Кашлица и бременна в 9-ти месец. Помогнете

  • 11 433
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Момичета внимавайте с тези кашлици. Аз в 5 м изкарах тежък грип и д-ката тогава каза, че кашлицата може да ми докара контракции. Така и стана, въпреки, че не знам да ли наистина  е било от това.

# 16
  • Мнения: 287
Спомням си, че и аз се разболях по време на бременността ми, но бях в 4-5 месец. Излекувах се с много чай от мента и ментови Олипс (мисля, че в тях нямаше нищо вредно).
До колкото съм запозната може да пиеш парацетамол (примерно Фервекс) - докато кърмих го пиех няколко дни, след като питах педиатърката, но най-хубаво и ти се консултирай с лекар.

# 17
  • Мнения: 27
Колкото до Фервекса и Парацетамола съм пробвала с това. Мисля да опитам с тази билка, която ми препорачва Цветеслава- волски език не сам я чувала но ще видя в билковата аптека, дано да има някакъв ефект защото вече направо се садирам Whistling ooooh!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Внимавай с билките. Има някой от тях, които са противопоказани за бременни. Ето виж този сайт
http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

# 19
  • Мнения: 27
Здравейте мами и бъдещи такива.
Моля помогнете от един месец ме мачи една кашлица която с нищо не се оправя.Бременна съм в 9-ти месец и много се притеснявам за моето малко бебче да не би да му навреди това. Ако някои знае някакъв лек или съвет нека ми го даде ще го приема с радост. Какво ли не опитах хапчета, сиропи, инхалаций, народна медецина, магарешко мляко, абе нямам думи ooooh! Наистина много се притеснявам за бебо.

# 20
  • Мнения: 801
аз по време на бременността си за кашлица взимах от по една лъжица 3 пъти на ден от следното нещо: мед, ракия, олио и синапено семе се объркват заедно (по 1 лъжица от всяко)......На мен ми помагаше......

# 21
  • Мнения: 5 362
Колкото до Фервекса и Парацетамола съм пробвала с това. Мисля да опитам с тази билка, която ми препорачва Цветеслава- волски език не сам я чувала но ще видя в билковата аптека, дано да има някакъв ефект защото вече направо се садирам Whistling ooooh!
Внимавай с билките!Не ги пий на своя глава.
Ако става за въпрос,свирчовината е билка,която ще ти помогне за кашлицата.Гарантирам ти 100% PeaceНо се допитай до лекар все пак или в билкова аптека.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз  съм имала такъв проблем - адска мъчителна кашлица, която от нищо не се повлияваше. Моята лекарка ми изписа сироп за кашлица HUSTAGIL - билков е и помага много бързо, опитай и ти гарантирам че няма да сбъркаш, ако искаш преди това питай лекаря си за този сироп.
Успех!

# 23
  • Мнения: 29
И аз съм с кашлица в 4 м. Казаха ми, че помага синап - може с мед - вътрешно или като лапи. На плика са написани рецептите, просто и безвредно, но още не съм го пробвала. Между другото пих Проспан и кашлицата доста намаля. Мисля си, как ли се чувства бебчо като непрекъснато му кашлям и какво ли чува...

# 24
  • Мнения: 27
Аз също пих проспан обаче ефект никакъв, а синапа ще проверя как стоят нещата

# 25
  • Мнения: 999
аз се разболях 2 седмици преди да родя и не помня друг път да съм кашляла така, не помня какво съм пила, но като родих докторите видиаха че плацентата е била започнала да се рзлепя и казаха че сигуро е било от кашлицата

Общи условия

Активация на акаунт