Забелване на пенис на бебе

  • 2 876
  • 54
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 520
Явно урологът от Вита в София, който му направи и двете безкръвни операции за тестиса, не се е ъпдейтнал по този елементарен въпрос. Малко странно звучи, но е възможно.

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Урологът не е педиатър, това е важно уточнение. Физиологията на детето не е същата като при зрял мъж.

# 32
  • Мнения: 1 520
Тоест не трябваше да му даваме да го оперира, а трябваше да го оперира педиатър? Между другото и личната му лекарка, която е педиатър, ни каза да му я забелваме. И аз се чудя де, засега не сме почнали.

# 33
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Има детски уролози, които са тесни специалисти.
Вие си знаете. Четете, информирайте се.

# 34
  • Мнения: 25
Природата е създала предпазен механизъм.Пишката е капсулована и предпазва от възпаления .Защо трябва да се нарушава изкуствено?За мастурбиране му е рано, за полов акт още по рано.Това с хегиенната гледна точка е пълна глупост.

Принципно ако тръгнем по тази логика - защо да има цезарово сечение, нали има естествен път, защо да режем пъпната връв - животните я предъвкват, защо да ползваме презервативи, лекарства и т.н. То и обрязването не е природно, но казват, че има бонуси.
И какви са бонусите от обрязването , да се възползваме овреме?

# 35
  • Русе
  • Мнения: 408
Някъде не съм споменавала насилствено забелване! Говоря за съвсем по малко  при всяко къпане.

Ти имаш нужда от ограмотяване, върни се назад в темата и вземи отвори някои от линковете с информация пуснати от мен и други потребители. Това с мъжът ти е единичен случай.

Децата сами се забелват като станат на една определена възраст и започнат да се заиграват с атрибутите си. Тогава е важно да бъдат научени как да си поддържат личната хигиена. Никакъв смисъл няма да се забелва, много рядко може да се наложи някаква лекарска намеса, а и в повечето случаи просто се изписва стероидно кремче, което да помогне на процеса. Много по-голям е шансът физиологичната фимоза да стане патологична и да се наложи оперативна намеса, ако се забелва насилствено в прекалено ранна възраст на детето.

# 36
  • Мнения: 1 520
Доколкото съм чел май има по-малко рискове от инфекции, когато си обрязан. Не съм сигурен за това, трябва да потърся научни статии дали е така.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 312
Някъде не съм споменавала насилствено забелване! Говоря за съвсем по малко  при всяко къпане.
И кое го налага? Под залепналата кожа НЯМА КАК да има каквато и да е мръсотия, че да си говорим за хигиена. Точно затова е залепнала, а не щото природата е проста и не може да я създаде незалепнала. Разлепва се постепенно с израстването, с опознаването на собственото тяло и т.н. Веднъж отлепена поддържането на хигиена вече е задължително. При малки деца, дето не умеят да си я поддържат сами се налага мама да забелва ежедневно до късна възраст или... следва толкоз коментираната вторична фимоза.

# 38
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
В пубертета обикновено момченцата се самозабелват окончателно, тогава и самите хормони благоприятстват този процес.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 408
И аз така съм чувала.
Но  не го ли правят само мюсюлманите?
Доколкото съм чел май има по-малко рискове от инфекции, когато си обрязан. Не съм сигурен за това, трябва да потърся научни статии дали е така.

# 40
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Ами, обрязвайте си синовете и да се приключва с темата.

# 41
  • Мнения: 1 520
Така да го кажем, един приятел ми каза, че преди да почне с чекиите, да речем е бил на 9-10. И един ден случайно се къпел с дядо си. И дядо му - лекар, казал, че е хубаво да забелва и мие. И той забелил и отдолу имало бяло и гадно миришещо. И дядо му казал, че това са бактерии и не е добре да седят. Така да го кажем. От един приятел чух. Па сега кое е най-вярно не знам.

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
На теб нормалмо ли ти се вижда 10- годишен да се къпе с дядо си? На мен не много.

# 43
  • Мнения: 1 418
Родителите на твоя приятел съвсем са изтървали момента в който е трябвало да го научат как да си поддържа хигиената.

# 44
  • Мнения: 1 520
Чувала ли си за обща баня. На такава се ходеше едно време. Примерно градска баня във Велинград. Понеделник сутрин влизат 100 голи жени, следобяд 100 голи мъже. И много хора ходят семейно.

Сама си противоречиш. Преди 2 поста каза как това сам се откривало като почнеш чекиите. Сега каваш, че родителите трябвало да го покажат преди 10 годишна възраст.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт