Лидл 171 - януарска отрезвителна...

  • 96 445
  • 1 723
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Мислех, че е ясно, че което може се слага в пликче. Wink

# 1 711
  • Мнения: 13 590
Въпросът е че идеята на това да не са безплатни е да поощрява избягването им, както с найлоновите торбички. Ок, торба си нося за многократна употреба, както си правех и преди това. Но кутиите явно не може човек да си носи амбалажа за да е по-екологичен...

За млякото е точно така - на 80-90 стотинки го изкупуват от производителите. И ако сирене и кашкавал наистина искат по няколко литра да се произведат и иска време и повече труд, как прясното мляко става от под лев на към 4 лева за литър като по него се прави много по-малко докато стигне до магазин? Ако изобщо е от това мляко от нашите производители де, колко му е да е субсидираното мляко на другите държави, купено още по-евтино.
Яйца и аз гледам от производител да вземам когато мога. Не са кой знае колко по-евтини, но предпочитам направо на него да ги дам, отколкото на цялата верига прекупвачи.

# 1 712
  • Мнения: 36 865
Това е пълно лицемерие, изобщо няма да станат по-малко отпадъците, просто се взимат повече пари от клиентите.

Пак няма от хубавите течни сапуни, вече си мисля да ги питам къде изчезнаха.
Мисля да погледна часовниците другата седмица.
Сгъваемата постелка за йога изобщо не ми хареса - разгледах я, моята стара е по-хубава.

Скрит текст:
Един страничен въпрос - вярно ли е че черните пасти за зъби са вредни? Четох нещо, че остъргват емайла на зъбите, но аз имам такава и не мисля, че е по-абразивна от другите, единствената разлика е, че се сивее.

# 1 713
  • Мнения: 4 491
Естествено, че е лицемерна тази "загриженост" за природата. Не се предлагат и най-важното не се приемат алтернативи, а се чудят от какво да искат още да вземат.

# 1 714
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Естествено, че е лицемерна тази "загриженост" за природата. Не се предлагат и най-важното не се приемат алтернативи, а се чудят от какво да искат още да вземат.
+1 Баш това смятах да пиша.

# 1 715
  • Мнения: 7 856
Да, казаха, че литър мляко бил 0.90 лв., което потвърждава написаното от Леми.

Да,  и за 1 кг сирене отиват 9 л мляко. Тоест, грубо казано, към 9 лв. На Маджаров сиренето вече е 19 лв за 800 г!  Което е чиста спекула.
За килограм краве сирене отиват най-много 7 литра, 9 е за кашкавал.
Интересно как във Франция при много по-висок стандарт се справят фермерите, а тука не.
Мой бивш колега от години живее в малко градче във Франция. Веднъж в седмицата ходи са купува мляко от фермери. Когато говорехме (преди няколко години), им го изкупували по 45 цента. Той взима 10 литра и го плаща по 50, от което са много щастливи. Електропастири, доилни апарати, хладилна инсталация. И нямало дотации и помощи.
На все пак се справят, а тука не могат...

# 1 716
  • Мнения: 649
И аз нямам лента този път. Не мисля, че е свързано със статистика от пазаруването. И моите лични наблюдения и вашите коментари го доказват.
Радвам се, че са ме пропуснали, не ми се занимава, ако искат може никога да не ми пращат. Колко и къде харча и сама си следя, много преди тяхната лента. Simple Smile
Така и така все по-рядко ги посещавам, та и да ми пльоснат някакви "високи цели" за постигане, не виждам смисъл. JoyJoyJoy

А и наградите стават все по-смешни. Вече дори не си сканирам картата редовно, че и скречовете напоследък са все празни и ми писна от тъпите им усмивки и нескопосани рими.

# 1 717
  • Мнения: 1 761
По въпроса за изискването да се заплаща кутия и да не се приема кутия от клиента, както и отказ за поставяне в плик на маслини, картофени кюфтета и др. За сега само в Кауфланд съм видяла тази практика.Подходът за всеки продукт от топлата витрина потребителите да бъдат задължавани да си купуват опаковки от по 20 ст., които съвсем скоро изхвърлят, не кореспондира с посланията за устойчиво намаляване употребата на пластмаса и насърчаване на прехода към кръгова икономика и щадящо природата отговорно поведение. В тези случаи целта по-скоро е да бъдат продадени залежалите количества пластмасови опаковки от този вид, които ще останат разрешени само до края на тази година.

# 1 718
  • Мнения: 3 447
Аз не знам как някой не се е обърнал към КЗП с този абсурд.

# 1 719
  • София
  • Мнения: 5 313
Аз не знам как някой не се е обърнал към КЗП с този абсурд.
Обърнал съм се, ще ви информирам в темата за Билла когато / ако има развитие. Че тук сме в офтопик.
Касае се за задължително маркиране на опаковка, дори когато такава няма.

# 1 720
  • Мнения: 36 865
Скрит текст:
Всъщност, да - да осигурят безплатни картонени опаковки - откъде накъде ще ни принуждават да им купуваме пластмасите? За мен това е боклук, не ми е притрябвал, че да го плащам.

Обаче картонът не е еко, защото се произвежда от убити дървета.
Да измислят нещо друго - предлагам бананови листа.

# 1 721
  • Мнения: 24 703
Лидл ще фалират от моите 3 продукта, които миналия месец взех за 1ст, затова този не са ми дали лента! Халал да им е! И без това продуктите за 1ст наистина са подигравка!

# 1 722
  • Мнения: 3 823
Здравейте! Изпуснах кантарчетата януари и днес моето сдаде багажа. През какъв период пускат определени продукти, имате ли представа? За кухненска везна иде реч.

# 1 723
  • Бургас
  • Мнения: 5 695
Традиционно с 2 дни закъснение Blush, за което моля за извинение, но можем да се местим в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт