Магнезий в 9 месец???

  • 15 350
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 615
А ти защо не попита лекаря си с аква цел ги изписва. Защо не му сподели, че не желаеш да го пиеш и какви са рисковете и ползите? Тук мнения всякакви. Леко раждане ти желая и здраво бебе.

# 16
  • Мнения: 641
И аз пих магнезий в 9месец,защото имах контракции и много жестоки болки в кръста,а трябваше да задържа бебето още малко.

# 17
  • Мнения: 1 001
Моята докторка по ЗК също ми изписа магнезий като влязох в 9-тият месец. Говорих с лекарят ми при когото ходех паралелно (и при когото родих всъщност) и той каза, че категорично нямам нужда от магнезий - в крайна сметка се доверявах на него през цялата си бременност и не пих магнезий. Онази по ЗК се презастраховаше май.  newsm78
Ако й вярваш - пий, ако не, потърси второ мнение.  Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Искаш да кажеш,че до сега не си го пила и отсега нататък да го започваш.Аз доколкото си спомням той се натрупва в организма и после е с удължено освобождаване.По-добре потърси поне още едно мнение от специалист.

# 19
  • Мнения: 127
Разбира се, че я попитах. Каза именно това - да го пия, за да се презастраховам, всички бремнни го пиели, и аз да попия малко. Досега не съм го пила, да  Peace Благодаря ви за споделеното  Hug

# 20
  • Мнения: 1 424
Ами едва ли всички бременни пият магнезий. Предписва се само при нужда - така ми каза моят гинеколог и на мен не ми е изписвал, именно защото е нямало нужда. Peace

# 21
  • Мнения: 309
И аз пих магнезий в 9-и месец.Изписаха ми го, защото вдигах кръвно- някъде около 100/130(140).

# 22
  • Мнения: 150
Разбира се, че я попитах. Каза именно това - да го пия, за да се презастраховам, всички бремнни го пиели, и аз да попия малко. Досега не съм го пила, да  Peace Благодаря ви за споделеното  Hug

Е няма що, много професионално изказване от лекар. Хубаво е човек да се доверява на лекаря си, но такива думи от устата на медициннско лице, на което трябва да се довериш  лично на мен ми идват в повече. Защо не потърсиш наистина и друго мнение, но от лекар, не от форума. Ние тук можем да си даваме мнението, но ти не би трябвало да се осланяш на нашите мнения в случая. А подготвителни контракции в 9-ти месец много ясно, че има. Аз си ги имах постоянно и в 8-ми и в 9-ти месец и накрая седем дни след термина се нналожи да ми предизвикват раждането, защото бебето нямаше никакво намерение да излезе скоро. А нямаше и да им хрумне да го предизвикат ако последният запис на тонове не ги беше притеснил. Това обаче беше в моя случай. Та моят съвет е да потърсиш и друго мнение, защото преждевременното раждане носи рискове. Tакива носи обаче и преносването, а магнезият действа с натрупване, както вече спомена някой по-напред в темата.

# 23
  • Мнения: 9 973
пих магнезий до последно

# 24
  • Мнения: 4 615
Разбира се, че я попитах. Каза именно това - да го пия, за да се презастраховам, всички бремнни го пиели, и аз да попия малко. Досега не съм го пила, да  Peace Благодаря ви за споделеното  Hug

Според мен не му се е занимавало да ти обяснява. Иначе не ми се иска да мисля що за лекар е с такова глупашко обяснение. Не го пият всички бременни, а само тези, които имат нужда от него. Понякога ми става доста неприятно като се държат с бременните, а и не само като с полуидиоти.

# 25
  • София
  • Мнения: 72
Пих магнезий през цялата си бременност докато не влезнах в 37 седмица, родих 10 дни преди термин.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 535
Пих го до 14 дни преди термина през почти цялата бременност. Последните 2 седмици лекарката ми намали дозата, но все пак каза да не го спирам - послушах я  Peace
Родих седмица след като го спрях напълно, т.е. седмица преди термина нормално. Секциото беше в краен случай, ако се наложеше по медицински причини.

# 27
  • Мнения: 149
Пия 3 пъти по 1 таблетка магнезий от 24 г.с. и лекарката ми каза да го приемам до края на бременността.  Ако се притесняваш, хубаво е да се консултираш и с още 1 лекар (различен от този, който ти го предписал).

# 28
  • Мнения: 3 453
   И аз пиех, но като влязох в 9ти месец лекарката ми го спря за да не ми подтиска подготвителните контракции.Потърси второ мнение.

# 29
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз пиех Магнерот от 7-ми месец. Лекарката ме предупреди че води до преносване, но в моя случай с планово секцио по медицински причини нямаше как да стане. Но подобни изказания от страна на лекар за мен са недопустими. Чувала подобни относно друго лекарство от лекар и то не по ЗК  Confused Потърси второ мнение щом имаш притеснения  Peace

Общи условия

Активация на акаунт