Майка на 9 деца

  • 10 142
  • 181
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 585
   Няма лошо. Дай боже всекиму. А това че някоя не я съжалявяла - те дали искат нечие съжаление?
   Да са живи и здрави всички.

# 76
  • Мнения: 1 858
. oops

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 14:58 от maatete

# 77
  • Мнения: 4 585
  Да е жива и здрава баба ти.

# 78
  • Мнения: 1 858
. oops

Последна редакция: нд, 17 дек 2006, 14:59 от maatete

# 79
  • Мнения: 78
Аз съм решила да заведа моите деца в някой детски дом или при това семейство , за да видят как живеят някой хора и да се научат да ценят това , което имат . А също и да се научат да помагат на хората и да се поставят на мястото на другия .
Само като си помислиш , колко малко им трябва на тези дечица да бъдат щастливи........

# 80
  • Мнения: 27 524
Май ни е страх , че тази жена се справя с немотията и децата си без да се оплаква , а ние , които имаме по 1 или 2 деца и сме задоволени с всички модерни технологии вечно мрънкаме .
Искаме нови коли , по - големи жилища , мъжете ни хем да изкарват пари , хем да са грижовни съпрузи и бащи ....абе май няма угодия.
Сега пък се тюхкаме защо била родила толкоз много деца , сякаш ние и ги гледаме .
Я деца марш там откъдето сте дошли!


Ти преди да пишеш мислиш ли поне малко или си стремиш към някаква оригиналност  Rolling Eyes
И как по-точно се справя жената с немотията, че не разбрах?
И откъде знаеш кой мрънка и кой не?
Не се тюхкаме, коментираме  Wink

# 81
  • Мнения: 3 405
Карбовски, той може да представи нещата както си иска, да насочи историята в каквато посока пожелае.
Жената не се оплаква, да, ама много зависи как е подходил той на предварителните разговори.
Не приемам нищо за чиста монета.
Да са живи и здрави тези деца и да намерят своето място в живота!

# 82
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не бих й помогнала. Помагам на тези, които нямат избор- достатъчно теми за болни и увредени деца има тук. А тези родители са имали избор и са го направили. Жалко само за децата им, че са лишени от най-елементарни нужди. Но истински нуждаещите се не са многодетните семейства. А тези родители да са живи и здрави да си отгледат децата!

# 83
  • Мнения: 7
Това показва необразованост и немислене, така че не й се кланям, жал ми е за децата и аз така мисля.
незнам как така .
кои и дава правото да обрича тези деца на тъкъв живот,те незнаят какво ги очаква,но тя защо ги създава?това не е ГЕРОИСТВО-обричаш ги за цял живот.Замислете се -децата са си една голяма ОТГОВОРНОСТ

# 84
  • Мнения: 920
Аз съм решила да заведа моите деца в някой детски дом или при това семейство , за да видят как живеят някой хора и да се научат да ценят това , което имат . А също и да се научат да помагат на хората и да се поставят на мястото на другия .
Само като си помислиш , колко малко им трябва на тези дечица да бъдат щастливи........

Това изобщо няма да помогне на твоите деца.

# 85
  • Мнения: 1 002
една наша учителка ни водеше  в детски дом , директорката й беше приятелка .
децата бяха изоставени и  с увреждания ,
караше ни да събираме разни неща - примерно - умалели наши дрешки , малки подаръчета - картички , и от тоя род , пеехме им разни песни , въобще контактувахме . това са едни първи стъпки в благотворителността и съпричастността към другите , много ни бе полезно .

а по темата - много ме учудва двойният стандарт на майките тук , които все реват , все им е жал за това и за онова , а сега ....

ние имаме близки в такова положение - с 3 деца , доста бедни , като се роди третото дете , никой от съседите не е отишъл да види бебето , защото не одобрили раждането на 3-то  дете .
хората обаче никога не се оплакват , искали са три деца и си ги гледат , както могат .

# 86
  • София
  • Мнения: 6 799
Аз пък се чудя на вас защо ви е толкова странно, че не се оплаквала майката? Нали за да е в това положение точно тя е "виновната". Да не са паднали от небето тези деца? Като си го е надробила така...и не ми сравнявайте ситуацията с някой, който има 1 или две, но в последствие животът му така се извърта, че му е трудно да ги гледа, място за сравнение няма.

# 87
  • Мнения: 1 002
ами , Клеми , не , че е странно , но тук примерно хората все се оплакват , че държавата не им помага , няма да давам  линкове , че ме мързи .

и Слънчевата бе почти изгонена оттук , защото бе казала , че детето си го ражда за себе си , а не за държавата и че не чака нищо от държавата .

защо да не сравнявам нещата с някой , който има едно дете , а няма пари ?  каква е разликата ?

# 88
  • Мнения: 920
а по темата - много ме учудва двойният стандарт на майките тук , които все реват , все им е жал за това и за онова , а сега ....

Какво те учудва? Всяка тук пишеща майка ще помогне, децата нямат никаква вина. А минава ли ти през ума, че помагайки, всяка майка лишава собствените си деца от нещо.

Аз пък се чудя на вас защо ви е толкова странно, че не се оплаквала майката?
Ами защото сме свикнали вечно да се оплакват. Държавата им е длъжна.  

# 89
  • Мнения: 78
към Г-жа Смутена-Засрамена
Защо мислите , че това няма да помогне на моите деца?

Не помня къде съм чела , но в едни от най -добрите гимназии е редовна практика да се водят децата на такива места /детски домове/ и дори да работят там. Ако нямаше никаква полза едва ли щяха да го правят.
Но явно всеки родител сам преценява какви качества иска да притежава детето му. Аз съм много против насажданата ценностна система на децата - скъпи мобилни телефони , маркови дрехи , висене по цял ден по кафета  и т. н .
Няма нищо лошо в това да можеш да си позволиш всичките тези неща , но на какво учиш децата си , когато им ги даваш наготово и ги караш да мислят , че щастието се състои в това какво носиш , караш и т. н .

Общи условия

Активация на акаунт