Изключително болезнен цикъл

  • 900
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте прекрасни!

Знам че темата е коментирана до болка,но знаете как е .. всеки иска да сподели своя си проблем.
Моя проблем е изключително болезнен цикъл и ужасен ПМС синдром..
Така съм от 5 години някъде,в момента съм на 22 почти..
Проблема при мен започва повече от седмица преди да ми дойде ,имам ужасни болки ниско долу в малкият таз и яйчниците, започвам да ставам ужасно нервна,замаяна, стресирана..
Посетила съм всички по -големи имена гинеколози в България и всеки двига ръце и ми предписва противозачатъчни.
Изследвания съм си правила безброй повечето не им помня имената,но проблема си остава един и същи и дори бих казала се влошава, което ме кара да се чувствам вече като инвалид.
Сексуалния ми живот като за млада жена почти отсъства,имам сериозен партньор, който си мисли че му изневерявам понеже постоянно се оплаквам че ме боли било то стомаха или главата, надявам се наистина някой да ми даде съвет какво да пия през тези дни от месеца за болката и съответно някаква хранителна добавка за преди тежките дни , като изпадам в кризи.
Имам една малка киста от няколко месеца,но повечето лекари казват че не е ендометриозна и надали тя влошава нещата .
Възможно ли е всъщност точно тя да създава някакви допълнителни неразположения.
Наистина моля за съвет, плаче ми се вече ...чак паник атаки развих от страх дали ще ми дойде и как ще се чувствам преди това .
От град Варна съм .

# 1
  • Мнения: 6 346
А хормонални изследвания правила ли си и какво показаха те? Имам предвид не само половите хормони, но и пакет за щитовидната жлеза (ТСХ, ФТ4, ФТ3)? Тези оплаквания може да са от недостатъчно високи нива на прогестерона, а ако е така, трябва да се търси причината. Една възможна причина е понижена функция на щитовидната жлеза.

# 2
  • Мнения: 8
А хормонални изследвания правила ли си и какво показаха те? Имам предвид не само половите хормони, но и пакет за щитовидната жлеза (ТСХ, ФТ4, ФТ3)? Тези оплаквания може да са от недостатъчно високи нива на прогестерона, а ако е така, трябва да се търси причината. Една възможна причина е понижена функция на щитовидната жлеза.


Здравейте благодаря за включването, правила съм си разширен пакет за щитовидна жлеза ,нямам проблеми:)

# 3
  • Мнения: 6 346
Ако нямате ТСХ под 1 през лятото и под 1,5 през зимата, а ФТ4 и ФТ3 близки до горната граница, значи имате проблем. Wink Така или иначе, причината трябва да се търси, дори да не е тази.

# 4
  • Мнения: 329
Някой от лекарите споменавал ли е ендометриоза, предлагал ли ви е някакво ендоскопско изследване, с което да се изключи?

# 5
  • Мнения: 13 811
Цял живот съм така. Майка и сестра  ми също, дъщеря ми също. Като ни дойде също сме зле -  първите три дена сме с ужасни болки, а пък самия цикъл - много обилен и дълъг. нито една няма проблеми с хормони, щитовидна или ендометриоза. води се дисменорея, ние имаме към нея и менорагия. Пият се медикаменти ( ношпа, бусколизин, спазмалгон), пият се витамини, добавки, хранителна диета, но нищо не помага в дългосрочен план. Противозачатъчните са също възможност. Аз и сестра ми си сложихме хормонална спирала но сме в подходящата възраст. За съжаление така стоят нещата.

# 6
  • Мнения: 3 122
Така съм била цял живот, и освен болката имаше и повръщане. Взимах аулин, което е най-силното болкоуспокояващо. Помагаше донякъде. Тези болки изчезнаха когато родих. Ако знаех, заклевам се, щях да родя поне 10 години По-рано. Около 3-5 години след раждането, започнаха пак болките, но не толкова зле. Родих пак, и изчезнаха окончателно Минаха години, още  не са се върнали и едва ли ще се върнат. Обяснението на гинеколожката ми е, че при някои жени шийката на матката е по-тясна, затова са нужни по-силни контракции на матката по време на месечния цикъл. По-силни контракции е равно на по-силна болка. По време на бременността и раждането се разширява шийката. Свива се окончателно до 2-3 години, точно тогава започнаха болките пак. Понякога, и при повече от 1 раждания не се свива чак толкова както преди, затова няма нужда от толкова силни контракции по време на цикъла, и болката е вече по-слаба или липсва. Може би твоя случай е същия.

# 7
  • Мнения: 6 346
По принцип може да пробваш магнезий, но дозата трябва да е достатъчно висока, което е различно за всеки. Чети на етикетите или в листовките каква е чистото количество магнезий (колко милиграма) и експериментирай с различни дози. Но магнезият ще бъде само патерица, не решение на самия проблем.

# 8
  • София
  • Мнения: 21
NicoletteAndreeva пробвай прахчета Фламексин, ако не си вече. На времето само те ми действаха и нямах болки. При мен след раждането приключиха болезнените периоди и нямах нужда вече от него.
Успех момиче!

# 9
  • Мнения: 18
Здравейте момичета 😊😇 Аз съм Радина и съм на 22 години . При мен вече за 2 ра година моя МЦ е доста болезнен и обилен 😏😒 Преди 2 дни ( вторник ) се събудих във 05:30 сутринта от болки и спазми ниско долу във малкия таз и яйчниците . Викам си остана и да ми дойдее , пък има още седмица принципно . Цял ден ме мъчи и снощи най накрая ми изби😏😒 Първите 2-3 дни са ми ужасно болезнени и ако не пия витаминчета и Спазмалгон или Кафетин - менструал незнам дали бих оцеляла . А цикълът ми си върви доста обилен . Като пример бих казала ако си сменях преди тампона на 3-4 часа , сега няма и 2 часа и като дръпна кончето и той направо си е пълен и се хлъзва и си излиза 😒😔 Веднъж ми се случи докато отивам на работа да ми протече и се изплесках цялата 😔 Вече през първите дни слагам и тампонче и превръзка , за да съм сигурна , че няма да има такива изненади . Ходих на изследвания и се установи , че нямам абсолютно никакви хормонални или други проблеми . Моята майка има дисменорея и гинеколожката ни обясни , че е възможно да е един вид наследствено и дъщерите да страдат като майката 😒😔

# 10
  • Мнения: 9
Аз също имам болезнен цикъл и болезнен предменструален синдром, който започва 1 седмица след цикъл. Направени са ми всички необходими хормоналени изследвания - в норма са. Единственото нещо, което ми предписаха е хранителна добавка. Според лекарите нямам проблем или поне не откриват. Ако някой е намерил решение, моля да го сподели.

Общи условия

Активация на акаунт