знания,и по бърз и ясен ум.От друга страна контактуването на родителите по между им и класният ръководител,не във прашната стая,а примерно сред природата,би било много по ползотворно,и по добро за отношенията между децата помежду си,децата и родителя,и класният ръководител.
   6.Да се обърне внимание на децата към чистотата.Да се създадът нещо като старите ленински съботници,но примерно два пъти в годината,в които децата ще трябва примерно да почистят основно около училището или близкият парк,да боядишат сами оградата,или да засадят цветя.Трябва задължително това да е във формата на надпревара,за да имат стимул,с награден фонд примерно огромна торта/бонус от някоя сладкарница,или направена от сърцати майки,която дружно всички ще изядът.Пояснявам-първо макар и с неохота,в последствие децата ще са изключително горди с направеното от тях,и второ когато те са го направили,няма да го разрушат или замърсят,а напротив ще го пазят.
   7.Новите години,и края на учебната година да бъдат организирани от цялото училище като балове но от самите деца.Като бала се открива с реч от директора.Пояснявам-така ще се приобщават децата към училището,ще се учат да организират и да поемат отговорност,и същевременно със речта ще се засили ролята в живота на децата на директора,като на ДИРЕКТОР!
         
   Сигурно нещо съм пропуснала,но за това нещо разчитам на вас!Чаякам мнения,ако маже и професионални!

# 377
  • Мнения: 1 242
"да се нареша" вместо "да се среша"- наресвали се животните, хората се сресвали- това ми го каза един сливенчанин

сливналия  Wink


А дебатът ви ми припомни онази простотийка:

Да мина да те взема, или да взема да те мина?
Абе я да взема да те мина, че после може и да не излизаме!
 Wink

# 378
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
lilfi, ме е изпреварила. Хванах се и аз в тази тема, но нещо бисерите започнаха да растат Wink

# 379
  • Мнения: 3 835
А дебатът ви ми припомни онази простотийка:

Да мина да те взема, или да взема да те мина?
Абе я да взема да те мина, че после може и да не излизаме!
 Wink

 hahaha Joy hahaha Joy Joy Joy

# 380
  • Мнения: 2 759
        Тия изобщо не ги оправям, ако не съм ги чувала преди това Peace. Като се замисля, че на перничанин някой може да каже 'перналия'  Mr. Green... Като не знам как се наричат, казвам "един човек от..."...

# 381
  • Мнения: 4 390
Цитат
Момичета от два дни чета коментарите ви за куни .Стига с тези приказки за куня която имала цена за линеен метър.

 ooooh!

куни/куня = кухни/кухня

# 382
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Без да цитирам име, защото целта на тази тема не е да се заяждаме (поне поред мене  Mr. Green) , та искам да попитам: какво според вас трябва да означава думата "воальор"  Joy?

# 383
  • Мнения: 7 723
Ето и от мен нещо:

Здравей те  на всички извинявам се че  ви  претиснявам обаче искам да попитам един вапрос ? На гаджето ми и дойде цикъла за два дни само този месец и искам да знам бременна ли или не ? Ако може ми отговорете по бързо мерси !  Simple Smile

# 384
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
СПОРЕДМЕН ТРАБВА ДА СЕ ДАВА ПО РЯТКО` - няма смисъл да отбелязвам къде са грешките

НИЕ СМЕ НА 2,8 И ОЩЕ ЗАСПИВАМЕ ВЕЧЕР С ШИШЕТО.ИНТЕРЕСНОТО Е ,ЧЕ В ГРАДИНАТА ЗАСПИВАМЕ БЕЗ НЕГО. - и майката и тя ходи на градина, че и спи там Joy

# 385
  • Мнения: 1 533
Без да цитирам име, защото целта на тази тема не е да се заяждаме (поне поред мене  Mr. Green) , та искам да попитам: какво според вас трябва да означава думата "воальорJoy?

Нещо, подобно на ваЛчер.

# 386
  • Мнения: 3 835
Преди малко попаднах на нещо, което ме разби #Crazy, въпреки всички цитати тук. Но понеже си дадох дума да не цитирам, ще удържа на нея. Но не е истина просто. ooooh! Crazy

# 387
  • Мнения: 920
Без да цитирам име, защото целта на тази тема не е да се заяждаме (поне поред мене  Mr. Green) , та искам да попитам: какво според вас трябва да означава думата "воальор"  Joy?

Човек, който играе танц с воали.
воал + танцьор = воальор

# 388
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Преди малко попаднах на нещо, което ме разби #Crazy, въпреки всички цитати тук. Но понеже си дадох дума да не цитирам, ще удържа на нея. Но не е истина просто. ooooh! Crazy
Можеш само да копираш текста, без да се знае авторът му.

# 389
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 439
Хубаво е да продължиш да и даваш гарда, колкото до изцеждането аз се изцеждах няколко дена после се пристягах и кармата сама спря-   класика в жанра просто!

...подобре да запази детето....Даме извини неискам ... Ако близките държътна на нея ще я разберат и подкрепят.-   newsm53

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт