Мисед аборт в 11 г.с

  • 1 314
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! На 24 г. съм. Забременях от първите опити. На първия преглед, когато отидох за установяване на бременността бях в 7 г.с, но според изчисленията на видеозона ембрионът отговаряше на 6 г.с. Видяхме, че има сърдечна дейност. След 4 седмици бях на втори преглед, тогава се оказа, че е изостанал в растежа и отговаря на 7 г.с без сърдечна дейност. А реално бях в 11+4 г.с. Препратиха ме към друга болница с диагноза мисед аборт. Понеже нямам и не съм и имала никакви симптоми (болки, кървене), казаха да дойда след две седмици за кюретаж. С всеки изминал ден психически се разстройвам повече, а нямам никакви оплаквания.  Има ли някоя, която да е минала през това? Чудя се, защо изчакват след като нищо няма да се върне назад вече? След толкова време, няма ли някаква вреда върху моя организъм?

# 1
  • Мнения: 1 519
Отидете на второ , ако трябва и трето мнение.
Да стои плода във Вас 2 седмици , при положение че няма шанс е абсолютно ненормално.
Когато се случи първият ми аборт, доктора при който отидох ми каза същото “ела след 2 седмици”, но за него нямаше проблем, въпреки че не отговаряше на седмиците и нямаше сърдечна дейност.
Аз реших да се обадя веднага в болницата в която правих ин Витро процедурата и веднага ме извикаха на преглед. След като доктора ме прегледа и установи, че ембриона е спрял развитие и сърдечна дейност, каза по най-бързият начин да реша как искам да се случат нещата. Медикаментозно или абразио. Сподели, че ако не се случи скоро, може да има сериозни последствия за мен. ( също нямах кървене, болки и т.н.)
Избрах медикаментозен аборт. Ако имате възможност, Ви съветвам да изберете същото.
Успех!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Изчакват с идеята да тръгне самО.
Проблемът обаче е, че я тръгне, я не.

При моят мисед, АГ ме извика след една седмица, за да се увери на 100%, че е спряло да се развива. Но веднъж като беше установен миседа, ме прие веднага в болницата.

# 3
  • Мнения: 3
Мен ме караха да дойда след 10 дена (бях в 9г.с), но аз потърсих мнения и на други лекари и те ме увериха, че няма смисъл да се чака толкова. Съжалявам, че преминаваш през това. И за мен беше тежко, но това не е присъда! Успех!

# 4
  • Мнения: 22
Здравейте,
Ще разкажа и моята история, ако някой има подобен опит и може да ми помогне с мнение.
на 22.01.2023г. имах положителен тест за бременност. Запазих час при гинеколог за следващата седмица, но се оказа твърде рано, за да се види нещо и на последващата пак отидох за преглед (две седмици след положителен тест) Тогава се видя сак отговарящ на 5седмици и 5 дни. Каза да си запазя час отново след месец, за да чуем сърцето и видим ембриона. Пиех дуфастон и фолиева киселина. Няколко дни преди прегледа късно вечерта прокървих леко и отидох в моя роден град в спешния кабинет. Гинеколога при който ходя е от друг град. Та докторката, която беше на смяна на ехографския преглед видя сака като ми каза, че отговаря на 10 седмица +5 дни, реално в която трябваше да бъда. Но ембрион и сърце няма. Искаше да остана и да прекратим бременността. Аз отказах и на следващата сутрин отидох при моя гинеколог. Но веднага след прегледа започна много по-силно кървене и на сутринта по време на пътя много остри болки. Вече знаех, че няма надежда да е наред тази бременност Sad Гинеколога ми потвърди, че не вижда ембрион, но ми стана странно, че измери сака с размер отговарящ на 5 седмица +1 ден, а преди няма 10 часа в спешния кабинет ми казаха, че е с размер отговарящ на бременността, но без ембрион. Той ми предписа ЦИТОТЕК и да чакаме дали ще се изчисти тялото без кюртаж. След този преглед започна много обилно кървене с остри болки два дни. След това нямах болки и кървенето намаля. Днес е 10 ден след прокървяването, имам много слабо зацапване. Имах един останал тест за бременност, който го направих преди малко и показа две ярки черти, отделно корема ми е много подут и след това прочистване на голямо количество кръв на кг не съм мръднала, даже съм качила още 1кг. ТОй ми предписа по телефона протичозачатъчни, коиъо пия вече 5 ден. Другата седмица ще ходя на преглед да видим какво е станало с изчистването, но ми е странно това с положителния тест + надутия ми корем и качването на кг.
Ако някой може да изкаже мнение или подобен опит, ще съм благодарна Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
ЧХГ не намалява толкова бързо. Още известно време ще имаш положителни тестове.
Ако държиш да правиш такива, по-добре направи кръвни, за да видиш дали ЧХГ спада.

Общи условия

Активация на акаунт