Обсъждане на имотни обяви-30

  • 31 417
  • 776
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 16 180
Да, показвали са го тук с по-висока цена.

# 736
  • София
  • Мнения: 5 952
Е, ще го чакам да падне на 40000 Simple Smile

Шегата настрана, но мисля, че скоро и този балон ще се спихне.

# 737
  • Мнения: 2 872
Артемис, нов си. Тук няма балони, просто ти си беден. Такива приказки тук не се харесват.

# 738
  • София
  • Мнения: 5 952
Може, Гого. КОя съм аз, че да споря. Simple Smile
Просто питам кой ще живее във всички тези жилища, след като имаме демографска криза.

# 739
  • Мнения: 9 927
Преди повече от половин година коментирахме ателието в Гео Милев - може би преди година, може би преди две дори. Не му помня цената.

# 740
  • София
  • Мнения: 3 475
Според мен трябва демократично да оставим избор на хората да си влагат парите както намерят за уместно.
Иначе аз съм се наслушала на всякакви теории, включително и още чакам цените да станат по двеста евро квадратния метър и тук с учудване установих, че наеми от по 700 Евро се считат за някаква утопия, измислица и конспирация, сътворена от няколко инвеститора, с цел да внушат на масите да им купуват имотите, които след това задължително са просто празни и никаки други.
Както и всякакви теории, свързани с демографската криза, все едно сме в хепи хоца и още е живо жителството и няма никаква форма на миграционни процеси нито в национален, нито в интернационален мащаб и единствените възможни кандидат клиенти са бедни студенти от провинцията, които идват тук с овчи торбички на гърба и никакви други.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 21:57 от Azzy

# 741
  • София
  • Мнения: 1 797
Azzy, обявата не излиза.

# 742
  • Мнения: 10 661
Няма да се загубят апартаментите заради демографския срив. Мои съседи с двама сина са, замениха 2 тристайни за 3 двустайни и 1 гарсониера. Цялото семейство живеят самостоятелно и всеки си знае жилището, това им дава голяма свобода и на тях и на децата им и по пътя на логиката 2 жилища се очаква да са заключени, да ама не - 4 са заети и техните 2 също са заети от семейства с малки деца, така че не си мислете, че този фонд заключен ще стои, напротив, ползва си се, рядко вече живеят по 3 поколения в апартамент, всеки си иска свободата и комфорта.

Гледката от поседната обява е жестока...

# 743
  • Мнения: 1 283
Артемис, нов си. Тук няма балони, просто ти си беден. Такива приказки тук не се харесват.
Тази ирония може би е уместна, за да въведе новия потребител в обстановката на темата, но все пак държа да отбележа, че не всички смятат цените за нормални. Исках да продавам и след консултация се отказах - обявиха ми цена 30% под най-ниската за завършен и обзаведен апартамент с подобна квадратура по обява в имот.бг. На толкова се сключвали сделките, тези с обявите били в делириум. Все едно 250 к за този в Яворов с шейните. Така че има да си обсъждаме обяви, ама сделките на колко стават? Забелязвам, че новите обяви са на по-адекватни цени - личи си кога една обява се пуска с цел продажба и кога с цел "ако мине номера".

# 744
  • Мнения: 2 843
Демографската криза ще се отрази на имотите първо в най-малките населени места (села, паланки, махали, и прочие). В последствие по-малките градчета и градове. За сметка на по-големите областни центрове. След Х време ще се отрази и на областните градове в посока към най-големите градове (София, Варна, Бургас, Пловдив, Велико Търново и Стара Загора). В някакъв момент хората ще разполагат/имат нужда от имот в града, където има работа, образование за децата, болници с добри лекари и апаратура, и ще има нещо по провинцията за уикенда/почивка сред природата.

# 745
  • Мнения: 10 661
В тази последователност тя вече си се усеща.

# 746
  • София
  • Мнения: 5 952
Преди повече от половин година коментирахме ателието в Гео Милев - може би преди година, може би преди две дори. Не му помня цената.

Аз съм в темата отскоро и не знам какво сте коментирали преди година - две.

# 747
  • София
  • Мнения: 3 475
Azzy, обявата не излиза.
Да, видях, благодаря ти.
Имаше сигурно двайсет огледа.
Докторска градина на Асен Златаров 23. Двустаен от старите -три големи стаи, коридор, две тераси, едната по-голяма, коридор и баня. Около 70 м2, обявената цена беше 249 000 Е.
Засякох се с още огледи, а и момичето ми каза /брокерката/, че на практика всички да дали оферта и аз, разбира се, плюс щедро предложение на брокерката.

# 748
  • Мнения: 10 661
Аз видях обява за апартамент във Велико Търново, не Докторска градина?!

# 749
  • Мнения: 14 790
Ето поради тази причина, в Швейцария нямаш право да си пуснеш водата в WC то , след 22 ч.
Ако щете вярвайте!
Ми не вярваме! Майка ми живее в Берн от 15 години и няма такова нещо. И аз съм живяла там за кратко.
Интересно и аз знам от мои приятели работили 2-3год. там същото.Не може да пускаш вода в тоалетната,не може да си взимаш душ след 22ч.В същото време навън с гръм и трясък миели улиците.Същото са споделяли и съфорумки в чужбинската тема.Преди години беше много активна и интересна.
АРТЕМИС след години ще дойдат чужденци и ще им отдаваме под наем имотите си.Wink Аз се чудя кога точно ще дойдат и защо още се бавят?Много по-спокойно ще ми е за бъдещето,ако знам това нещо.

Общи условия

Активация на акаунт