Магнезий в 9 месец???

  • 15 357
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 535
Ами аз магнезия си го пиех предимно в края на бременността - в 8 и 9 мес. Иначе от крампи не можех да спя. А и контракции имах, така че за мен си беше просто наложителен. Не съм имала проблеми, раждането ми беше на термин и протече абсолютно нормално.

# 31
  • Мнения: 7 128
Пиех магнезиеви илачи до деня преди секциото. И на гинекологът, и на мен (особено на мен) не ни се занимаваше с екстрени ситуации.
Към въпроса на авторката какво може да стане на бебочето, ако не пие магнезия. Само лекарят ти знае в какво състояние е плода в момента. Каква е зрелостта на плацентата. В тази седмица все още се води недоносена бременността.
Странно е, че не си получила информацията (и за честотата на контракциите, и за всички вълнуващи те въпроси) в подходящ вид от лекаря си.  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 6 365
Спрях го в 9 месец и се сдобих с чудесни крампи.

Иначе това, че е "хапче" не го прави страшен- среща се и в природата, полезен е.

# 33
  • Мнения: 1 354
По- добре послушай гинеколожката си Peace Аз пих до края на бременността си.

# 34
  • Мнения: 7 947
Аз пих в трети месец - защото кървих, и после в 9ти.
Щом ти е предписано от лекар - още повече - защо се чудиш?
Някъде бях чела, че огромен процент жени приемат магнезии.

# 35
  • Мнения: 61
магнерич пих от 7 месец,защото имах безболезнени контракции.спрях го 1 седмица преди термина

# 36
  • Мнения: 210
Аз пия Нутримаг още от третия месец и пак съм с контракции и крампи.Незнам дали води до преносване,но определено се чувствам сякаш няма да "донося"Сега съм в 34г.с. и тези Бракстън контракции ме държат по 45 секунди,а според  дебелите книги не трябвало да са за повече от 15-20сек.Хващат ме понякога по три-четири контр. в рамките на половин час ooooh!

# 37
  • София
  • Мнения: 158
Странна работа с крампите.
Аз пих 6-7 дни магнезий ударни дози (3х2), за да удържим бебето максимално близо до термин и оттогава нямам и помен от крампи  Party А са минали 4 месеца.

Преди магнезия през ден ми се схващаше крак, много ми беше писнало от болката.

# 38
  • Мнения: 210
Нутримага съдържа 140мг. магнезий,3 по 2 не е ли много? newsm78 Аз пия 3 по 1,но от много време.Док. ми е казал да си помагам при нужда и с но-шпа,но в друга тема прочетох,че предизвиквал омекване на шийката,респективно разкритие.Ти кога пи 3 по 2? В коя седмица?

# 39
  • Мнения: 572
Аз също си имах контаркции в 9 месец почти от началото.
А малката се роди само седмица преди термина.
Не съм пила нищо за тях и предполагам че и не бих защото в девети месец не виждам смисъл.
На консултацията ми 9 м ми казаха че щом осетя очетливи и болезнени контракций на 10 мин направо да отивам в родилна зала Hug

# 40
  • Мнения: 6 099
Доки каза да го пия до 37 седмица за да избегнем изненада

# 41
  • Мнения: 572
Доки каза да го пия до 37 седмица за да избегнем изненада

За 3 седмици не виждам от какво се притесняваш. Hug

# 42
  • Мнения: 210
Май само на мен не ми се вярва,че въпреки пиенето му ще изкарам докрая Sad

# 43
  • Мнения: 162
Аз пих магнезий от третия месец докрая заради контракции и кървене. Родих в 39 г.с., нормално раждане, нормално бебенце. Изписват го за да не родиш преждевременно. Колкото по-близо до термина родиш, толкова по-добре за бебето.

# 44
  • Мнения: 6 099
Доки каза да го пия до 37 седмица за да избегнем изненада

За 3 седмици не виждам от какво се притесняваш. Hug
има за какво,баткото се роди в 37седмица 2,5 кг. поне до това тегло трябва да стигне и номер 2 а ако може и малко повече,а контракциите са факт.

Общи условия

Активация на акаунт