Магнезий в 9 месец???

  • 15 328
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Доколкото знам и съм чела, магнезият се приема до 9 месец при наличие на контракции. Днес на ЖК лекарката ми каза да започна прием на Магнерич 4*1, тъй като на направения ми запис на тонове се появиха постоянни контракции, неболезнени за мен. Ще сбъркам ли ако не пия магнезий, мога ли с нещо да навредя на бебето, няма ли да си докарам преносване с този магнезий? Благодаря ви  Peace

# 1
  • Мнения: 1 796
Ами щом лекарката е казала да ги пиеш,значи има защо.Няма да го пиеш дълго време и според мен няма опасност от преносване.

# 2
  • Мнения: 1 167
Аз не бих пила. Контракции и то в 9-ти месец е нещо нормално. Няма да се учудя ако след някой друг ден същата тази лекарка ти предложи секцио.

# 3
  • Мнения: 1
ne se pritesnqvai nqma da navredi6 na bebeto i magneri4a moje6 da go priema6 do kraq na bremennosta ako e neobhodimo , az vzimam dosta po silni lekarstva poradi tazi pri4ina i se pointeresuvah okaza se 4e magneziqt e bezvreden v sravnenie s moite  Grinning Grinning Grinning

no vsa6nost ne razbrah v koi mesec si

------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 21:32 от AnMary

# 4
  • Мнения: 127
От една седмица вече съм в 9 и също смятам, че контракциите са вече нещо нормално  Peace

# 5
  • Мнения: 9 814
Магнезиеви препарати по принцип се пият до 37 г.с. Нормалната доносена бременност се счита след тази гестационна седмица
Всъщност ти все още не си в 10 лунарен месец, последният месец на бременността. Ще влезеш в него при пълни 37 г.с.
Ако сега родиш бебето ти ще се води недоносено.

# 6
  • Мнения: 44
Аз пих магнезий до края, защото имах ниско разположена плацента и имаше опасност от преждевременно раждане. 24 часа след като спрях да го пия /вече бях в болницата за секцио, а и свърших опаковката/ започна спонтанно раждане и ме оперираха през нощта. Така че слушай лекарката и го пий, колкото по-близо се роди бебето до термина, толкова по-добре за него. Не знам защо мислиш, че можеш да му навредиш.

# 7
  • Мнения: 127
Не съм формулирала правилно - ще му навредя ли ако НЕ го пия този магнезий? Просто съм върл враг на всякакъв вид хапове и ми се искаше точно през бременността да прибегна до тях само в краен случай  Peace

# 8
  • Германия
  • Мнения: 327
Мен ме посъветва гинеколожката 2 седмици преди термина да спра да пия магнезий,защото той отпускал маточните мускули и това можело да доведе до по-ранно раждане.Големият ми син се роди 2 дни след термина,а малкият 2 дни преди термина.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 485
На мен също ми изписаха магнезий точно в началото на 9-тия месец и точно заради много чести контракции, които аз не усещах- само на запис на тонове се регистрираха. Пих го, родих 1 седмица преди термин. Никой не ми е предлагал секцио, родих нормално ( дори и без упойка по стечение на обстоятелствата).
Аз мисля,че щом ти го е изписал лекар няма да ти навреди да го пиеш.
Леко раждане!  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 262
Повярвай на доктора си  Peace
Може да ги спреш примерно 2 седмици преди термин, за да си спокойна. Успех!

# 11
  • Мнения: 6 713
Ами ти ги пий до 38 седмица примерно.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 209
На мене Магнерича ми го спряха два-три дни преди да навлезна в 38-а седмица (в този ден и родих). Явно лекарят има някакви съображения, за да го изпише. Дали ще навредиш на бебо?!Кой може да знае?!Аз също не исках да пия лекарства, но уви през цялата бременност ме тъпкаха с най-различни илачи. Важното е че накрая се сдобих с прелестна рожба. Пожелавам ти пухкаво и здраво бебче, както и безпроблемно раждане. Simple Smile

# 13
  • Враца
  • Мнения: 94
След като лекарката ти е казала да го пиеш -пий го.Както виждаш от лентичката ми на мен ми остават 10 дни до термин и аз съм спряла магнезия в петък.На мен ми го изписаха точно в твойте седмици защото от контракции бебето не можеше да наддава.Така,че пий си го плюс това ти имаш почти месец до термин,както са ти казали и другите ,ако сега се роди бебчето ще се води недоносено независимо от теглото му

# 14
  • Мнения: 130
аз също Магнезия го спрях в края на 8 месец,по препоръка на докторката,но не се притеснявай по никакъв начин няма да ти навреди още повече че твоята лекарка е преценила така.

Общи условия

Активация на акаунт