Относно търговия в инстаграм и фейсбук

  • 1 367
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!
Имам следния елементарен  казус, на който не мога да открия отговора! Ще съм изключително благодарна, ако някой, който има опит в търговия чрез преподаване на стоки, да ми помогне!
Искам да регистрирам фирма, за да мога да купувам артикули от познатия китайски сайт ,,Shein" и да ги препродавам. Проблемът е там, че не откривам как сайта издава фактура за закупените артикули. Почти невъзможно е да се свържеш с тях! Адвокатът ми каза, че задължително трябва да ми се издават фактури за всичко купено от там.
Дали има някой, който прави законно подобна търговия?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 875
Здравейте!
Имам следния елементарен  казус, на който не мога да открия отговора! Ще съм изключително благодарна, ако някой, който има опит в търговия чрез преподаване на стоки, да ми помогне!
Искам да регистрирам фирма, за да мога да купувам артикули от познатия китайски сайт ,,Shein" и да ги препродавам. Проблемът е там, че не откривам как сайта издава фактура за закупените артикули. Почти невъзможно е да се свържеш с тях! Адвокатът ми каза, че задължително трябва да ми се издават фактури за всичко купено от там.
Дали има някой, който прави законно подобна търговия?
Това са стоки от така наречените трети страни и няма как да не издават фактура поради простата причина, че подлежат на митническо облагане на територията на ЕС (освен ако не ги получавате от вече обмитени стоки от склад в ЕС). Свържете се все пак със съогвегните доставчици и се изяснети. Щом от Алиексхпрес издават фактури, няма начин и тук да не го правят.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 100
За законно не е, защото вие препродавате стока с тяхно лого без да сте франчайз и в договорни отношения за политиките на компанията.

Може да се преориентирате към български складове с китайска и турска стока, има доста момичета във фейса препродават.

# 3
  • Мнения: 11 342
Това са дрехи, нали?
Ако идват от Китай ще пристигнат на митница с документ. Ако се поръчва през платформа ще ти искат банково извлечение на плащането + копие на поръчка + фактура.
На всичко ще платиш мито, което не знам за дрехи какво е + ДДС т.е. доставната ти цена е с 30% нагоре + вероятно транспорта.
Може да направиш пробна поръчка за около 300-500 лв. и да видиш как получаваш счетоводните документи, имаш ли контакт с изпращача в платфорната им, след като вече си купувач. Прокоментирай тази проба със счетоводителя си. Аз бих направила първо поръча като частно лице,  да огледам нещата как са и после бих откривала фирма и т.н.

Но гледам, че бранда го има и в европа и съседните държави. Можеш като начало да пазаруваш от там - преценявайки си цените, докато поразвиеш бизнеса си. Доставката от Европа ще ти дойде без ДДС и мито, то вече е платено при вноса от Китай и е включено вероятно в цената.

Според заглавието ти - мислиш да продаваш във ФБ и Инстаграм. Няма да ти се получи нищо съществено там, като търговия ...

Общи условия

Активация на акаунт