Обратно към кърменето!

  • 1 500
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
desyp, този консултант прегледа ли бебето за скъсена юздичка на езичето? Къде живеете? Някоя опитна майка би могла да провери за този проблем. Ако случаят е такъв, може лесно да го решите при стоматолог или УНГ лекар.
Понякога при големи зърна и малка устичка не бебето, времето решава този проблем - с малко израстване Simple Smile.

# 16
Това за юздичката е много интересно не го знаех..към УНГ ли да се насочим, за да го проверят?Живея в София в жк.Слатина. Определено това ми е последната надежда, защото не бих могла да преживея всичко наново.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Педиатърът също би трябвало да може да каже - иди още днес. Ако случаят е такъв, можеш да пуснеш ЛС и на доц. Бранков(Doktor Ogi) - правят процедурата и в Пирогов (но и всеки УНГ лекар би трябвало да може да я направи).

# 18
Току що говорих с педиатърката,за да поискам съвет. Предложи ми да престана с този мазохизъм и да спра кърменето,за да не се завъртам отново в кръга на раните, възпаленията и лекарствата.
Странното е, че дори накрайниците не ми помагат. Възможно ли е да стиска зърното между челюстите си и така да го травмира?
Според лекарката причината е в това, че мъничката е много лакома и суче много активно, но нямала проблем с юздичката. Лошото е, че отново трябва да се върна към помпата и шишетата-голяма хамалогия и малко удоволствие, а толкова вярвах, че този път ще успея с кърменето, но уви...

# 19
  • София
  • Мнения: 12 229
Това, което ми се трува притеснително е ,че когато сучеше долната й устничка не беше обърната навън.
   На мен ми направи най-голямо впечатление тази част от поста ти..
   Все още ли суче по този начин?
   Това определено не е правилния начин да поемат гърдата. Преди малко погледнах малките докато сучеха и определено долната устничка е обърната навън.. Надявам се наистина проблема скоро да се открие и да се реши. Не е лошо наистина да се провери и за скъсена юздичка. Дори и с изкуствените зърна ли усещаш болка? Като използваш помпата не така ли? Мен лично вече ми е по-неприятно с помпата ако ми се наложи отколкото като сучат малките, така че наистина предполагам че  има проблем в засукването.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Отговорът на педиатърката ти няма да коментирам, но ако не я е преглеждала специално, не може да знае дали не е от юздичката. Ако трябва иди на частен педиатър. Със сигурност можеш да успееш.
Забелязала ли си дали малката се плези?

# 21
Със и без накрайниците болката е една и съща. Единствено, когато се изцеждам с помпата не чувствам никаква болка.
Не съм забелязала да се плези, но определено долната и устничка не е обърната навън като на рибка, а почти не се вижда.

# 22
Консултантката по кърмене се казва Лечева. Не знам дали има смисъл да я викам отново, след като според нея всичко е ок с кърменето или да потърся някой друг, който да открие проблема.

# 23
Desyp, искрено ти съчувствам. Аз съм нямала проблем със зърната, но имах проблем със сукането. Малкият ми готованчо засука чак на 2м и половина. Та в този смисъл искам да ти казха че ако за известно време се налага да ползваш помпа, просто се настрой положитено към нея и я приеми като първо другарче в кърменето. След известно време вече няма да е толкова досадно. Естествено истинското кърмене е дар божи и ти пожелавам скоро всичко да е наред. Моят опит показва че с възрастта бебока сам може да си оправи проблема. Успех!

# 24
  • Мнения: 168
наистина само майка може да разбере каква воля си проявила за кърменето - аз също страдам от рагади, и при първото си дете, и сега. този път в началото имах млечница и дактарин ми помогна доста- общо взето и гармастан и дефламол вършат една и съща работа, но си боли - порбожда и аз тропам в началото, докато болката малко поутихне. едното ми зълно е на път да се откъсне от едната страна и сред кърмене продължава да ме понаболява - но все  пак се търпи - не като при теб. не знам какво да посъветвам - може би да ограничиш времето - примерно на максимум 10 минути на кърмене, при мен се разраняват от половинчасовите кърмения. разделяй кърмене и дохранване с твоя кърма...
аз пък искам да попитам дали да не започна да кърмя и от двете гърди - сега се налага да дохранвам, защото през първия месец не наддаваше. сега е по-силен, но си изсуква и колкото му дам в шишето. иска ми се да спра дохранването, но след като 20 дни не наддаваше направо не ми стиска. та, дали и двете гърди не е по-добро решение от просто да спра дохранване?

# 25
  • София
  • Мнения: 12 229
   Разбира се че може да предлагаш и двете гърди. Много майки го правят, така хем бебчо ще си хапне допълнително ако иска, хем ще се стимулира допълнително лактацията. Просто ги редувай тоест на следващото кърмене да предложиш първо тази която е била втора. Надявам се други мами които кърмят по този начин също да се включат. На мен просто ми се налага да кърмя от двете..

# 26
  • Мнения: 2 829
Деси, ти си страхотна! След толкова много проблеми все ощеимаш силата и волята да продължиш!!! Искрено се надявам скоро проблемите да изчезнат и да остане само удоволствието от кърменето.  bouquet
echi, аз кърмя и от едната и от двете гърди-както дойде. Първия месец кърмех и от двете гърди всеки път, а сега понякога заспива още на първата. Определено не ми е намаляла кърмата, бебко е 8 кг. на 4 месеца.
На твое място бих давала и двете гърди, бих кърмила по-често вместо да дохранвам. Не за друго-по-лесно ми е на всеки час ако трябва да си вдигам блузата, вместо да мия шишета, биберони, да изварявам вода и т.н.

# 27
  • Мнения: 168
благодаря, мисля да започна от тази нощ Simple Smile

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Възможно ли е да стиска зърното между челюстите си и така да го травмира?
Да, възможно е. Някои бебета имат по-силен рефлекс за стискане, който полека отшумява с времето (обикновено до 4-6 седмици след раждането).

За юздичката не се бави да провериш - ако е в нея проблемът, нещата ще се подобрят значително веднага след манипулацията, която е бърза и безкръвна.

Можеш на всяко слагане на гърда да я слагаш, махаш и пак слагаш, докато постигнеш добър резултат в захапването на гърдата - примерно, като видиш, че устничката не е обърната както трябва и (може да) издава цъкащи звуци, докато суче - сваляш (като първо нарушаваш вакуума с малкия пръст) и повтаряш слагането отначало - чакаш да отвори широко уста и поднасяш гърдата, като се стараеш да засуче възможно най-много от ареолата и зърното.

Тялото й към твоето ли е обърнато, докато суче?

# 29
  • Мнения: 4 242
Браво за упоритостта!
Защо не опиташ за част от секундата да подпомогнеш тази долна устничка в момента на отварянето на устичката, просто бързо, леко и внимателно дръпни брадичката надолу.
Освен това си мисля за това което сподели че зърната са големи и няма как да захване ареолата, това си е проблем, значи детето трие с венци основата на зърното. Първо няма как да не причини рагади, второ не стимулира гърдите правилно. Но ако е това, този проблем би се решил единствено с времето.
Стискам палци и чакам добри новини!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт