Пародонтоза - тема 2

  • 24 528
  • 384
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 516
Заповядайте в новата тема за въпроси и споделяне на опит в борбата с пародонтозата.

Тема 1

# 1
  • Мнения: 55
teta75 разбирам притесненията Ви. Честно казано това лято на трима зъболекари съм ходила по темата.
Защото имах постоянни невралгии свързани с операцията ми от преди години, реално  оперираните зъби ме боляха, чувствителност от шийките на зъбите. И от студенто съм забелязала, че има болка. Единия ми зъболекар е личния, втория е един хирург-зъболекар, и третия си е само хуруг при, който ми е правена операцията с кистата. Е на всички  мненията за причините за чувствителността и болките се потвърждаваха. Аз буквално бях почнала да си мисля всичко, че имам пак възпаление на зъбите в корените, че може да имам парадонтоза. Последния хируг ми каза, че имам загуба на кост, по рехава кост, където съм оперирана с годините и невралгията се дължи на лоши контакти с горната челюст. И на тримата зъболекари думите се припокриваха. Това е ясно, венеца няма да се върне, там където е бил.Просто гледам, че на задните имам отдръпнат венец и това ме притеснява повече и гледам да не се задълбочават проблемите с венците там. Ренгена  си показва, че има загуба където е оперирано  и малка загуба на най-близките зъби, където е изваден единия зъб. То зъбите се прибраха пощти, където имаше изваден зъб.  Честно казано и на парадонтолог, ако ходя вече ще се призная, че съм хипохондрик или луда. Не може толкова много специалисти да не познаят, ако действително е имало проблем от друг калибър. Пиша в тоя сайт единствено да разбера има ли някакъв начин да си облекча чувствителността от оголените зъбни шийки. Следа и темите с тия въпроси. По принцип съм човек дето съм се интересувала доста от проблеми със зъбите и съм информирана, обръщала съм им внимание, даже да не кажа прекалено много.

# 2
  • Мнения: 68 647
То аз нямам притеснения, писала съм в темата от началото й, и съм разказала.

Темата е за пародонтит, така че ако смятате че нямате..не знам дали ще намерите отговорите които търсите....малко встрани са от темата, за това.

# 3
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Темата е интересна , хубаво е да се сравни с чужд опит.

# 4
  • Мнения: 705
До преди 1м  беше подвижен 6 горен,но сега установявам,че  5 и 7 имат слаба подвижност.Да,7 е с по-силна подвижност.Дали ще могат да се шинират 5,6,7 зъб при това положение или какъв друг вариант има?8 зъб нямам горе.

# 5
  • Перник
  • Мнения: 4 863
... Пиша в тоя сайт единствено да разбера има ли някакъв начин да си облекча чувствителността от оголените зъбни шийки. Следа и темите с тия въпроси. По принцип съм човек дето съм се интересувала доста от проблеми със зъбите и съм информирана, обръщала съм им внимание, даже да не кажа прекалено много.

Никой лекар ли не ви е предложил решение? Оголените шийки (клиновидни дефекти) могат да се покрият с фотополимер - като стандартна пломба.

# 6
  • Мнения: 46 516
До преди 1м  беше подвижен 6 горен,но сега установявам,че  5 и 7 имат слаба подвижност.Да,7 е с по-силна подвижност.Дали ще могат да се шинират 5,6,7 зъб при това положение или какъв друг вариант има?8 зъб нямам горе.
На мен ми казаха, че само предните 6 шинират, горе или долу. Щом няма 8-ми, обмислете вариант за заместване, защото липсата провокира раздвижване, дори без пародонтоза. 7-ми вероятно ще се наложи също да се извади. Поне при мен така направиха при голяма подвижност. Обсъдете възможните решения с пародонтолог.

# 7
  • Мнения: 697
До преди 1м  беше подвижен 6 горен,но сега установявам,че  5 и 7 имат слаба подвижност.Да,7 е с по-силна подвижност.Дали ще могат да се шинират 5,6,7 зъб при това положение или какъв друг вариант има?8 зъб нямам горе.
Дали стават за шиниране може да каже само зъболекар. Аз съм със шинирани предни долни зъби - от кучешки до кучешки вече две години. Всички бяха много подвижни.

# 8
  • Мнения: 705
До преди 1м  беше подвижен 6 горен,но сега установявам,че  5 и 7 имат слаба подвижност.Да,7 е с по-силна подвижност.Дали ще могат да се шинират 5,6,7 зъб при това положение или какъв друг вариант има?8 зъб нямам горе.
На мен ми казаха, че само предните 6 шинират, горе или долу. Щом няма 8-ми, обмислете вариант за заместване, защото липсата провокира раздвижване, дори без пародонтоза. 7-ми вероятно ще се наложи също да се извади. Поне при мен така направиха при голяма подвижност. Обсъдете възможните решения с пародонтолог.


Аз нямам 8-мъдрец по рождение.Сега 6 е с 2 джоба и стана подвижен.Пих рудожил и невробекс по препоръка на зъболекара .Слага дренчета ,но сега след 1м.  виждам ,че 5 и 7 също са станали подвижни,не са колкото 6, но имат подвижност.А, на всичкото отгоре 4 е с коронка.Въпросът ми беше дали може да се шинират последни 5,6,7 и какво може да се направи.Питам за да съм подготвена при пародонтолога, а не да се съгласявам с каквото ми предложи, а да избера най-добрият вариант.

# 9
  • Мнения: 46 516
Специалистите, при които ходих, казаха, че може шиниране само за предните.
Ето така:
Скрит текст:

Не мисля, че е възможно за тези назад.

# 10
  • Мнения: 705
Специалистите, при които ходих, казаха, че може шиниране само за предните.
Ето така:
Скрит текст:

Не мисля, че е възможно за тези назад.

И сега какви варианти имам в този случай?

# 11
  • Мнения: 46 516
Това може да се каже само след снимка и преглед.
От личен опит, моят се клатеше много и не можеше да се спаси. Извадиха го и направиха мост (съседните бяха стабилни).
Има вариант за костозаместване, но дали ще е приложим при вас, трябва да прецени пародонтологът.

# 12
  • Мнения: 215
Идете и говорете с пародонтолога за дълбоко почистване на зъбите.. Кюретаж. Евентуално ще се оправят джобовете, което ще стопира постоянното възпаление и топене на костта. Което пък ще спре разклащането. По точно ще се забавят възможно най-много нещата.. Следва профилактика, добра хигиена и елиминиране на навици. Цигари, стискане на зъби и т.н. Разпитайте го.

# 13
  • Мнения: 705
Идете и говорете с пародонтолога за дълбоко почистване на зъбите.. Кюретаж. Евентуално ще се оправят джобовете, което ще стопира постоянното възпаление и топене на костта. Което пък ще спре разклащането. По точно ще се забавят възможно най-много нещата.. Следва профилактика, добра хигиена и елиминиране на навици. Цигари, стискане на зъби и т.н. Разпитайте го.

Много  ли  боли кюретажа?

# 14
  • Мнения: 215
Ако е открит се прави с упойка. Малко неприятно е възстановяването, но не е нещо за умиране.

Последна редакция: пн, 02 яну 2023, 19:26 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт