Майка на 9 деца

  • 10 154
  • 181
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 78
Не казвам , че е много отговорно да народиш девет деца и да се чудиш как и с какво да ги храниш . Дразня се , че повечето от вас съдят тази жена от собственото си социално положение , образование , битие и т.н. . Замислете се как е живяла , дали е имало някой да и обясни елементарните начини за предпазване от забременяване , за това , че не получила никога майчина или бащина прегръдка , какъв е бил животът и в Детския дом , какво образование има  newsm78.
А за възпитанието на децата наистина ние родителите сме тези , които ги възпитават основно , но мисля , че и държавата също има някаква роля.  За жалост в България вече няма никаква организация и в училищата цари пълен хаос . Но това е друга тема.

# 136
  • София
  • Мнения: 6 810
Хайде моля ви се...главата си залагам, че е чувала за презервативи и за антибебе...щом знае цената на аборта, значи е опирала до лекар, а всеки лекар,като и чуе бройката на децата ще я пита защо не се е предпазвала. Спекулирате с незнанието и, което със сигурност не е в чак такива размери.

# 137
  • Мнения: 11 607
вярвам, че трудно ще бъдат изманипулирани.

Продължавай да вярваш!!!!!! Сигурна съм за това! Освен ако не монтажират така нещата,че да обърнат с главата надолу истината! Но поне вярвам,че многодетните мами тук във форума са неподкупни!

# 138
  • София
  • Мнения: 6 999
albena35, извинявай ако ще те засегна с мнението си, но въпреки използванато от теб клише в един по-преден пост как всички сме равни от всичките ти мнения лъха точно на обратното.

Цялото ти отношение към тези мизерстващи и очевидно слабообразовани хора е като към някакви животинки, които ние трябва да съжаляваме и да им съчувстваме... а и да ходим да ги погледаме, че децата ни да са благодарни на това, което имат.

Смятам, че тази жена би следвало да е достатъчно умна, за да може да прекъсне цикъла на роден в мизерия, мизерстващ, отглеждащ следващо поколение мизерстващи деца човек, а не просто биологична единица, която поради липса на възпитание и образование е в състоянието, което е /каквато идея се опитваш да прокаш/.

Какъвто и хаос да цари в училищата ни там все още има часове по биология и по сексуална култура /или както там сега се казва този предмет/, нали не си мислиш че тези хора живетя в някаква пълна изолация от целия свят?

Предаване като това на Карбовски /си мисля аз/ би следвало не да ни призовава към евтина благотворителност, а към мерки, които да прекъснат този порочен кръг. Защото тези деца нямат нужда от 10 пилета, 10 чифта обувки, два килограма банани и 20 шоколада. Тези деца имат нужда от храна, дрехи и образование поне до пълнолетието си. За да не се превърнат в свой ред на мизерстващи възрастни, отглеждащи многобройна и мизерстваща челяд.

# 139
  • София
  • Мнения: 6 999
само не разбрах какво им пречи да завършат средно образование newsm78
все още е безплатно във България. за учебници ще е грехота , ако никой не им помогне.

Явно от доста време не живееш в БГ  Sad

Процентът на деца напускащи училище расте с всяка изминала година, както и на неграмотните хора. Въпреки че образованието освен безплатно е и все още ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в БГ.

Само че освен учебници трябват още: обувки, дрехи, чанта, тетрадки, химикалки, моливи, боички... Трябва да си нахранен и да не ти се налага да събираш дърва в гората, когато е време за училище. Трябва след училище да можеш да седнеш и да учиш, вместо да готвиш и гледаш деца...

# 140
  • София
  • Мнения: 3 452
Напротив. Аз не я съдя от собственото си социално положение, но тя мен би ме съдила така.
За мен детето ми е съкровище, което се гледа с любов, грижа и мисъл за бъдещето, с ясното съзнание, че имам какво да му дам от морален, емоционален и материален характер.
Според мъжа ми, с когото гледахме предаването, тези хора гледат на децата като на "работна ръка" и имам пълно основание да му вярвам.
Защо, тогава се съставят изречения от сорта кой, от чие положение съди?
Защо трябва да има изобщо сравнение? Къде го видяхте сравнението, наистина не разбирам!

# 141
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
само не разбрах какво им пречи да завършат средно образование newsm78
все още е безплатно във България. за учебници ще е грехота , ако никой не им помогне.

Явно от доста време не живееш в БГ  Sad

Процентът на деца напускащи училище расте с всяка изминала година, както и на неграмотните хора. Въпреки че образованието освен безплатно е и все още ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в БГ.

Само че освен учебници трябват още: обувки, дрехи, чанта, тетрадки, химикалки, моливи, боички... Трябва да си нахранен и да не ти се налага да събираш дърва в гората, когато е време за училище. Трябва след училище да можеш да седнеш и да учиш, вместо да готвиш и гледаш деца...

не си мисли, че ми е чуждо положението във България Peace
но това за помощта не го разбирам Naughty
както казахте хората от селото не са се напънали да им помогнат. сигурно и те мислят като вас- "да не са ги раждали!"

# 142
  • Мнения: 78
Към Isa
Естествено , че няма да ме засегнеш с мнението си . Все пак всеки има право на свое.
Това за равноправието между хората беше една мисъл на Джордж Оруел
( „Всички са равни, но някои са по-равни от другите.“ ) , която съдържа голяма доза ирония Thinking.

# 143
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има някои теми, в които се спори ей-така, за идеята Crazy

# 144
  • Мнения: 15 268
Не казвам , че е много отговорно да народиш девет деца и да се чудиш как и с какво да ги храниш . Дразня се , че повечето от вас съдят тази жена от собственото си социално положение , образование , битие и т.н. . Замислете се как е живяла , дали е имало някой да и обясни елементарните начини за предпазване от забременяване , за това , че не получила никога майчина или бащина прегръдка , какъв е бил животът и в Детския дом , какво образование има  newsm78.
А за възпитанието на децата наистина ние родителите сме тези , които ги възпитават основно , но мисля , че и държавата също има някаква роля.  За жалост в България вече няма никаква организация и в училищата цари пълен хаос . Но това е друга тема.

Isa го е казала много вярно и добре и аз го потвърждавам -"Омагьосан кръг на мизерия и невежество, на някакво съществуване" - така е живяла и така обрича да живеят децата й. Сигурно е имало някой, който да й обясни някои неща, но хора от този тип имат една непонятна лично за мен гордост и ти отговарят "Роди и ти ако можеш." Какво би направила тогава? Материалното ми положение не позволява да "осиновя" семейство, мога да помогна веднъж-дваж, ами после? Да чака "Господ да се смили влизайки в сърцето и душата на някой материално по-добре" това са думи на майката показана в предаванетода та нахрани децата й и ставайки герой в друго предаване да поучава как се гледат деца ей така с нищо. Някъде беше написано, че в това семейство има любов. Не мисля, че отношението на майката към 11 годишното дете може да се нарече любов, нито факта, че не ги е дала за отглеждане в дом е признак за любов. Самата тя си нарече положението катастрофа.

 

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 16:18 от Mama_Nana

# 145
  • Мнения: 78
Кажете ми какво можем да променим , след като  жената вече ги е родила тези деца и е факт , че живеят в мизерия ? Хубавото е  , че се дава гласност на тези неща , независимо дали е чрез предаването на Карбовски . Нека не се затваряме , всеки в своята колибка , нехаещ за това какво става около него .
 Нека поне съседите и си променят мисленето и подадат ръка на тези хора.
Ауууу звучи като комунистически лозунг #Crazy

# 146
  • Мнения: 27 524
Нищо не се стараем да променяме, нито бихме могли. Коментираме редно ли е да се раждат много деца, знаейки, че не можеш да им осигуриш нормален живот. За какви колиби говориш?  Thinking

# 147
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Коментираме редно ли е да се раждат много деца, знаейки, че не можеш да им осигуриш нормален живот.
Тц. Животът стана много труден. Конкуренцията на пазара на труда е жестока. Доброто образование е от много голяма важност, а то е грижа на родителите. И струва скъпо. И преди да се раждат деца трябва да мисли какъв старт в живота ще могат да им се осигурят... Това мисля аз.

Офф... Блонди, Криско е голям сладур Heart Eyes

# 148
  • Мнения: 2 759
Хайде моля ви се...главата си залагам, че е чувала за презервативи и за антибебе...щом знае цената на аборта, значи е опирала до лекар, а всеки лекар,като и чуе бройката на децата ще я пита защо не се е предпазвала. Спекулирате с незнанието и, което със сигурност не е в чак такива размери.
      Съгласна съм  Peace. Една жена, която не иска да има повече от две деца, обикновено взима мерки преди третото, а не след деветото (колкото и да е тъпа). Жената твърдеше, че децата са желани, а колкото до спиралата - логично е да вземе мерки, след като вече минава 40...

# 149
  • Мнения: 2 759
само не разбрах какво им пречи да завършат средно образование
Явно от доста време не живееш в БГ. Процентът на деца напускащи училище расте с всяка изминала година, както и на неграмотните хора...
      И аз не разбрах, защо да не завършат училище децата? Големите три са завършили, четвъртото учи, другите още нямат години... Какво освен шестото чувство ви подсказа, че няма да ходят на училище?

Общи условия

Активация на акаунт